REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zamieścić atrakcyjne ogłoszenie o sprzedaży mieszkania w sieci?

Joanna Sokołowska
Sprzedając mieszkanie, najczęściej decydujemy się na zamieszczenie ogłoszenia w sieci.
Sprzedając mieszkanie, najczęściej decydujemy się na zamieszczenie ogłoszenia w sieci.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Dla potencjalnych nabywców mieszkania z rynku wtórnego liczy się przede wszystkim rzetelności i przejrzystość ogłoszenia zamieszczonego w sieci. Co należy zamieścić w ogłoszeniu, aby dobrze sprzedać mieszkanie?

REKLAMA

Sprzedając mieszkanie, najczęściej decydujemy się na zamieszczenie ogłoszenia w sieci. Jednak, aby nasze ogłoszenie było atrakcyjne dla potencjalnych klientów, trzeba je starannie przygotować. Przede wszystkim pamiętajmy o dobrym doborze portali internetowych – o ich skuteczności świadczy liczba odwiedzin. Zamieszczając naszą ofertę na sprawdzonym portalu internetowym, zwiększamy szansę na szybką transakcję, ponieważ stajemy się bardziej wiarygodni dla poszukujących nowego lokum.

REKLAMA

Prezentacja w Internecie musi zawierać podstawowe dane nieruchomości, czyli: lokalizację, stan prawny lokalu, cenę, ilość pomieszczeń i ich rozkład, piętro i standard wykończenia. Dodajmy także wysokiej jakości zdjęcia, najlepiej wykonywane w świetle dziennym. Warto zmontować tak zwany “wirtualny spacer”, czyli za pomocą zdjęć opisać całe mieszkanie od wejścia po balkon. Pozwala to potencjalnym nabywcom obejrzeć całe mieszkanie w perspektywie 360 stopni. Jest to atrakcyjny rodzaj promocji w oczach klienta i pozwala na dokładną ocenę parametrów lokalu.

Zobacz także: Krok po kroku: jak sprzedać nieruchomość bez pośrednika?

Na co należy zwracać uwagę, oglądając mieszkania w sieci?

Najczęściej popełnianym błędem w tego typu prezentacjach jest wpisanie złej lokalizacji, fałszywych parametrów czy rozbieżność cenowa. Musimy pamiętać, że osoby szukające mieszkania dokładnie sprawdzą i przeanalizują nasze ogłoszenie, bo zakup nieruchomości to dla nich poważna inwestycja. Innym często powtarzanym błędem są nieodpowiednie zdjęcia mieszkania. Wykonane przy złym oświetleniu obniżają atrakcyjność naszej oferty. Musimy pamiętać, że w sieci można znaleźć setki ogłoszeń z podobnymi ofertami, a więc musimy zwrócić uwagę potencjalnych nabywców i przekonać ich do naszej oferty. Pamiętajmy, że zanim zrobimy zdjęcie mieszkania, musimy je do tego odpowiednio przygotować. Posprzątajmy i usuńmy niepotrzebne sprzęty, aby nieruchomość wyglądała schludnie i estetycznie.

Dodatkowe informacje

Inaczej też powinniśmy opisać nieruchomość z rynku wtórnego, a inaczej mieszkanie z rynku pierwotnego. W przypadku mieszkania pochodzącego z rynku wtórnego najważniejszy dla klienta jest stan prawny nieruchomości oraz jej stan techniczny. Jeżeli chodzi o nieruchomości z rynku pierwotnego, ważny jest przede wszystkim plan i wykonawca.

Zobacz także: Sprzedaż nieruchomości a ogłoszenie w Internecie

Opisując ofertę, weźmy pod uwagę nie tylko nieruchomość, ale także, otoczenie, sąsiedztwo, dostęp do komunikacji miejskiej czy obecność placówek oświatowych, przychodni oraz okolicznych sklepów. By zachęcić klientów do zainwestowania w naszą nieruchomość, można nadmienić w ofercie, że jesteśmy skłonni do negocjacji – stanowi to często kropkę nad i.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dobra wiadomość dla planujących kupno mieszkania: w trzecim kwartale deweloperzy rozpoczęli budowę o ponad 30 proc. więcej mieszkań niż w połowie roku

    Choć zgodnie z oczekiwaniami chętni na Bezpieczny Kredyt 2 procent w trzecim kwartale 2023 roku zdominowali rynek kredytów hipotecznych, to jednak nadal liczącą się grupą osób pożyczających pieniądze na kupno mieszkania lub domu są klienci nie korzystający ze specjalnej ścieżki. Dzięki temu liczba zaciągniętych kredytów rok do roku podwoiła się. Wzrosłą także średnia wartość kredytów, do czego także mocno przyczynili się aplikujący o pieniądze na pierwsze mieszkanie; oni zaciągają kredyty w wysokości wyższej niż pozostali kredytobiorcy.

    Kiedy można wymeldować osobę z mieszkania? Jakie dowody wskazują na trwałe opuszczenie miejsca stałego zamieszkania?

    W postępowaniu dotyczącym wymeldowania osoby z mieszkania nieuprawnione jest oparcie decyzji wyłącznie na informacjach wynikających z oględzin z pomięciem pozostałych dowodów (np. takich jak informacja o niskim zużyciu wody i energii elektrycznej, czy nie podejmowanie korespondencji kierowanej na adres stałego zameldowania). Tak uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w wyroku z 9 października 2023 r. W uzasadnieniu tego wyroku znajdziemy ciekawą i bogatą argumentację prawną dotyczącą przesłanek wymeldowania oraz oceny dowodów potwierdzających trwałe opuszczenie miejsca stałego zamieszkania (pobytu stałego) lub zaprzeczających temu opuszczeniu.

    2024: jak długo trzeba oszczędzać na wkład własny do kredytu hipotecznego na mieszkanie. Ile lat oszczędzania by kupić lokum bez pożyczania

    Dla zdecydowanej większości Polaków kupno własnego mieszkania z oszczędności jest niemożliwe. Nawet przy wysokich zarobkach dwóch osób – małżonków czy partnerów, gdy jedna pensja w całości odkładana jest w formie oszczędności na przyszłe lokum – trzeba kilkunastu lat takich wyrzeczeń, by zgromadzić kapitał potrzebny na kupno mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych.

    Zakup mieszkania - 6 rzeczy, które trzeba sprawdzić przed zakupem nieruchomości

    Zakup mieszkania to bez wątpienia jedna z najważniejszych decyzji w życiu, która bardzo często wymusza współpracę z instytucjami bankowymi na kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat. Nic dziwnego, że już w trakcie poszukiwań wymarzonego lokum nasuwa się wiele pytań i wątpliwości. O jakie kwestie warto zapytać w biurze sprzedaży, aby zakup mieszkania okazał się strzałem w dziesiątkę?

    REKLAMA

    Na stronie GUNB są do pobrania nowe bezpłatne projekty domów powyżej 120 m kw.

    Kolejne cztery bezpłatne projekty domów na stronie GUNB są gotowe do pobrania. Wszystkie domy mają powierzchnię od 120 m kw. i są proste w realizacji. 

    Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od nieruchomości w przypadku częściowo wykończonego budynku?

    Pewna Spółka wybudowała w Krakowie czteropiętrowy budynek mieszkalny, wielorodzinny z lokalami usługowymi na parterze. W sierpniu 2022 roku Spółka uzyskała pozwolenie na użytkownie tego budynku. Ale Spółka nie mogła rozpocząć w tym budynku działalności gospodarczej, bo nadal trwały prace wykończeniowe w obrębie parteru oraz 1-szego piętra. Spółka planowała rozpoczęcie użytkowania wczesną wiosną 2023 r., ale tylko dla parteru i 1-szego piętra. Pozostałe 2, 3, oraz 4-te piętro w stanie surowym/deweloperskim nie będą na razie używane. Spółka (we wniosku o indywidualną interpretację podatkową) zapytała Prezydenta Miasta Krakowa, kiedy w przypadku tego budynku powstaje obowiązek podatkowy w podatku od nieruchomości?

    Podział majątku po rozwodzie a obowiązek uzyskania pozwolenia na nabycie nieruchomości w Polsce przez cudzoziemca – ważny wyrok NSA

    Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca w ramach sądowego podziału majątku wspólnego między byłymi małżonkami nie jest zwolnione z obowiązku uzyskania zezwolenia przed wydaniem orzeczenia przez sąd powszechny. Tak uznał Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 22 sierpnia 2023 r.

    Czy można obciążyć spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu prawem użytkowania?

    Sąd Najwyższy aktualnie stoi na stanowisku, że dopuszczalne jest obciążenie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu prawem użytkowania, o którym mowa w art. 265 § 1 kodeksu cywilnego. W uzasadnieniu jednego z tegorocznych wyroków SN przedstawił argumenty za tą tezą.

    REKLAMA

    Gdzie w Polsce od stycznia nie będzie można palić kopciuchem? Lista województw

    Na 20 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie aż 12 znajduje się w Polsce. Wciąż jest jeszcze bardzo dużo kopciuchów do wymiany, ale uchwały antysmogowe ma już 14 województw. Od kiedy nie będzie można używać pieców o najniższej klasie w poszczególnych województwach? Co zamontować zamiast? 

    Biurokracja wydłuża czas inwestycji deweloperów, a płacą za to kupujący mieszkania

    Dlaczego w Łodzi średnia cena metra kwadratowego mieszkań w ofercie deweloperów wzrosła w tym roku o 6%, a w Krakowie – o 23%? Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, czy może to mieć związek ze sprawnością działania urzędników odpowiedzialnych za wydawanie decyzji potrzebnych do rozpoczęcia budowy. 

    REKLAMA