REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak zaaranżować funkcjonalne i przestronne biuro?

Zaaranżowanie funkcjonalnego i przestronnego biura zależy od jego wielkości i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jak zaaranżować małą, a jak dużą powierzchnię biura? Co nam daje stworzenie „open space”?

Struktura terenów mieszkaniowych – osiedli

Jeśli chcemy kupić mieszkanie, warto zwrócić uwagę także na strukturę osiedla, na którym się ono znajduje. Dobrze zaplanowane osiedle z reguły uwzględnia sporą przestrzeń pomiędzy budynkami, często również posiada wydzielone miejsce przeznaczone na plac zabaw dla dzieci. Co warto wiedzieć w trakcie oglądania deweloperskich planów zabudowy osiedla?

Zwrot podatku VAT za materiały budowlane w 2014 roku

Od 2014 roku zmieni się bardzo dużo w kwestii zwrotu podatku VAT za materiały budowlane. Wejdą w życie dużo bardziej restrykcyjne przepisy, które między innymi nie pozwolą na odliczenie podatku VAT za materiały wykorzystane do budowy albo remontu domu o wielkości powyżej 110 metrów kwadratowych. Kto będzie miał możliwość odliczenia podatku VAT za materiały budowlane?

Zniesienie pozwolenia na budowę

Każdy obywatel ma prawo zaskarżyć zgodę na pozwolenie na budowę domu. Najczęściej dzieje się tak w przypadku sąsiednich działek, kiedy ktoś dostrzega nieprawidłowości związane z rozpoczęciem budowy. W jaki sposób możemy wnieść skargę na pozwolenie na budowę? Jakie formalności nas w związku z tym czekają?

REKLAMA

Połączenie dwóch mieszkań w bloku? Jak to zrobić? Formalności

Jeśli kupiliśmy dwa sąsiadujące mieszkania w bloku to nie znaczy, że możemy je swobodnie połączyć w jedno. Przede wszystkim takie działania wymagają zgody spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. O jakich formalnościach musimy pamiętać jeśli chcemy połączyć dwa mieszkania?

Zagospodarowanie działki budynku jednorodzinnego

Gdy udało nam się kupić lub wybudować wymarzoną nieruchomość, zaczynamy myśleć o zagospodarowaniu przestrzeni wokół niej. Jeśli mamy do czynienia z budynkiem jednorodzinnym warto wydzielić odpowiednie strefy, z których będziemy korzystać. Dobry podział działki wokół budynku jednorodzinnego pozwoli nam na wygospodarowanie miejsca do wypoczynku i do pracy.

Projektowanie budynków mieszkalnych wielorodzinnych

Podstawowe wyróżniane rodzaje budynków mieszkalnych wielorodzinnych to niskie, średnio wysokie, wysokie i wysokościowe. Oprócz tego ze względu na układ komunikacji wewnętrznej budynki mieszkalne dzielimy na klatkowe, korytarzowe, galeriowe, punktowe lub mieszane. Jakie są ogólne zasady projektowania tego typu budynków? Co warto wiedzieć o projektowaniu budynków mieszkalnych?

Egzekucja z nieruchomości i jej wycena przez rzeczoznawcę

Egzekucję z nieruchomości przeprowadza komornik, do którego dana nieruchomości przynależy. Nieruchomość zostaje następnie wyceniona przez uprawnionego rzeczoznawcę. W jaki sposób przebiega egzekucja z nieruchomości? Jakie prawa posiada w tej sytuacji komornik? Jak rzeczoznawca wycenia nieruchomość do licytacji?

REKLAMA

Wysokość emerytury, w jaki sposób jest obliczana?

Wysokość emerytury obliczana jest według trzech zasad. W momencie przechodzenia na emeryturę powinniśmy się orientować, który sposób jej naliczania będzie zastosowany w naszym przypadku. Pozwoli nam to przewidzieć, jakiej miesięcznej kwoty możemy się spodziewać. Jak prawidłowo obliczyć zatem wysokość emerytury?

Ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa domowego

Ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa domowego podlega pod ubezpieczenie majątkowe. Wysokość odszkodowania za szkodę zależy od podpisanej umowy. Dzięki ubezpieczeniu nie musimy obawiać się, że w wyniku poniesionych szkód stracimy majątek. Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie warto wybrać.

Alimenty płacone przez dziadków – kiedy można o nie wystąpić?

Według prawa można starać się o alimenty płacone przez dziadków na dziecko. Kiedy możemy o nie wystąpić?

OFE – Otwarte Fundusze Emerytalne

Otwarte Fundusze Emerytalne to II filar systemu emerytalnego – obowiązkowy dla osób urodzonych po 1969 roku. Czym jest OFE? Jakie mamy korzyści z II filaru?

Ubezpieczenie na życie – wszystko co trzeba wiedzieć

Ubezpieczenie na życie to wsparcie finansowe dla najbliższych, gdy nas już zabraknie. Co powinna zawierać polisa na życie i jakie są obowiązki ubezpieczyciela?

Dlaczego musimy płacić abonament RTV?

Nie podpisywaliśmy żadnej umowy, a i tak za abonament radiowo – telewizyjny musimy płacić. Co nas zmusza do płacenia za abonament RTV? Kto jest zwolniony z tych opłat?

Do kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dziecko?

Rodzice są zobowiązani łożyć alimenty na dziecko przynajmniej do uzyskania przez nie pełnoletności. Zwykle jednak obowiązek alimentacyjny nie wygasa w momencie, kiedy dziecko staje się pełnoletnie. Jak długo rodzice muszą płacić alimenty i co decyduje o wysokości kwoty alimentacyjnej? Kiedy rodzice mogą wnioskować o uchylenie obowiązku alimentacyjnego wobec dzieci?

IKE – Indywidualne Konta Emerytalne

Indywidualne Konta Emerytalne (IKE) to trzeci filar systemu emerytalnego. Czym jest IKE i kto może je założyć? Czy założenie IKE w ogóle się opłaca?

Rośliny doniczkowe kwitnące zimą

Rośliny doniczkowe, które kwitną zimą, mogą wprowadzić do naszego domu atmosferę wiosny, gdy za oknem zimno i ponuro. Które rośliny kwitną zimą? Jak je pielęgnować?

Klimatyzacja w biurze – zalety i wady

Poczuć miły chłód podczas letnich upałów lub podgrzać szybko pomieszczenie do upragnionych 24 stopni Celsjusza, gdy za oknem mróz, to zalety klimatyzacji. Jakie są zalety i wady klimatyzacji w biurze? Co brać pod uwagę przy wyborze klimatyzacji?

Dekoracja stołu na Boże Narodzenie

Jak udekorować stół na Boże Narodzenie? Jak ułożyć sztućce oraz talerze, jakie dodatki będą pasować do świątecznej atmosfery? Zobacz galerię.

Własnoręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe

Własnoręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe mogą być o wiele ciekawsze od tych dostępnych w hurtowych ilościach na półkach sklepowych. Własnoręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe możemy wykonać z prostych ogólnie dostępnych materiałów takich jak: brokat, filc, kawałki drewna czy materiału. Takie dekoracje będą piękną bożonarodzeniową ozdobą. Zobacz, jak mogą wyglądać własnoręcznie wykonane ozdoby.

Choinka na święta Bożego Narodzenia – inspiracje

Myśląc o choince na Święta Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy o zielonym drzewku. Tak na prawdę bożonarodzeniową choinkę możemy przygotować z różnych materiałów: z gałązek, z warzyw, z guzików, z filcu, z zdjęć rodzinnych i wielu innych rzeczy. Zobacz galerie inspiracji.

Jak prowadzić kalendarz spotkań?

Kalendarz spotkań – to dobra organizacja pracy, przewidywanie i planowanie na przyszłość. Jeżeli wszystko dobrze zaplanujemy będzie nam się pracowało znacznie bardziej efektywniej. Jak prowadzić kalendarz spotkań?

Świąteczne drzewko – ozdoba nie tylko na święta

Świąteczne drzewko to przepiękna ozdoba każdego wnętrza. W dużej mierze to kolorowe lampki wprowadzają podczas świąt ten nietuzinkowy nastrój. A może zachować go na dłużej? Jak stworzyć dekorację, która posłuży nam nie tylko jako świąteczna ozdoba, ale będzie cieszyła oko przez cały rok?

Dekorowanie choinki – sposoby

Choinka to symbol świąt Bożego Narodzenia, który co roku pojawia się w naszych domach. Jak sprawić, aby była wyjątkowa? Jak udekorować choinkę na święta? Jakich materiałów użyć do dekoracji choinki?

Jak zabezpieczyć choinkę, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy?

Choinka to nieodzowny element Bożego Narodzenia, to także przepiękna i kolorowa dekoracja, która przyciąga uwagę najmłodszych. Niewłaściwie zabezpieczona choinka może stanowić zagrożenie dla ciekawskiego dziecka. Zobacz, jak można zabezpieczyć choinkę, aby dziecko nieświadomie nie zrobiło sobie krzywdy?

Dekorujemy stół na Boże Narodzenie

Stół bożonarodzeniowy możemy udekorować na wiele sposobów. Nie ważne czy lubimy jasne, pastelowe kolory czy wyraziste, ogniste czerwienie. Właściwie dobrane kolory oraz dodatki sprawią, że stół stanie się druga ważną ozdobą świat bożonarodzeniowych, zaraz po bogato zdobionej choince. Zobacz galerię.

Dekoracja stołu na Boże Narodzenie - aranżacja sztućców i talerzyka

Odpowiednia dekoracja stołu na Boże Narodzenie sprawi, że klimat świąt będzie mieć bardziej uroczysty charakter. Warto zastanowić się, jak ułożyć sztućce i ozdobić talerz na wigilijną kolację. Nie ważne czy lubimy klasyczne białe dekoracje z delikatnym srebrnym akcentem, czy ognisto czerwone kolory z bogatymi złotymi zdobieniami, każdy znajdzie coś dla siebie. Zobaczcie naszą galerię i znajdź pomysł jak ozdobić stół wigilijny.

Nadpłata podatku VAT od nieruchomości – jak się rozliczyć?

Rozliczenie podatku VAT wydaje się być łatwym obowiązkiem, który musimy spełniać raz do roku. W sytuacji gdy mamy do czynienia z nadpłatą podatku VAT od nieruchomości, możemy mieć pewne wątpliwości co do tego, jak prawidłowo się rozliczyć. Jak traktowana jest nadpłata podatku VAT od nieruchomości? W jaki sposób należy się rozliczyć?

Emerytury dla żołnierzy zawodowych. Poradnik

Emerytury dla żołnierzy zawodowych są naliczane nieco inaczej niż emerytury dla osób cywilnych. Fakt, że żołnierze zawodowi wcześniej odchodzą na emeryturę także nie pozostaje bez znaczenia. W jaki sposób oblicza się wysokość emerytur dla żołnierzy zawodowych?

Czy częste chodzenie na zwolnienia ma wpływ na wysokość emerytury?

Wysokość emerytury to kwestia, którą zaczynamy się coraz bardziej martwić, zwłaszcza gdy zbliżamy się do wieku emerytalnego. Jeśli często chodziliśmy na zwolnienia lekarskie, możemy mieć wątpliwości co do tego, czy nasza emerytura nie będzie niższa. W jaki sposób częste zwolnienia mają wpływ na wysokość emerytury?

Zakończenie nauki a renta rodzinna – kiedy i komu się należy?

Renta rodzinna należy się osobom, których ubezpieczony zmarły współmałżonek miał prawo do emerytury lub świadczeń przedemerytalnych. Kiedy renta rodzinna powinna być wypłacana dzieciom zmarłego? Jakie warunki musi spełnić współmałżonek zmarłego aby otrzymać rentę rodzinną?

Firma jednoosobowa – czy warto ją zakłądać? Poradnik

Firma jednoosobowa wiąże się z brakiem możliwości podziału obowiązków, ale również z większymi zyskami przypadającymi na właściciela. Niewątpliwie taki sposób prowadzenia działalności posiada swoje wady i zalety. Podpowiemy, czy warto zakładać firmę jednoosobową.

Bożonarodzeniowe akcesoria kuchenne od Home & You

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia marka Home & You wypuściła wiele ciekawych akcesoriów kuchennych, które świetnie zaakcentują świąteczny okres. Mogą tez stać się super prezentem bożonarodzeniowym. Zobacz galerię.

Panele szklane – praktyczne i modne wykończenie ścian w kuchni

Wykończenie ścian w kuchni szklaną okładziną stało się w ostatnim czasie dość popularne. Panele szklane z grafiką lub szkło bezbarwne na ścianach w kuchni to często wybierane warianty. Takie szkło jest odporne na uderzenia mechaniczne oraz zarysowania. Jeśli nawet dojdzie do jego stłuczenia, szkło pozostaje na warstwie laminatu eliminując tym samym ryzyko skaleczenia.

Sprzęt agd Russell Hobbs inspirowany Mini

Dzięki współpracy dwóch brytyjskich marek Russell Hobbs i Mini, powstała kolekcja Mini Classic. Designerski sprzęt agd został wykonany z dbałością o najmniejsze szczegóły. Kolekcja, w której znajduje się czajnik, toster i ekspres do kawy zawiera charakterystyczne dla marki Mini paski – wszystkie sprzęty wykończone są w błyszczącej szarości z czarnymi akcentami. Zestaw Mini Classic na pewno docenią miłośnicy kultowych samochodów Mini.

Osiedle Słoneczne – kolejny etap budowy

Osiedle Słoneczne znajduje się w Brodowie, niedaleko Środy Wielkopolskiej. Na nowym osiedlu powstają domy w zabudowie szeregowej. Inwestycję podzielono na sześć etapów. Właśnie rozpoczęła się budowa czwartego etapu.

Fińskie domy drewniane – ciekawa alternatywna dla tradycyjnego budownictwa

Fińskie drewniane domy prefabrykowane nie są zbyt doceniane na polskim rynku, a są to budynki trwałe i ekologiczne. Najwięcej domów ekologicznych budują Finowie, domy te mają niski współczynnik przenikalności cieplnej, co przekłada się na zmniejszenie ilości energii potrzebnej do ogrzania budynku nawet o 60%.

Designerskie biało-żółte meble Broncio

Broncio to ciekawy designerski, dwukolorowy zestaw mebli. Poza stolikiem, w kolekcji znajdują się dwa stołki: wysoki i niski. Wykonane z tworzywa sztucznego, meble charakteryzują się dużą odpornością na czynniki chemiczne i dużą przepuszczalnością powietrza.

Dach pokryty blachodachówką. Mycie pokrycia dachowego i czyszczenie rynien. Poradnik

Blachodachówka to popularne pokrycie dachowe. Właściwe przygotowanie dachu do zimy pozwoli uniknąć nam wielu niespodzianek, a także oszczędzić czas i pieniądze. Ekspert firmy Ruukki Polska - Michał Jabłonkowski podpowiada, jak zabezpieczyć dach przed zimą, aby nie uszkodzić blachodachówki.

Malowanie wnętrz – jaki wpływ mają kolory na nasz nastrój?

Planując remont, często zastanawiamy się na jaki kolor pomalować wnętrza? Kolory mają bardzo duży wpływ na to, jak się czujemy w danym pomieszczeniu. Inny kolor będzie nas relaksować, a inny poprawi nasz humor. Zobacz, na jaki kolor pomalować wnętrza?

Podmurówka w domu – jak ją wykończyć?

Dobrze wykonana podmurówka może być ozdobnym elementem budynku. Podmurówkę możemy wykańczać na wiele sposobów: betonem, piaskowcem, klinkiem, tynkiem lub farbą. Zobacz poradnik.

Najczęstsze błędy popełniane podczas zakupu farb oraz malowania

Malując pomieszczenie, często popełniamy szereg błędów, w wyniku czego nasze malowanie nie przynosi takich efektów, jakie byśmy chcieli. Źle dobrany rodzaj farby, zbytnie oszczędzanie na kupowanych materiałach, źle dobrane narzędzia do malowania oraz niewłaściwie przygotowane miejsce pracy, to tylko niektóre z błędów, które popełniamy.

Beton Lafarge wykorzystany do budowy stadionu im. Jean Bouin w Paryżu

Jeden z betonów marki Lafarge został wykorzystany do rozbudowy i modernizacji nowej kopuły stadionu im. Jeana Bouina w Paryżu. Ductal® Lafarge to beton zbrojony włóknami, został on wykorzystany do budowy betonowej kratownicy, która rozciąga się nad wszystkimi trybunami stadionu.

Drewniany blat w kuchni – wykończony olejem czy lakierem?

Blat kuchenny jest miejscem bardzo intensywnie wykorzystywanym. Rozbita szklanka, wilgoć, zabrudzenia – to kuchenna codzienność. Drewniany blat kuchenny na pewno przetrwa takie użytkowanie, ale trzeba go przed nimi dobrze zabezpieczyć. Blat drewniany możemy olejować lub polakierować. Zobacz, które rozwiązanie jest lepsze.

Krwiożercze krasnale ogrodowe – nietypowa ozdoba ogrodu

Krasnale ogrodowe to dość specyficzna ozdoba ogrodu, bowiem krasnale ogrodowe mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ale co byście powiedzieli na krwiożercze krasnale ogrodowe? Zestaw krasnali zombie nosi tajemnicza nazwę “Bye Bye Birdie”. Cena takiego zestawu to ok. 240 zł. Zobacz galerię.

Malowanie drewna: produkty wodne czy rozpuszczalnikowe? Które wybrać?

Szukając preparatu do malowania drewna pojawia się pytanie: wodny czy rozpuszczalnikowy? Lata PRL-u nauczyły nas, by podchodzić sceptycznie do wszelkich preparatów, które nie cechowały się silnym „zapachem” rozpuszczalnika. Szczególnie, że jakość produktów wodnych pozostawiała wtedy wiele do życzenia w kwestii skuteczności. Czasy się jednak zmieniły, a z nimi technologia produkcji preparatów wodnych, które stały się równie skuteczne, a przy tym ekologiczne i wygodne w użyciu.

Dobra koniunktura na rynku ociepleń

Producenci materiałów ociepleniowych przewidują znaczną poprawę sytuacji na rynku ociepleń w przeciągu najbliższych dwóch lat – tak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska. Według prognoz, pierwsze wzrosty pojawią się już w najbliższym sezonie budowlanym. Kolejny wzrost ma pojawić się do połowy 2015 roku.

Nowi producenci w programie „Gwarantowany Styropian”

Krasbud, Pol-Styr, Polstyr, Styr-Bud, Styropmin i Swisspor Polska, to kolejni producenci, którzy przystąpili do Programu „Gwarantowany Styropian”. Producenci Ci własnowolnie poddali się zasadom standaryzacji oznakowania i kontroli jakości swoich wyrobów mając na uwadze ciągłą wysoką jakość styropianu dla budownictwa na polskim rynku.

Ręcznie robione zabawki – fajny pomysł na prezent dla dziecka

W okresie świąt często szukamy pomysłów na prezent dla dziecka. Jedną z propozycji są ręcznie robione zabawki dla dzieci. Wykonane z naturalnych materiałów, są zdrowsze dla zdrowia, niż te pluszowe.

„Mieszkanie dla Młodych” – dopłaty do zakupu nieruchomości w Warszawie

Zakup nieruchomości w programie „Mieszkanie dla Młodych” w Warszawie będzie możliwy, kiedy cena jednego metra kwadratowego powierzchni nie będzie przekraczać 5 864,65 zł. Nasuwa się zatem pytanie, gdzie szukać takich mieszkań? Czy za tę kwotę można kupić mieszkanie w Warszawie, czy tylko na obrzeżach miasta?

REKLAMA