Akcesoria niezbędne do karmienia piersią
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Akcesoria niezbędne do karmienia piersią to takie, które mogą nam to karmienie znaczeni ułatwić. Przedmioty do przechowywania, do ściągania i podgrzewania pokarmu to tylko niektóre z nich. Które akcesoria do karmienia piersią są najbardziej potrzebne i kiedy ich używać?
Co to jest laktator i kiedy go stosować
REKLAMA
Jednym z przedmiotów, o którym myślimy karmiąc piersią, jest laktator, który służy do ściągania pokarmu z piersi. Nie warto jednak kupować go na zapas. Lepiej z tą decyzją trochę poczekać, jeżeli nie zamierzamy szybko wracać do pracy, a ponadto nie wiemy jeszcze, jak będzie przebiegało samo karmienie. Może się okazać, że spokojnie radzimy sobie bez niego, a ręczne ściąganie mleka w zupełności nam wystarcza.
Laktator może jednak okazać się ogromnym wybawieniem i być numerem jeden na liście niezbędnych akcesoriów do karmienia piersią, jeżeli zamierzamy wrócić do pracy w pierwszym półroczu życia dziecka. Dzięki niemu szybko ściągniemy niezbędną ilość mleka.
Poduszka do karmienia
Poduszka do karmienia pomaga ułożyć dziecko w wygodnej pozycji. Możemy się bez niej obejść, ale karmienie z jej pomocą jest dużo łatwiejsze. Poduszki dobrych marek pozwalają na odpowiednie ułożenie dziecka. Poduszka do karmienia zapewnia wygodę zarówno dziecka jak i karmiącej matki.
Biustonosz dla matki karmiącej
Biustonosze z odpinanymi miseczkami to ogromne ułatwienie dla kobiet karmiących. Są bardzo dużym ułatwieniem, gdy chcemy przystawić dziecko do piersi. Warto jest zakupić biustonosz nie tylko dlatego, że ma odpinane miseczki, lecz także z uwagi na jego jakość. Szersze ramiączka i odpowiedni krój podtrzymujący powiększone piersi, odciążają kręgosłup, a tym samym korygują postawę ciała.
Poradnia laktacyjna
Poza niezbędnymi akcesoriami takimi jak laktator, poduszka do karmienia i odpowiedni biustonosz, kobieta karmiąca potrzebuje wsparcia i pomocy zarówno rodziny, jak i lekarza. Jeżeli karmienie piersią jest dla nas kłopotliwe, możemy zgłosić się do poradni laktacyjnej. Uzyskamy tam niezbędne informacje na temat prawidłowego karmienia piersią. O poradę możemy poprosić także położną. Dobre słowo i wsparcie w trudnych chwilach to niekiedy największa motywacja – niezbędna, aby karmienie piersią przebiegało prawidłowo.
Zobacz także: Elektroniczna niania i monitor oddechu
Zobacz także: Jak zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w domu?
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.