W której części mieszkania można urządzić mały gabinet?
REKLAMA
REKLAMA
Za dnia jadalnia, wieczorem miejsce pracy
REKLAMA
Jeśli nie mamy w domu osobnej przestrzeni, którą moglibyśmy zaadaptować pod mały gabinet, nie myślmy, że wszystko stracone. Nic bardziej mylnego. Aranżacja miejsca pracy w innym, zdefiniowanym już wnętrzu, także może być atrakcyjna.
Kilka podstawowych zasad
1. Postaraj się, aby wystrój danej przestrzeni, sprzyjał koncentracji. Nie aranżuj małego gabinetu we wnętrzu, którego kolorystyka cię rozprasza.
2. Do stworzenia miejsca pracy przeznacz miejsce blisko okna i z dostępem do prądu.
3. Skup się na tym, aby w łączonych wnętrzach, skutecznie ukryć np. dokumenty. Zainwestuj w przyrządy, które ułatwią ci segregowanie dokumentów.
Wszystkie te zasady doskonale sprawdzają się szczególnie w małym gabinecie, który jest także jadalnią. W takim miejscu, porządek na stole to podstawa.
Zobacz także: Jak dobrać odpowiednie biurko do wnętrza?
Jak urządzić kącik do pracy w sypialni?
Sypialnia zazwyczaj kojarzy nam się z wypoczynkiem, snem i błogim lenistwem. Jeśli nie lubimy naszej pracy, a musimy stworzyć mały gabinet w domu - nigdy nie aranżujmy go w sypialni. W tym pomieszczeniu, miejsce do pracy ma sens tylko wtedy, gdy działalność wiąże się z naszą pasją, a wykonywanie obowiązków jest przyjemnością. Jeśli już zdecydujemy się na wstawienie biurka do sypialni, podzielmy ją na strefy. Niech dobrze oświetlone miejsce pracy nie oddziałuje na kącik sypialniany. Tym bardziej, że strefy oświetleniowe sypialni i gabinetu, znacznie różnią się mocą lamp.
Zobacz także: Czy warto mieć kwiaty w biurze?
Przenośny gabinet
Posiadanie laptopa znacznie ułatwia sprawę aranżacji miejsca do pracy w domu. Przenośny komputer, pozwala nam pracować w każdym miejscu. Warunkiem jest dostęp do prądu i ewentualnie do Internetu.
REKLAMA
REKLAMA