REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak urządzić pokój gościnny?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Iwona Szadkowska
sypialnia, brązowy, wnętrza. Fot. Fotolia
sypialnia, brązowy, wnętrza. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Pokój gościnny to miejsce, gdzie możemy przenocować swoich znajomych lub członków rodzinny. Zobacz, jak przygotować pokój dla naszych gości, aby czuli się w nim miło i komfortowo.

REKLAMA

Pokój gościnny, aby był funkcjonalny, powinien być dobrze urządzony. W sytuacji, gdy w naszym mieszkaniu nie jesteśmy w stanie wygospodarować pokoju gościnnego, możemy wygospodarować trochę wolnego  miejsca np. w salonie – i tam przenocować gości. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy mamy dom.

Pokój gościnny w mieszkaniu

REKLAMA

W mieszkaniu dwupokojowym, gdzie jeden z pokoi to sypialnia a drugi to salon, przy dobrej organizacji możemy przenocować naszych gości, i to nie raz. Rozwiązaniem jest przemyślany zakup mebli. Możemy np. kupić do salonu rozkładany narożnik, który w dzień będzie służył nam do siedzenia, a wieczorami, kiedy odwiedzą nas goście, będziemy mieli ich gdzie przenocować.

Rozkładany mebel z funkcją spania to jedno z lepszych rozwiązań, gdy trzeba szybko przygotować dodatkowe miejsce do spania. Warto jednak zwrócić uwagę na sposób rozkładania wersalki czy narożnika. Powinniśmy móc zrobić to łatwo i dość szybko. Jeżeli kanapa po złożeniu jest nie sprawna, to znak, że nie będzie zbyt wygodna ani jako mebel wypoczynkowy, ani jako mebel do spania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Urządzając salon warto również zwrócić uwagę na to, czy przy rozkładaniu spania, nie będziemy musieli przemeblować całego pokoju. Często, aby rozłożyć narożnik czy wersalkę, trzeba przestawić stolik kawowy. Z tego właśnie powodu, warto kupić stolik, który będzie dość lekki i łato będzie się go przestawiać.

Przenocowanie dodatkowej osoby w salonie, który bezpośrednio łączy się z kuchnią, może i nie jest zbyt komfortowe, nie mniej jednak może sprawdzić się w sytuacjach awaryjnych np. na jedną noc.

Pokój gościnny w pracowni lub gabinecie

Jeśli w domu lub mieszkaniu mamy dodatkowy pokój np. gabinet lub pracownię, który nie jest dostosowany do spania, w drodze wyjątku, można go na jedną lub kilka nocy przerobić na pokój gościnny. Wystarczy, że zaopatrzymy się w dmuchany materac – jedno lub dwuosobowy. Jest to niewielki wydatek, materac dwuosobowy możemy kupić już za około 60 zł. Dzięki materacowi, jesteśmy w stanie szybko zorganizować dodatkowe miejsca do spania dla naszych gości.

Pokój gościnny w domu jednorodzinnym

REKLAMA

Jeśli mamy duży dom z wystarczającą ilością miejsca, aby w jednym z pokoi urządzić pokój gościnny – warto to zrobić, zwłaszcza jeśli zdarza się, że odwiedzają nas goście, którzy zostają na jedną noc, lub dłużej. Pokój gościnny przyda się także, kiedy zechce odwiedzić nas rodzina. Podczas organizowania spotkań i różnego rodzaju imprez, taki pokój może okazać się bardzo przydany.

Urządzając pokój dla gości warto urządzić go – jak sypialnię. Zasadniczą funkcją jaką taki pokój ma pełnić – jest funkcja spania. Dlatego też warto kupić łóżko z wygodnym materacem, na którym naszym gościom będzie wygodnie. To, czy kupimy jedno łóżko – małżeńskie, czy dwa mniejsze nie ma większego znaczenia i w dużej mierze zależy od tego ile miejsca mamy w pokoju, który chcemy przeznaczyć na pokój dla gości.

W pokoju dla gości, poza  łóżkiem warto umieścić także szafę na ubrania, nie tylko z wieszakami, ale i z szufladami oraz szafkę przy łóżku. O ile mamy wystarczająco dużo miejsca możemy wstawić też stół z krzesłami. Jeśli zależy nam na tym, aby nasi goście czuli się u nas lepiej, niż dobrze. Możemy zamontować w pokoju telewizor, a także wstawić sprzęt grający i inne rozrywki, które tylko przyjdą nam na myśl.

To w jakim stylu urządzimy pokój dla gości zależy tylko od nas. To czy na podłodze położymy wykładzinę, czy dywan, a w oknach powiesimy żaluzje lub rolety zależy tylko od nas. Najważniejsze jest to, aby nasi goście czuli się u nas dobrze i komfortowo.

Zobacz także:  Sypialnia na biało - aranżacje

Zobacz także:  Jaki styl wybrać do sypialni?

Zobacz także:  Sypialnia na poddaszu - aranżacje

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA