REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kaladium (Caladium)

Kaladium inaczej nazywany jest obraźnicą. Pochodzi z lasów deszczowych Ameryki. Hodowany jest ze względu na bardzo dekoracyjne liście o intensywnej barwie, najczęściej różowej, białej i czerwonej. Osiąga wysokość 40 cm i taką samą rozłożystość. Kaladium jest wymagający i trudny w hodowli.

Grubosz (Crassula)

Najczęściej uprawiane gatunki grubosza pochodzą z południowej Afryki. Grubosz to sukulent, co oznacza, że gromadzi wodę w mięsistych liściach i łodygach. W taki sposób przystosowuje się do trudnych warunków, którym musi sprostać, rosnąc dziko. Osiąga wysokość 15–400 cm (do takich rozmiarów w warunkach naturalnych dorasta grubosz drzewiasty (Crassula arborescens) i rozłożystość 15–100 cm. Rośnie wolno. Najczęściej hodowanym gatunkiem jest grubosz jajowaty, nazywany też drzewkiem szczęścia. Roślina dość łatwa w uprawie.

Jak stworzyć jasną, efektowną kuchnię?

Stworzenie jasnej kuchni to zawsze wyzwanie, jak zrobić to w efektowny sposób? Nowoczesna jasna zabudowa i ciepła kolorystyka efektownie skomponowana, jest tym, co chcielibyśmy widzieć w kuchni. Proste kształty mebli idealnie komponują się bowiem z nowoczesnym sprzętem a kolorystyka i zastosowane materiały sprawiają, że całość wygląda bardzo przytulnie.

Cissus (Cissus)


Cissus pochodzi z roślin winoroślowatych. Rośnie dziko w południowej Azji i południowej Afryce. Pędy osiągają długość 200–600 cm, a roślina wszerz rozrasta się do 70–300 cm. Przyrasta około metra rocznie. Odmiany hodowane w domu mają najczęściej postać pnącą, wśród rosnących dziko są też wykształcające wysoką, sztywną łodygę. W polskich mieszkaniach najczęściej spotykany cissus rombolistny (Cissus rhombifolia). Wytwarza on zielone, niepozorne kwiaty. Jest to roślina dość łatwa w uprawie.

REKLAMA

Ceropegia (Ceropegia)

Ceropegia, ze względu na oryginalny kształt kwiatów, nazywana jest lampionem chińskim. Rośnie dziko w południowej Afryce i tropikalnych częściach Azji i Australii. Najpopularniejszą odmianą jest Ceropegia Wooda. Ma długie, zwisające i delikatne łodygi. Na nich parami wyrastają liście o sercowatym kroju. Roślina osiąga długość do 2 metrów i rozłożystość do 40 cm. Jest dość łatwa w uprawie i odporna na choroby.

Jak wykonuje się posadzkę betonową?

Posadzka betonowa stanowi nawierzchnię dla danej posadzki. Z tego powodu posadzkę betonową należy dobrze wykonać.

Bilbergia (Billbergia)

Bilbergia pochodzi z rodziny ananasowatych. Występuje naturalnie w tropikalnych lasach Ameryki Południowej i Środkowej. Jest hodowana szczególnie ze względu na efektowne kwiaty, które zwisają i rozwijają się z jasnoróżowych pąków. Bilbergia tworzy również przykwiaty, czyli liście w bezpośrednim kontakcie kwiatu, które przebarwiają się na jego kolor. Pozostałe liście są wąskie, szarozielone, podobne do traw i ułożone w rozetę. Roślina osiąga wysokość 50–100 cm i rozłożystość 25–50 cm. Jest jedną z najbardziej wytrzymałych roślin domowych.

Jak zamontować sufit podwieszany?

Sufity podwieszane są bardzo estetycznym rozwiązaniem i odgrywają istotną rolę w wizualnym odbiorze wnętrza. Trzeba zadbać o ich właściwy montaż.

REKLAMA

Jak stworzyć kolorowy, nowoczesny salon?

Nowoczesne, kolorowe aranżacje w salonie wcale nie muszą być monochromatyczne. Zwolennicy żywych kolorów w niebanalnych połączeniach również i w nowoczesnych, i supernowoczesnych aranżacjach salonu mają pełne pole do popisu!

Asplenium (Asplenium)

Asplenium (Asplenium), zwany też zanokcicą, to paprotnik, którego cechą charakterystyczną są niepodzielone liście. Zwykle są błyszczące, jasnozielone, żebrowane z ciemnym nerwem pośrodku. Asplenium (Asplenium) naturalnie występuje w lasach tropikalnych Azji, Afryki i Australii jako roślina epifityczna – rosnąca w koronach drzew. Nie kwitnie. Osiąga wysokość 50–120 cm i rozłożystość 60–200 cm. Jest dość łatwa w uprawie.

Ile kosztuje mieszkanie z parkiem i kortem tenisowym?

Wielu deweloperów budujących nowe osiedla ma na uwadze jakość życia przyszłych lokatorów. W związku z dużą konkurencją na rynku oraz dużym wyborem nieruchomości, deweloperzy muszą bardzo się starać, aby zachęcić klientów do zakupu ich nieruchomości. Często na decyzję klientów może wpłynąć to, że mieszkanie ma basen i kort tenisowy. Ile kosztuje mieszkanie w nowoczesnym kompleksie mieszkaniowym z parkiem lub basenem?

Asparagus (Asparagus)

Asparagus – bylina, podkrzew lub krzew. Naturalnie występuje głównie w strefie klimatu podzwrotnikowego. Najbardziej znanym spośród około trzystu gatunków jest asparagus lekarski, który rośnie dziko w Polsce. Wszystkie z asparagusów charakteryzują się delikatną budową i drobnymi igłami lub liśćmi. Nie kwitną. Roślina osiąga wysokość 80–200 cm i rozłożystość 100–200 cm. Asparagus jest stosunkowo łatwy w uprawie.

Powrót mody na inwestycje w nieruchomości w Bułgarii

W okresie największego boomu na rynku nieruchomości, a więc w latach 2006-2007, Polacy bardzo chętnie inwestowali w mieszkania położone w Bułgarii. Na taką modę wpływ miał fakt, że były one relatywnie tanie, a kraj ten cieszył się coraz większym uznaniem wśród turystów.

W jaki sposób deweloperzy kuszą klientów?

W miarę rozwoju polskiego rynku nieruchomości coraz więcej jego uczestników sięga po urozmaicone formy promocji. Ma to zarówno miejsce w wypadku nowych inwestycji sprzedawanych przez deweloperów, jak i starszych obiektów, na przykład kamienic.

Jak stworzyć dębową sypialnię z rattanem?

Dąb idealnie komponuje się z brązami, beżami i rattanem, tworząc wyjątkowo przytulne i ciepłe wnętrze. Dlatego to połączenie dębu z rattanem sprawdzi się właśnie w sypialni!

Sytuacja na pierwotnym rynku mieszkaniowym

Na początku obecnego roku większość deweloperów wieszcząc koniec stabilizacji, informowała o bardzo ambitnych planach na kolejne dwanaście miesięcy. Zapowiedzi te dotyczyły zarówno rozpoczynania kolejnych inwestycji, jak i wysokich poziomów planowanej sprzedaży.

Łazienka w kolorze żółtym i pomarańczowym


Żółty i pomarańczowy to radosne kolory lata. Kolory żółty i pomarańczowy zazwyczaj stosowane są jedynie w dodatkach, ale warto wiedzieć, że równie pięknie będą się prezentowały również jako motyw przewodni łazienki.

Co dobrze wiedzieć o suficie podwieszanym?

Sufit podwieszany jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w różnego rodzaju wnętrzach. Z powodzeniem sprawdza się również w domach prywatnych.

Jak wybrać i przygotować właściwy podkład pod panele?

O wyglądzie i trwałości paneli na podłodze decyduje nie tylko ich jakość lub montaż. Pod panele trzeba przygotować przede wszystkim właściwy podkład.

Co to jest deska barlinecka?

W przypadku, gdy sami decydujemy się na ułożenie podłogi najprościej jest wybrać np. deski barlineckie. Deska barlinecka to deska trójwarstwowa, której dwie dolne warstwy stanowi drewno iglaste, a trzecią, licową, drewno liściaste.

Jak układa się podłogę z deski barlineckiej?

Podłogę z deski barlineckiej układa się szybko i łatwo. Przy odrobinie chęci i cierpliwości taką podłogę można położyć samemu.

Rodzaje drzwi wejściowych – drewniane, z tworzywa i metalowe

Podjęcie decyzji dotyczącej wyboru drzwi wejściowych uzależnia się nie tylko od walorów estetycznych, które posiadają, ale również od rodzaju materiału, z którego drzwi są wykonane. Drzwi wejściowe odgradzają powierzchnię użytkową od świata zewnętrznego oraz pełnią ważną funkcję zabezpieczającą.

Jak zamontować drzwi wejściowe do mieszkania?

Drzwi wejściowe do mieszkania to element, który oddziela strefę prywatną od zewnętrznej. Ich odpowiedni montaż będzie świadczył nie tylko o walorach estetycznych wejścia do mieszkania, ale również funkcjonalnych, które gwarantują poczucie bezpieczeństwa.

Właściwości fizyczne i mechaniczne płytek ceramicznych

Wygląd zewnętrzny płytek ceramicznych to nie wszystko. Przy ich wyborze powinniśmy uwzględnić właściwości fizyczne oraz mechaniczne. To temat bardzo istotny, ponieważ pozwala zapobiec frustracji podczas użytkowania płytek ceramicznych.

Jak położyć płytki ceramiczne na zabudowie kartonowo-gipsowej?

Położenie płytek ceramicznych na zabudowie karton - gipsowej wymaga precyzji. Najlepiej zlecić to zadanie doświadczonemu glazurnikowi.

Aporokaktus (Aporocactus)


Aporokaktus pochodzi z Meksyku i naturalnie występuje na gałęziach drzew i półkach skalnych. Jest wyjątkowym kaktusem, ponieważ charakteryzuje się cienkimi i zwisającymi łodygami. Mogą one osiągnąć długość do około 70 cm. Nazywany jest też z tego powodu kaktusem wężowym. Z jego pędów wyrastają korzenie powietrzne. Aporokaktus osiąga rozłożystość do pół metra. Od późnej wiosny do wczesnego lata wytwarza duże, jasnoróżowe kwiaty. Łatwy w uprawie, dobry dla początkujących hodowców.

Jak wyciszyć podłogę?

Pomieszczenie mieszkalne znajdujące się na górnej kondygnacji wymaga wyciszenia podłogi, aby nie było słychać hałasu na kondygnacji, która znajduje się niżej. Wyciszenie podłogi dodatkowo ogranicza straty ciepła.

Jak przygotować konstrukcje szkieletową pod zabudowę wanny?

Do obudowy wanny potrzebne jest przygotowanie odpowiedniej konstrukcji szkieletowej. Obudowę wanny mocuje się na konstrukcji szkieletowej zbudowanej z listewek o grubości 40 x 40 mm, rozstawionej wzdłuż boków wanny i przymocowanej do ściany.

Jak pomalować sufit?

Sufit jest stałym elementem nie tylko wyposażenia, ale też dekoracji wnętrza. Jeśli jego kolor zostanie umiejętnie dobrany, pomalowany sufit może uatrakcyjnić wnętrze i nadać mu indywidualny charakter.

Jak pomalować sufit na warstwie starej farby?

Aby pomalować sufit na warstwie starej farby, należy go wcześniej odpowiednio przygotować. By uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, które zepsują efekt końcowy, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

Jaką farbę do malowania sufitu wybrać?

Zalecaną farbę do malowania sufitu wybiera się na podstawie aktualnego stanu sufitu. Każdy rodzaj farby posiada własne zalety i charakterystyczne cechy, które warto znać przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniej farby do malowania sufitu.

Jak wybudować przestronny dom?

W projektach architektonicznych domów jednorodzinnych coraz częściej projektuje się duże i otwarte przestrzenie. Przeszklenia są charakterystyczne dla nowoczesnego budownictwa o wysokim standardzie. Aby wybudować idealny dom z dużą ilością naturalnego światła, warto zdecydować się na okna aluminiowe i drzwi przesuwne, które będą łączyć salon z ogrodem.

Jak unikać błędów przy wykańczaniu elewacji?


Przy wykańczaniu elewacji łatwo popełnić błędy, które mogą popsuć efekt końcowy. Aby ich uniknąć, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, jak wykończyć elewację i jak osiągnąć zamierzony efekt.

Jak zwiększyć skuteczność prania?


Na polski rynek wchodzą pralki, w których zastosowano innowacyjne technologie zwiększające skuteczność prania. Dzięki nim pralka działka skuteczniej, a temperatura prania jest niższa.

Czym charakteryzują się drzwi uchylno-przesuwne?


Dzięki drzwiom balkonowym uchylno-przesuwnym możemy cały czas podziwiać nasz ogród z salonu. Oferowane przez polskich producentów drzwi balkonowe z przeszkleniami są funkcjonalne i idealnie dopasowują się do wystroju całego domu.

Jak odświeżyć okna po zimie?


Po zimie okna tracą swój blask. Jeśli chcemy przywrócić im wcześniejszy wygląd, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które są ważne we właściwej pielęgnacji stolarki okiennej.

Kiedy warto zdecydować się na dachówki solarne?


Dachówki solarne to dobre rozwiązanie dla tych, którzy dbają o ekologię. Tego typu dachówki dopiero debiutują na polski rynku, ale doskonale sprawdzają się w domach, w których zdecydowano się na montaż kolektorów słonecznych.

Jakie błędy popełniamy przy pielęgnacji okien?


Nowoczesne okna z PVC lub drewna z okuciem obwiedniowym i szybą zespoloną stały się standardem w większości polskich budynków. Jednak nadal popełniamy wiele błędów w pielęgnacji tego typu okien.

Jakie są warunki gwarancji na pompę ciepła?


Zanim kupimy pompę ciepła, warto dowiedzieć się, jakie są warunki gwarancji. Gwarancja na pompę ciepła zawiera m.in. kryteria, które trzeba spełnić, aby mieć prawo do darmowych napraw pompy ciepła.

Znaczenie ceny przy zakupie nieruchomości


Najistotniejszym elementem przy szukaniu nieruchomości jest jego cena, gdyż niejednokrotnie wpływa ona na fakt podjęcia decyzji o zakupie. Na rynku nieruchomości cena mieszkania jest często wyrażana na dwa sposoby: cena podana w całości za nieruchomość oraz cena za jeden metr kwadratowy. Wysokość ceny za mieszkanie zależy od wielu czynników: lokalizacji, wielkości, standardu, wyposażenia nieruchomości.

Naruszenie prawa pierwokupu a sprzedaż nieruchomości

W wyniku naruszenia ustawowego prawa pierwokupu umowa sprzedaży nieruchomości jest bezwzględnie nieważna. W tym przypadku sąd wieczystoksięgowy z urzędu odmówi dokonania wpisu.

Nabycie nieruchomości w drodze prawa do pierwokupu


W wyniku wykonania pierwokupu – podmiot uprawniony nabywa własność nieruchomości w drodze umowy sprzedaży zawartej na zasadach, na jakich nieruchomość ta została sprzedana innemu podmiotowi.

Skutki braku zezwolenia na nabycie nieruchomości przez cudzoziemca


Cudzoziemiec nabywa w Polsce nieruchomości na takich samych zasadach, jak obywatele Polski. Do nabycia nieruchomości oraz do dokonania wpisu prawa własności powinien on uzyskać stosowne zezwolenie ministra właściwego do spraw wewnętrznych.

Konsekwencje wadliwego nabycia nieruchomości przez obcokrajowca


Konsekwencją dokonania przez cudzoziemca wadliwych czynności prawnych w celu nabycia
nieruchomości będzie to, że czynność ta w całości lub w części nie wywołał zamierzonych skutków prawnych. Dokonanie nabycia nieruchomości przez cudzoziemca wymaga stosownego zezwolenia organu. Jeżeli cudzoziemiec dokona nabycia nieruchomości niezgodnie z przepisami ustawy, czynność prawna uznana będzie za wadliwą i nieważną

Obowiązek wpisu do księgi wieczystej przez cudzoziemca


Cudzoziemiec jako właściciel nieruchomości w Polsce zobowiązany jest złożyć wniosek o dokonanie wpisu do księgi wieczystej. Nabycie zarówno prawa własności nieruchomości, jak i prawa użytkowania wieczystego następuje na mocy każdego zdarzenia prawnego.

Mur pruski

Mur pruski zwany także ścianą ryglową to rodzaj ściany szkieletowej. Konstrukcja ściany nazywana także ścianą szachulcową lub fachówką pochodzi ze średniowiecza, gdzie stosowana była zarówno w budownictwie mieszkalnym jak i gospodarczym. Mur pruski charakteryzuje się widoczną konstrukcją drewnianą. Pomiędzy pionowymi i poziomymi belkami, przestrzenie wypełniał mur z cegły, glina, gruz lub trzcina.

Okna regulowane w zależności od pory roku


Na skutek zmiany temperatur tworzywo, z którego wykonane jest okno, rozszerza się i kurczy. W rezultacie okno staje się mniej szczelne i zaburza komfort termiczny domu. Aby rozwiązać ten problem, warto zdecydować się na okna regulowane z okresową regulacją docisku skrzydła do ramy.

Jak pozbyć się chwastów w ogrodzie?


Pozbywanie się chwastów to walka z wiatrakami. Możesz jednak sprawić, aby nie były one tak uciążliwe.

Jaką bramę garażową wybrać?

Wybór bramy garażowej powinniśmy uzgodnić już na etapie projektowania domu. Odpowiednia brama garażowa jest tak samo ważna jak drzwi wejściowe lub okna. Musi być funkcjonalna, a jednocześnie należy dopasować ją do wyglądu elewacji.

Jednostki wojskowe – problem polskich miast

Choć minęło już przeszło 20 lat od przemian ustrojowo–gospodarczych w naszym kraju, to jednak nadal można spotkać wiele miejsc, w których czas się zatrzymał. Jednym z przykładów swego rodzaju „reliktu” poprzedniego systemu, który można znaleźć w każdym większym mieście, są jednostki wojskowe zlokalizowane w centrum.

REKLAMA