REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

„Copper and the Home” - konkurs dla młodych projektantów i studentów

Subskrybuj nas na Youtube
Copper and the Home/ Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)
Copper and the Home/ Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)
Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)

REKLAMA

REKLAMA

Międzynarodowy konkurs „Copper and the Home” adresowany jest do do młodych projektantów, a także studentów wzornictwa. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej formy użytkowej wykonanej z miedzi. Projekty można przesyłać do 30 września 2014 roku.

REKLAMA

REKLAMA

Konkurs „Copper and the Home” od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród polskich projektantów i studentów wzornictwa. W zeszłym roku doczekaliśmy się polskiego laureata w kategorii studenckiej. Praca B-side Michała Holcera, studenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - kran wykonany z miedzi, który jednocześnie podaje mydło oraz wodę - została wyróżniona za innowacyjne wykorzystanie miedzi w celu podwyższenia standardu higieny w toaletach w miejscach publicznych. 

„Miedź oferuje szerokie możliwości produkcyjne oraz zastosowanie w przedmiotach takich jak dekoracyjne oprawy oświetleniowe, wazy i lustra, armatura drzwiowa, elementy wystroju wnętrz, ścianki działowe, posadzki oraz grzejniki. Jest także materiałem przeciwdrobnoustrojowym, co oznacza, iż eliminuje ze swojej powierzchni bakterie, wirusy i grzyby” - komentuje Michał Ramczykowski, szef Polskiego Centrum Promocji Miedzi. Ta cecha miedzi daje projektantom możliwość podniesienia poziomu higieny w domu oraz w miejscach publicznych i szpitalach, gdzie infekcje rozprzestrzeniają się najszybciej. Ta właściwość miedzi została wykorzystana m.in. w nagrodzonej pracy Michała Holcera.

Konkurs „Copper and the Home” jest adresowany do  projektantów oraz studentów wzornictwa, którzy do dnia zakończenia przyjmowania zgłoszeń nie ukończą 40 roku życia. Zadaniem uczestników jest reinterpretacja przedmiotów codziennego użytku, z wykorzystaniem estetycznych oraz technicznych zalet miedzi i jej stopów. Każda praca powinna zostać przygotowana z myślą o użytku w domach jako meble, elementy oświetlenia, akcesoria domowe lub przedmioty dekoracyjne. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prace konkursowe, które można nadsyłać do końca września 2014 roku, oceni jury złożone z ekspertów w dziedzinie architektury i wzornictwa. W jego skład wejdą: architekt Marco Ferreri, architekt i projektant Roberto Paoli, architekt i krytyk w dziedzinie wzornictwa Marco Romanelli.
Zwycięzca w kategorii profesjonalnych projektantów otrzyma nagrodę wysokości 4 000 euro, zdobywca drugiego miejsca 2 500 euro. Wyróżniony w kategorii studenckiej odbierze nagrodę wysokości 1 500 euro. 

Organizatorem „Copper and the Home” jest Włoski Instytut Miedzi (Instituto Italiano del Rame). W  Polsce oficjalnym partnerem wydarzenia jest Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM).

Zobacz także:  Perły Ceramiki UE 2013 – 13 nagród dla Grupy Paradyż

Zobacz także: LUBDREW 2014 – kolejna edycja Targów Obróbki Drewna

Źródło: Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

REKLAMA

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA