REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) – co to takiego i jak się można do niego zapisać?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Justyna Hek
Lekarz, zalecenia
Lekarz, zalecenia

REKLAMA

REKLAMA

ZIP – Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski system internetowy, w którym każdy z pacjentów leczących się na NFZ może znaleźć różne przydatne informacje. Wielu pacjentów nie wie o tym, co może znaleźć w ZIP-ie i jak z niego korzystać. Podpowiadamy w jaki sposób można zapisać się do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, jakie informacje mogą się w nim znaleźć i jak go poprawnie obsłużyć.

REKLAMA

ZIP jest innowacyjnym systemem w naszym kraju. Niestety, jak często bywa w przypadku tego typu innowacji, początkowe miesiące działania ZIP-a dostarczyły sytuacji śmiesznych i strasznych dla pacjentów. Niejednokrotnie dowiadywali się oni o zabiegach, których nie przeszli, badaniach, w których nie wzięli udziału lub wizytach, o których nawet nie mieli pojęcia. Sam pomysł stworzenia tego typu informatora wydawał się bardzo trafiony, miejmy zatem nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą jego efektywne działanie.

Czym jest ZIP?

Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski system internetowy, w którym każdy z pacjentów leczących się na NFZ może znaleźć wszystkie przydatne informacje. Co ciekawe znajdują się w nim również historie dotychczasowego leczenia – stąd te niesamowite informacje odkrywane przez pacjentów na początku jego działania.

Informacje zawarte w ZIP-ie

 Każdy z pacjentów znajdzie w systemie ZIP prawa pacjenta, zasady korzystania z opieki medycznej w ramach ubezpieczenia – w Polsce i poza jej granicami – a także wykaz wszystkich placówek, które mają obecnie podpisany kontrakt z NFZ z informacjami o godzinach ich otwarcia i ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych. Dla pacjenta najistotniejsze mogą okazać się przede wszystkim aktualny status ubezpieczenia widniejący w eWUŚ, lista wszystkich dotychczasowych świadczeń udzielonych nam w ramach NFZ, wystawione recepty wraz z informacją o kwocie refundacji leków i sprzętu ortopedycznego oraz deklaracje wyboru lekarza i pielęgniarki POZ. Dla tych, którzy starają się o leczenie sanatoryjne, ułatwieniem może być także aktualny status wniosku o tego typu leczenie.


Sposób uzyskania dostępu do informatora

Aby otrzymać dostęp do ZIP, musimy posiadać login i hasło, które pozwolą nam zalogować się do systemu, powinniśmy udać się do najbliższego oddziału NFZ z dowodem osobistym lub paszportem i podpisać wniosek. Wówczas od razu otrzymamy informacje pozwalające nam na korzystanie z ZIP. Istnieje także możliwość złożenia wniosku przez stronę internetową – http://zip.nfz.gov.pl. Jednak nawet wówczas będziemy zmuszeni do zgłoszenia się do oddziału NFZ aby odebrać login i hasło.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także:  Nowe ceny biletów ztm od 2014 roku

Zobacz także:  Ile kosztuje jazda po pijanemu? Punkty karne i kary pieniężne

Zobacz także:  Wysokość emerytury, w jaki sposób jest obliczana?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA