REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Narzędzia niezbędne przy malowaniu

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Wydawnictwo HELION SA/Septem.pl
Jeżeli chcemy, by malowanie poszło sprawnie, musimy odpowiednio przygotować i zabezpieczyć pomieszczenie.
Jeżeli chcemy, by malowanie poszło sprawnie, musimy odpowiednio przygotować i zabezpieczyć pomieszczenie.

REKLAMA

REKLAMA

Przygotowując pokój do malowania, musimy zapewnić sobie wszystkie niezbędne narzędzia. Jeżeli chcemy, by malowanie poszło sprawnie, musimy odpowiednio przygotować i zabezpieczyć pomieszczenie. Co będzie nam potrzebne do zabezpieczenia pokoju? Malowanie to nie tylko farby i pędzle. Dowiedz się, jaki jest pełen pakiet narzędzi do odświeżenia pomieszczenia.

Przed malowaniem

Najważniejszym procesem początkowym jest przygotowanie pomieszczenia do malowania. O ile jest to możliwe wszystkie lekkie rzeczy wynieśmy z pokoju, w którym będzie się odbywało malowanie. Pozostałe meble i przedmioty przykryjmy i obklejmy folią zabezpieczającą przed zabrudzeniami (bez problemu możemy kupić ją w każdym supermarkecie). Folię należy również wykorzystać do przykrycia całej podłogi. Do przyklejania użyj taśmy maskującej, dzięki której zabezpieczysz powierzchnie sąsiadujące z malowaną.

REKLAMA

Ważne: Kąty i dziury muszą być obklejone, ponieważ kapiąca farba zawsze odnajdzie niezauważoną szczelinę.

Zobacz także: Jak malować powierzchnie na zewnątrz budynku?

Gdy cały pokój zostanie już całkowicie zabezpieczony przed możliwymi zachlapaniami, możemy zabrać się do czyszczenia ścian. Przez lata na naszych ścianach osadza się tłusta powłoka, którą należy wyczyścić. Tylko tak nowa farba będzie się długo trzymała. Do mycia ścian niezbędna jest gąbka, ścierka, ręczniki papierowe i woda. Jeżeli ściana jest mocno obtłuszczona, wodę wymieszaj z płynem do naczyń, jednak po przetarciu ściany taką mieszanką, odczekaj i przetrzyj ją samą wodą. Daj ścianom kilka godzin na wyschnięcie. Jeżeli chcesz przyspieszyć ten proces, pootwieraj wszystkie okna.

Upewnij się, że wszystkie włączniki i gniazdka są zaklejone taśmą tak, by nie pobrudziły się podczas malowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przed rozpoczęciem już samego malowania upewnij się, że cała ściana jest gładka. Jeżeli znajdziesz w niej występujące ubytki lub przetarcia, masz ostatnią okazję, by to naprawić. Do wypełnienia dziur po gwoździach i obiciach możesz użyć masy gipsowej (zaprawa). Nierówne powierzchnie można także przytrzeć papierem ściernym.

Jeżeli na ścianie nie ma żadnych ubytków, możesz zabrać się do malowania.

Narzędziami niezbędnymi do malowania będą:

  • Mały pędzelek – dzięki niemu możesz pomalować wszystkie trudno dostępne miejsca, np. w okolicach okna czy przy framugach drzwi;
  • Duży pędzel – posłuży ci do malowania kątów i naroży;
  • Pędzel zakrzywiony – tzw. kaloryferowiec, dzięki niemu pomalujesz niedostępne miejsca za kaloryferem;
  • Wałek – przy  jego pomocy łatwo i równomiernie pomalujesz wszystkie duże powierzchnie ściany i sufitu;
  • Kuweta – dzięki niej nabieranie farby na wałek będzie równomierne;
  • Mieszadełko do farby – pamiętaj, że każdą farbę przed użyciem trzeba bardzo dokładnie wymieszać;
  • Drabina malarska – wykorzystasz ją z pewnością do malowania wysokich ścian, sufitu lub rogów.

Zobacz także: Jak malować drewno?

Tekst na podstawie książki: Dekorowanie Wnętrz. Wyremontowany poradnik bawi, uczy, zaskakuje. Autor: Albert Jackson, David Day

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA