REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zabawki, które rosną z dzieckiem

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Iwona Szadkowska
dziecko, zabawa, kolorowe drewniane klocki, nauka, rozwój dziecka/ fot. Fotolia
dziecko, zabawa, kolorowe drewniane klocki, nauka, rozwój dziecka/ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Najlepsze zabawki to takie, które rosną wraz z dzieckiem. Można je wykorzystywać na wiele sposób, więc będą odpowiednie zarówno dla niemowlaka, jak i dla starszego dziecka.

REKLAMA

W pierwszym okresie życia dziecko wszystkie zabawki używa w podobny sposób - ogląda je z każdej strony, przekłada z ręki do ręki, ściska i wkłada do buzi. Z czasem maluch uczy się używać zabawek bardziej celowo - wie, które zabawki do czego służą. Wybierając więc dziecku zabawkę zwróćmy uwagę, by była odpowiednia nie tylko dla niemowlaka, ale także dla starszego dziecka.

Piłka

REKLAMA

Piłka to jednocześnie najprostsza, jak i najbardziej uniwersalna zabawka. Dzięki niej dziecko pozna różnorodność materiałów. Piłki dla niemowląt są miękkie, posiadają wystające metki, supełki i inne elementy, które można pociągnąć, ścisnąć i spróbować. Niektóre piłki dla małych dzieci dodatkowo piszczą lub posiadają wewnątrz łuski gryki. Dziecko ściskając taką piłkę ćwiczy paluszki i poznaje świat kolorów.

W późniejszym wieku, gdy dziecko już dobrze siedzi, może piłkę toczyć. Dzięki temu, ciekawe świata i chcące się przemieszczać, prędzej czy później, ruszy w jej ślady. Na rynku są piłki, które posiadają kolorowe światełka, guziczki, po których naciśnięciu piłka gra różne melodie oraz porusza się raz do przodu, raz do tyłu, zachęcając tym samym malucha do ruchu. 18-miesięczny maluch potrafi już rzucić piłką, a dwulatek z powodzeniem kopie piłkę.

Drewniane klocki

Klocki to kolejna propozycja zabawki dla dziecka, która sprawdza się w wielu etapach jego rozwoju. Początkowo malec będzie traktował klocki podobnie jak piłkę - oglądał, przekładał i wkładał do buzi. Z czasem jednak zacznie wrzucać je do pojemników oraz burzyć wieże zbudowane przez mamę. Dwulatek coraz lepiej będzie już sobie radzić z samodzielnym budowaniem wieży oraz z wrzucaniem klocków o różnych kształtach do odpowiednich otworów w pojemniku. Starsze dziecko buduje z klocków zamki, garaże, pociągi itp.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Klocki są doskonałą zabawką, która umożliwia ćwiczenie sprawności rączek, nauki chwytania, ale również wpływają na myślenie i rozwijają koncentrację. Wszystko dzięki kilku elementom, które można ze sobą złączyć i stworzyć coś nadzwyczajnego. Klocki pobudzają także wyobraźnię i twórczość młodego człowieka.

Instrumenty

REKLAMA

Niemowlę bardzo chętnie słucha muzyki, lubi także potrząsać grzechotkami lub dzwoneczkami, by wydawały dźwięk. Dziecko 12-18 miesięczne uwielbia hałasować, walić w bębenki, pokrywki, czy nawet miski. Wraz z rozwojem dziecko uczy się, że różne instrumenty wydaja różne dźwięki i próbuje skomponować własną melodię. 

Kupując zabawkę dla swojego dziecka pamiętaj także, by była ona dla niego bezpieczna. Nie powinna zawierać żadnych małych, ostrych elementów. Warto wybierać takie, które wykonane są z nietoksycznych, trwałych, lekkich materiałów, które dodatkowo będą łatwe w czyszczeniu. Takie zabawki z pewnością długo posłużą naszemu dziecku.

Zobacz także: Zabawki do kąpieli dla dzieci

Zobacz także: Niezbędne akcesoria dla niemowląt

Zobacz także: Ręcznie robione zabawki – fajny pomysł na prezent dla dziecka

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA