Stegu – marka z dwudziestoletnią tradycją

REKLAMA
REKLAMA

Kamień elewacyjny Nepal. Fot. Stegu
REKLAMA
Początki kamienia elewacyjnego
Rynek elementów dekoracyjnych o strukturze materiałów naturalnych liczy sobie już ok. 100 lat. Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, gdzie okładziny imitujące cegłę i kamień były wykorzystywane do dekorowania budynków szkieletowych. W Polsce te rozwiązania stały się popularne na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i z czasem okazały się międzynarodową specjalnością rodzimych firm, które powoli urastają do rangi międzynarodowych graczy.
REKLAMA
Pozycja polskich marek jest tak silna, że podzieliły między siebie krajowy rynek, nie wpuszczając nawet światowych potentatów, jak chociażby francuskiego Modulo. Lider branży - firma Stegu, jest obecna nie tylko w Polsce, ale nieustannie rozszerza swoją sieć dystrybucji zagranicznej.
Firma powstała 20 lat temu w Jełowej (woj. opolskie). Założycielami jest rodzina Skucików, która nadal zarządza przedsiębiorstwem. Działalność rozpoczęto od produkcji płytek cegłopodobnych. W 1998 roku, a więc po pięciu latach działalności, zdecydowano się na rozszerzenie asortymentu o płytki kamieniopodobne, co okazało się krokiem milowym w historii rozwoju firmy. Dzisiaj budynki i wnętrza z produktami Stegu można spotkać w całej Europie. Po ofertę Stegu chętnie sięgają klienci m.in. z Niemiec, Ukrainy, Francji, Litwy, Włoch, Węgier, Słowacji, czy Austrii.
Jakość
Źródłem naszego sukcesu jest przede wszystkim produkt - bardzo dbamy o jego jakość. Nasze technologie produkcji są na tyle dopracowane, że przewyższamy nawet zachodnich konkurentów - mówi Maciej Skucik - Wiceprezes Zarządu Stegu.
Maciej Skucik - Wiceprezes Zarządu Stegu. Fot. Stegu
Stegu oferuje kilkadziesiąt wzorów kamieni dekoracyjnych do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Oprócz okładzin cegło i kamieniopodobnych z betonu lub gipsu są to również panele drewniane z serii Wood Collection, elementy ogrodowe i kamień naturalny. Inspiracje do ich tworzenia czerpane są natury, z odległych zakątków świata, które odzwierciedlają różnorodność oferty Stegu – np. kamień dekoracyjny Nepal czy płytki Mexicana. Każdego roku firma Stegu wprowadza na rynek kilka nowych propozycji.
Podkłady kolejowe Stegu. Fot. Stegu
Panele ścienne Pure z linni Wood Collection. Fot. Stegu
O jakości produktu decydują przede wszystkim jego walory estetyczne. Każda płytka Stegu składa się z wielu, wymieszanych ze sobą, ceglanych lub kamiennych detali. Dzięki temu na powierzchni okładziny powstaje naturalny efekt różnorodności. Klienci cenią też w produktach Stegu łatwość fugowania i kładzenia paneli na warstwie izolacyjnej fasady budynku. Płytki elewacyjne Stegu są mrozo- i wodoodporne, nie mają odbarwień oraz nie odkształcają się pod wpływem temperatury.
Rozwój nowych marek
Obecnie jednym z naszych priorytetów jest rozwój marki premium, o nazwie Character - mówi Maciej Skucik - Wiceprezes Zarządu Stegu. Character to specjalistyczna linia skierowana do klientów instytucjonalnych oraz projektantów.
Kamień dekoracyjny Venezia. Fot. Stegu
Firma Stegu, to rozpoznawalna marka europejska oferująca swoim Klientom szeroką gamę okładzin ściennych z betonu i gipsu, a ostatnio także i z drewna (nowa linia produktowa Wood Collection), elementów ogrodowych oraz dekoracyjnych. Już od ponad 20 lat firma Stegu tworzy produkty inspirowane naturą, wykorzystując jedynie naturalne kruszywa i barwniki, stale unowocześniając design oraz metody produkcyjne.
Zobacz także: Malowanie elewacji – 5 rzeczy, o których należy pamiętać
Zobacz także: Cegła na elewację: klinkierowa czy licowa?
Zobacz także: Wykańczanie elewacji za pomocą desek elewacyjnych
Źródło: Stegu
REKLAMA
REKLAMA