REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Karuzelki, muzyczne uspakajacze i bujaczki

Iwona Szadkowska
Muzyka i bujanie stymulują rozwój mózgu i układu nerwowego. Fot. Fotolia
Muzyka i bujanie stymulują rozwój mózgu i układu nerwowego. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Muzyka i bujanie mają ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka. Karuzelki, muzyczne uspakajacze i bujaczki to rozwiązania dla naszych najmłodszych. Czym charakteryzują się poszczególne sprzęty do pokoju dziecięcego? Ile kosztują karuzelki, muzyczne uspakajacze i bujaczki?

Wpływ muzyki i bujania

Według badań, muzyka stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego. Utwory muzyczne mogą być pomocne w zapamiętywaniu, uczeniu się oraz koncentracji. Muzyka wpływa także korzystnie na połączenia nerwowe między półkulami mózgowymi.

REKLAMA

Bujanie także jest bardzo istotnym bodźcem odbieranym przez mózg, gdyż jest to pierwsza stymulacja, która pobudza rozwój dziecka. Przez 9 miesięcy, dziecko, jest kołysane przez matkę w jej łonie. Maluch się uspakaja, czuje się bezpiecznie i zasypia. Po porodzie, poprzez kołysanie można osiągnąć ten sam efekt. Dziecko zapamiętuje bezpieczną, ulubioną pozycję embrionalną , znajome rytmy, głos i zapach.

Kołysząc noworodka, za wyjątkiem spokoju i snu, stymulujemy jego mózg. Dzięki bujaniu, rozwija się zmysł równowagi u młodego człowieka. Pobudzeniu ulega układ przedsionkowy mózgu, który odpowiada za prawidłowe reakcje ciała podczas zmian położenia oraz reakcje przyspieszania.

Karuzelki

REKLAMA

Karuzela, którą zawiesza się nad łóżeczkiem dziecka, posiada jedną melodyjkę i zawieszone pluszaki, powolutku kręcą się wokół. Dziecko może posłuchać uspakajającej muzyki i popatrzeć na kolorowe, różnorakie kształty przed swoimi oczami. Koszt, tego rodzaju karuzelek, to około 30 zł.

Producenci postarali się jednak, aby nasze pociechy miały więcej wrażeń. W sklepach możemy dostać całą gamę karuzelek, wykonanych z lepszych bądź mniej trwałych materiałów. Jeżeli małe pluszaczki można odczepić, przedmiot posłuży do zabawy w późniejszym okresie. Ważne, aby przy zakupie karuzelki, zwrócić uwagę, czy nie ma małych elementów, które łatwo odczepić i mogłyby zostać połknięte przez dziecko.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Przydatne sprzęty w pokoju niemowlaka

Muzyczne uspakajacze

REKLAMA

To już nieco wyższa technologia. Muzyczne uspokajacze, najczęściej, montuje się z boku łóżeczka. Urządzenia te są wyposażone w kilka melodyjek i efektów świetlnych. Czas trwania melodii to około 20 minut i możemy wybierać spośród: muzyki klasycznej, kołysanek oraz odgłosów natury. Nie rzadko obrazki, na muzycznym uspokajaczu, są ruchome, niektóre elementy chowają się za inne bądź zmieniają barwę. Niekiedy przeróżne barwy i kształty mogą być wyświetlane na ścianie, urządzenie działa wówczas jak projektor. Dziecko zasypiając może spoglądać na powoli zmieniające się obrazki.

Muzyczne uspokajacze bardzo łatwo mocuje się do ramy łóżeczka i można samodzielnie regulować ich funkcje. Mogą jedynie spełniać rolę lampki, odtwarzać muzykę lub wykonywać te dwie czynności jednocześnie. Urządzenie posiada regulowaną głośność. Wszystko zależy od naszych potrzeb, a w późniejszym wieku dziecko samo może uruchamiać zabawkę i bawić się jej funkcjami. Niektóre firmy oferują muzyczne uspokajacze wraz ze zdalnie sterowanymi pilotami.

Koszt muzycznych uspokajaczy zaczyna się od 100 złotych, różnice w cenie uzależnione są od wykończenia i ilości dostępnych funkcji.

Bujaczki

Bujaczki rozwijają zmysł słuchu, dotyku i wzroku. Bujaczki leżaczki są przeznaczone dla dzieci od 0 do 6 lub 12 miesiąca życia. Dzięki temu urządzeniu maluchy patrzą na świat, z pozycji leżaczka, z innej perspektywy. Przedmiot możemy bezpiecznie ustawić w każdym pomieszczeniu i mieć na oku nasze maleństwo, gdy na przykład, gotujemy obiad, prasujemy lub musimy popracować. W tym czasie dziecko ma dostęp do wielu funkcji, które oferuje mu bujaczek.

Bujaczki są wyposażone w:

  • Kilka piosenek – w zależności od modelu i producenta może być około 7–10.
  • Uspakajające wibracje.
  • Kolorowe światełka – funkcja nie jest dostępna we wszystkich bujaczkach.
  • Mechanizm wolnego i umiarkowanego bujania.
  • Panel sterowania – za jego pomocą wybieramy funkcje i regulujemy głośność.
  • Wkładkę dla noworodków.
  • Zabawki zawieszone na pałąku, który łatwo można przesuwać lub odczepiać, aby mieć dobry dostęp do dziecka.
  • Pasy bezpieczeństwa.

Materiał, z którego są wykonane bujaczki, jest kolorowy i łatwy w utrzymaniu czystości (można go zdjąć i wyprać). Panel sterowania można, w niektórych modelach, zdjąć i podać dziecku, które może samodzielnie sprawdzać funkcję urządzenia.

Koszt bujaczków zaczyna się na poziomie 200 złotych.

Na rynku są także dostępne modele, które w pierwszym okresie życia dziecka, pełnią rolę huśtawki (wyposażonej w wibracje, bujanie, pałąk z zabawkami, muzyczki i pasy bezpieczeństwa), a w kolejnym okresie urządzenie może służyć jako fotelik bujany. Z takiego bujaczka mogą korzystać dzieci do 18 kg. Koszt to około 500 zł, ale urządzenie może służyć przez dłuższy czas.

Zobacz także: Meble w pokoju dziecka: ważne informacje

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA