REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Karuzelki, muzyczne uspakajacze i bujaczki

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Iwona Szadkowska
Muzyka i bujanie stymulują rozwój mózgu i układu nerwowego. Fot. Fotolia
Muzyka i bujanie stymulują rozwój mózgu i układu nerwowego. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Muzyka i bujanie mają ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka. Karuzelki, muzyczne uspakajacze i bujaczki to rozwiązania dla naszych najmłodszych. Czym charakteryzują się poszczególne sprzęty do pokoju dziecięcego? Ile kosztują karuzelki, muzyczne uspakajacze i bujaczki?

Wpływ muzyki i bujania

Według badań, muzyka stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego. Utwory muzyczne mogą być pomocne w zapamiętywaniu, uczeniu się oraz koncentracji. Muzyka wpływa także korzystnie na połączenia nerwowe między półkulami mózgowymi.

REKLAMA

Bujanie także jest bardzo istotnym bodźcem odbieranym przez mózg, gdyż jest to pierwsza stymulacja, która pobudza rozwój dziecka. Przez 9 miesięcy, dziecko, jest kołysane przez matkę w jej łonie. Maluch się uspakaja, czuje się bezpiecznie i zasypia. Po porodzie, poprzez kołysanie można osiągnąć ten sam efekt. Dziecko zapamiętuje bezpieczną, ulubioną pozycję embrionalną , znajome rytmy, głos i zapach.

Kołysząc noworodka, za wyjątkiem spokoju i snu, stymulujemy jego mózg. Dzięki bujaniu, rozwija się zmysł równowagi u młodego człowieka. Pobudzeniu ulega układ przedsionkowy mózgu, który odpowiada za prawidłowe reakcje ciała podczas zmian położenia oraz reakcje przyspieszania.

Karuzelki

REKLAMA

Karuzela, którą zawiesza się nad łóżeczkiem dziecka, posiada jedną melodyjkę i zawieszone pluszaki, powolutku kręcą się wokół. Dziecko może posłuchać uspakajającej muzyki i popatrzeć na kolorowe, różnorakie kształty przed swoimi oczami. Koszt, tego rodzaju karuzelek, to około 30 zł.

Producenci postarali się jednak, aby nasze pociechy miały więcej wrażeń. W sklepach możemy dostać całą gamę karuzelek, wykonanych z lepszych bądź mniej trwałych materiałów. Jeżeli małe pluszaczki można odczepić, przedmiot posłuży do zabawy w późniejszym okresie. Ważne, aby przy zakupie karuzelki, zwrócić uwagę, czy nie ma małych elementów, które łatwo odczepić i mogłyby zostać połknięte przez dziecko.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Przydatne sprzęty w pokoju niemowlaka

Muzyczne uspakajacze

REKLAMA

To już nieco wyższa technologia. Muzyczne uspokajacze, najczęściej, montuje się z boku łóżeczka. Urządzenia te są wyposażone w kilka melodyjek i efektów świetlnych. Czas trwania melodii to około 20 minut i możemy wybierać spośród: muzyki klasycznej, kołysanek oraz odgłosów natury. Nie rzadko obrazki, na muzycznym uspokajaczu, są ruchome, niektóre elementy chowają się za inne bądź zmieniają barwę. Niekiedy przeróżne barwy i kształty mogą być wyświetlane na ścianie, urządzenie działa wówczas jak projektor. Dziecko zasypiając może spoglądać na powoli zmieniające się obrazki.

Muzyczne uspokajacze bardzo łatwo mocuje się do ramy łóżeczka i można samodzielnie regulować ich funkcje. Mogą jedynie spełniać rolę lampki, odtwarzać muzykę lub wykonywać te dwie czynności jednocześnie. Urządzenie posiada regulowaną głośność. Wszystko zależy od naszych potrzeb, a w późniejszym wieku dziecko samo może uruchamiać zabawkę i bawić się jej funkcjami. Niektóre firmy oferują muzyczne uspokajacze wraz ze zdalnie sterowanymi pilotami.

Koszt muzycznych uspokajaczy zaczyna się od 100 złotych, różnice w cenie uzależnione są od wykończenia i ilości dostępnych funkcji.

Bujaczki

Bujaczki rozwijają zmysł słuchu, dotyku i wzroku. Bujaczki leżaczki są przeznaczone dla dzieci od 0 do 6 lub 12 miesiąca życia. Dzięki temu urządzeniu maluchy patrzą na świat, z pozycji leżaczka, z innej perspektywy. Przedmiot możemy bezpiecznie ustawić w każdym pomieszczeniu i mieć na oku nasze maleństwo, gdy na przykład, gotujemy obiad, prasujemy lub musimy popracować. W tym czasie dziecko ma dostęp do wielu funkcji, które oferuje mu bujaczek.

Bujaczki są wyposażone w:

  • Kilka piosenek – w zależności od modelu i producenta może być około 7–10.
  • Uspakajające wibracje.
  • Kolorowe światełka – funkcja nie jest dostępna we wszystkich bujaczkach.
  • Mechanizm wolnego i umiarkowanego bujania.
  • Panel sterowania – za jego pomocą wybieramy funkcje i regulujemy głośność.
  • Wkładkę dla noworodków.
  • Zabawki zawieszone na pałąku, który łatwo można przesuwać lub odczepiać, aby mieć dobry dostęp do dziecka.
  • Pasy bezpieczeństwa.

Materiał, z którego są wykonane bujaczki, jest kolorowy i łatwy w utrzymaniu czystości (można go zdjąć i wyprać). Panel sterowania można, w niektórych modelach, zdjąć i podać dziecku, które może samodzielnie sprawdzać funkcję urządzenia.

Koszt bujaczków zaczyna się na poziomie 200 złotych.

Na rynku są także dostępne modele, które w pierwszym okresie życia dziecka, pełnią rolę huśtawki (wyposażonej w wibracje, bujanie, pałąk z zabawkami, muzyczki i pasy bezpieczeństwa), a w kolejnym okresie urządzenie może służyć jako fotelik bujany. Z takiego bujaczka mogą korzystać dzieci do 18 kg. Koszt to około 500 zł, ale urządzenie może służyć przez dłuższy czas.

Zobacz także: Meble w pokoju dziecka: ważne informacje

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA