REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Narzędzia niezbędne przy malowaniu

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Wydawnictwo HELION SA/Septem.pl
Jeżeli chcemy, by malowanie poszło sprawnie, musimy odpowiednio przygotować i zabezpieczyć pomieszczenie.
Jeżeli chcemy, by malowanie poszło sprawnie, musimy odpowiednio przygotować i zabezpieczyć pomieszczenie.

REKLAMA

REKLAMA

Przygotowując pokój do malowania, musimy zapewnić sobie wszystkie niezbędne narzędzia. Jeżeli chcemy, by malowanie poszło sprawnie, musimy odpowiednio przygotować i zabezpieczyć pomieszczenie. Co będzie nam potrzebne do zabezpieczenia pokoju? Malowanie to nie tylko farby i pędzle. Dowiedz się, jaki jest pełen pakiet narzędzi do odświeżenia pomieszczenia.

Przed malowaniem

Najważniejszym procesem początkowym jest przygotowanie pomieszczenia do malowania. O ile jest to możliwe wszystkie lekkie rzeczy wynieśmy z pokoju, w którym będzie się odbywało malowanie. Pozostałe meble i przedmioty przykryjmy i obklejmy folią zabezpieczającą przed zabrudzeniami (bez problemu możemy kupić ją w każdym supermarkecie). Folię należy również wykorzystać do przykrycia całej podłogi. Do przyklejania użyj taśmy maskującej, dzięki której zabezpieczysz powierzchnie sąsiadujące z malowaną.

REKLAMA

Ważne: Kąty i dziury muszą być obklejone, ponieważ kapiąca farba zawsze odnajdzie niezauważoną szczelinę.

Zobacz także: Jak malować powierzchnie na zewnątrz budynku?

Gdy cały pokój zostanie już całkowicie zabezpieczony przed możliwymi zachlapaniami, możemy zabrać się do czyszczenia ścian. Przez lata na naszych ścianach osadza się tłusta powłoka, którą należy wyczyścić. Tylko tak nowa farba będzie się długo trzymała. Do mycia ścian niezbędna jest gąbka, ścierka, ręczniki papierowe i woda. Jeżeli ściana jest mocno obtłuszczona, wodę wymieszaj z płynem do naczyń, jednak po przetarciu ściany taką mieszanką, odczekaj i przetrzyj ją samą wodą. Daj ścianom kilka godzin na wyschnięcie. Jeżeli chcesz przyspieszyć ten proces, pootwieraj wszystkie okna.

Upewnij się, że wszystkie włączniki i gniazdka są zaklejone taśmą tak, by nie pobrudziły się podczas malowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przed rozpoczęciem już samego malowania upewnij się, że cała ściana jest gładka. Jeżeli znajdziesz w niej występujące ubytki lub przetarcia, masz ostatnią okazję, by to naprawić. Do wypełnienia dziur po gwoździach i obiciach możesz użyć masy gipsowej (zaprawa). Nierówne powierzchnie można także przytrzeć papierem ściernym.

Jeżeli na ścianie nie ma żadnych ubytków, możesz zabrać się do malowania.

Narzędziami niezbędnymi do malowania będą:

  • Mały pędzelek – dzięki niemu możesz pomalować wszystkie trudno dostępne miejsca, np. w okolicach okna czy przy framugach drzwi;
  • Duży pędzel – posłuży ci do malowania kątów i naroży;
  • Pędzel zakrzywiony – tzw. kaloryferowiec, dzięki niemu pomalujesz niedostępne miejsca za kaloryferem;
  • Wałek – przy  jego pomocy łatwo i równomiernie pomalujesz wszystkie duże powierzchnie ściany i sufitu;
  • Kuweta – dzięki niej nabieranie farby na wałek będzie równomierne;
  • Mieszadełko do farby – pamiętaj, że każdą farbę przed użyciem trzeba bardzo dokładnie wymieszać;
  • Drabina malarska – wykorzystasz ją z pewnością do malowania wysokich ścian, sufitu lub rogów.

Zobacz także: Jak malować drewno?

Tekst na podstawie książki: Dekorowanie Wnętrz. Wyremontowany poradnik bawi, uczy, zaskakuje. Autor: Albert Jackson, David Day

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA