REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zamieścić atrakcyjne ogłoszenie o sprzedaży mieszkania w sieci?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Joanna Sokołowska
Sprzedając mieszkanie, najczęściej decydujemy się na zamieszczenie ogłoszenia w sieci.
Sprzedając mieszkanie, najczęściej decydujemy się na zamieszczenie ogłoszenia w sieci.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Dla potencjalnych nabywców mieszkania z rynku wtórnego liczy się przede wszystkim rzetelności i przejrzystość ogłoszenia zamieszczonego w sieci. Co należy zamieścić w ogłoszeniu, aby dobrze sprzedać mieszkanie?

REKLAMA

Sprzedając mieszkanie, najczęściej decydujemy się na zamieszczenie ogłoszenia w sieci. Jednak, aby nasze ogłoszenie było atrakcyjne dla potencjalnych klientów, trzeba je starannie przygotować. Przede wszystkim pamiętajmy o dobrym doborze portali internetowych – o ich skuteczności świadczy liczba odwiedzin. Zamieszczając naszą ofertę na sprawdzonym portalu internetowym, zwiększamy szansę na szybką transakcję, ponieważ stajemy się bardziej wiarygodni dla poszukujących nowego lokum.

REKLAMA

Prezentacja w Internecie musi zawierać podstawowe dane nieruchomości, czyli: lokalizację, stan prawny lokalu, cenę, ilość pomieszczeń i ich rozkład, piętro i standard wykończenia. Dodajmy także wysokiej jakości zdjęcia, najlepiej wykonywane w świetle dziennym. Warto zmontować tak zwany “wirtualny spacer”, czyli za pomocą zdjęć opisać całe mieszkanie od wejścia po balkon. Pozwala to potencjalnym nabywcom obejrzeć całe mieszkanie w perspektywie 360 stopni. Jest to atrakcyjny rodzaj promocji w oczach klienta i pozwala na dokładną ocenę parametrów lokalu.

Zobacz także: Krok po kroku: jak sprzedać nieruchomość bez pośrednika?

Na co należy zwracać uwagę, oglądając mieszkania w sieci?

Najczęściej popełnianym błędem w tego typu prezentacjach jest wpisanie złej lokalizacji, fałszywych parametrów czy rozbieżność cenowa. Musimy pamiętać, że osoby szukające mieszkania dokładnie sprawdzą i przeanalizują nasze ogłoszenie, bo zakup nieruchomości to dla nich poważna inwestycja. Innym często powtarzanym błędem są nieodpowiednie zdjęcia mieszkania. Wykonane przy złym oświetleniu obniżają atrakcyjność naszej oferty. Musimy pamiętać, że w sieci można znaleźć setki ogłoszeń z podobnymi ofertami, a więc musimy zwrócić uwagę potencjalnych nabywców i przekonać ich do naszej oferty. Pamiętajmy, że zanim zrobimy zdjęcie mieszkania, musimy je do tego odpowiednio przygotować. Posprzątajmy i usuńmy niepotrzebne sprzęty, aby nieruchomość wyglądała schludnie i estetycznie.

Dodatkowe informacje

Inaczej też powinniśmy opisać nieruchomość z rynku wtórnego, a inaczej mieszkanie z rynku pierwotnego. W przypadku mieszkania pochodzącego z rynku wtórnego najważniejszy dla klienta jest stan prawny nieruchomości oraz jej stan techniczny. Jeżeli chodzi o nieruchomości z rynku pierwotnego, ważny jest przede wszystkim plan i wykonawca.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Sprzedaż nieruchomości a ogłoszenie w Internecie

Opisując ofertę, weźmy pod uwagę nie tylko nieruchomość, ale także, otoczenie, sąsiedztwo, dostęp do komunikacji miejskiej czy obecność placówek oświatowych, przychodni oraz okolicznych sklepów. By zachęcić klientów do zainwestowania w naszą nieruchomość, można nadmienić w ofercie, że jesteśmy skłonni do negocjacji – stanowi to często kropkę nad i.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA