REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Stegu – marka z dwudziestoletnią tradycją

Subskrybuj nas na Youtube
Podkłady kolejowe Stegu. Fot. Stegu
Podkłady kolejowe Stegu. Fot. Stegu
Stegu

REKLAMA

REKLAMA

Stegu – to marka, która jest już na rynku dwadzieścia lat. Założycielami firmy jest rodzina Skucików, która do dziś zarządza przedsiębiorstwem. Działalność firmy rozpoczęła się od produkcji płytek cegłopodobnych. W 1998 roku, zdecydowano się na rozszerzenie oferty o płytki kamieniopodobne. Okazało się to krokiem milowym w historii rozwoju firmy.

Kamień elewacyjny Nepal. Fot. Stegu

REKLAMA

Początki kamienia elewacyjnego

Rynek elementów dekoracyjnych o strukturze materiałów naturalnych liczy sobie już ok. 100 lat. Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, gdzie okładziny imitujące cegłę i kamień były wykorzystywane do dekorowania budynków szkieletowych. W Polsce te rozwiązania stały się popularne na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i z czasem okazały się międzynarodową specjalnością rodzimych firm, które powoli urastają do rangi międzynarodowych graczy.

REKLAMA

Pozycja polskich marek jest tak silna, że podzieliły między siebie krajowy rynek, nie wpuszczając nawet światowych potentatów, jak chociażby francuskiego Modulo. Lider branży - firma Stegu, jest obecna nie tylko w Polsce, ale nieustannie rozszerza swoją sieć dystrybucji zagranicznej.

Firma powstała 20 lat temu w Jełowej (woj. opolskie). Założycielami jest rodzina Skucików, która nadal zarządza przedsiębiorstwem. Działalność rozpoczęto od produkcji płytek cegłopodobnych. W 1998 roku, a więc po pięciu latach działalności, zdecydowano się na rozszerzenie asortymentu o płytki kamieniopodobne, co okazało się krokiem milowym w historii rozwoju firmy. Dzisiaj budynki i wnętrza z produktami Stegu można spotkać w całej Europie. Po ofertę Stegu chętnie sięgają klienci m.in. z Niemiec, Ukrainy, Francji, Litwy, Włoch, Węgier, Słowacji, czy Austrii.

Jakość

Źródłem naszego sukcesu jest przede wszystkim produkt - bardzo dbamy o jego jakość. Nasze technologie produkcji są na tyle dopracowane, że przewyższamy nawet zachodnich konkurentów - mówi Maciej Skucik - Wiceprezes Zarządu Stegu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Maciej Skucik - Wiceprezes Zarządu Stegu. Fot. Stegu

Stegu oferuje kilkadziesiąt wzorów kamieni dekoracyjnych do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Oprócz okładzin cegło i kamieniopodobnych z betonu lub gipsu są to również panele drewniane z serii Wood Collection, elementy ogrodowe i kamień naturalny. Inspiracje do ich tworzenia czerpane są natury, z odległych zakątków świata, które odzwierciedlają różnorodność oferty Stegu – np. kamień dekoracyjny Nepal czy płytki Mexicana. Każdego roku firma Stegu wprowadza na rynek kilka nowych propozycji.

Podkłady kolejowe Stegu. Fot. Stegu


Panele ścienne Pure z linni Wood Collection. Fot. Stegu

O jakości produktu decydują przede wszystkim jego walory estetyczne. Każda płytka Stegu składa się z wielu, wymieszanych ze sobą, ceglanych lub kamiennych detali. Dzięki temu na powierzchni okładziny powstaje naturalny efekt różnorodności. Klienci cenią też w produktach Stegu łatwość fugowania i kładzenia paneli na warstwie izolacyjnej fasady budynku. Płytki elewacyjne Stegu są mrozo- i wodoodporne, nie mają odbarwień oraz nie odkształcają się pod wpływem temperatury.

Rozwój nowych marek

Obecnie jednym z naszych priorytetów jest rozwój marki premium, o nazwie Character - mówi Maciej Skucik - Wiceprezes Zarządu Stegu. Character to specjalistyczna linia skierowana do klientów instytucjonalnych oraz projektantów.

Kamień dekoracyjny Venezia. Fot. Stegu

Firma Stegu, to rozpoznawalna marka europejska oferująca swoim Klientom szeroką gamę okładzin ściennych z betonu i gipsu, a ostatnio także i z drewna (nowa linia produktowa Wood Collection), elementów ogrodowych oraz dekoracyjnych. Już od ponad 20 lat firma Stegu tworzy produkty inspirowane naturą, wykorzystując jedynie naturalne kruszywa i barwniki, stale unowocześniając design oraz metody produkcyjne.

Zobacz także:  Malowanie elewacji – 5 rzeczy, o których należy pamiętać

Zobacz także:  Cegła na elewację: klinkierowa czy licowa?

Zobacz także: Wykańczanie elewacji za pomocą desek elewacyjnych

Źródło: Stegu

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA