REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkanie przeznaczone do remontu. Okazja czy niepotrzebny wydatek?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Joanna Sokołowska
Większość kupujących woli nabyć mieszkanie za mniejszą kwotę i samodzielnie je zaaranżować. Dzięki temu nasze mieszkanie będzie w pełni spełniać nasze oczekiwania i co ważne będzie dokładnie tak wyglądać, jak sami sobie tego życzymy.
Większość kupujących woli nabyć mieszkanie za mniejszą kwotę i samodzielnie je zaaranżować. Dzięki temu nasze mieszkanie będzie w pełni spełniać nasze oczekiwania i co ważne będzie dokładnie tak wyglądać, jak sami sobie tego życzymy.

REKLAMA

REKLAMA

Na przestrzeni kilku lat można zaobserwować wzrost popytu na mieszkania do remontu. Z czego to wynika?

Większość kupujących woli nabyć mieszkanie za mniejszą kwotę i samodzielnie je zaaranżować. Dzięki temu nasze mieszkanie będzie w pełni spełniać nasze oczekiwania i co ważne będzie dokładnie tak wyglądać, jak sami sobie tego życzymy. Poza tym, jeśli mieszkanie nie wymaga natychmiastowego remontu, możemy się wprowadzić , a remont odłożyć w czasie lub przeprowadzać etapami w ramach tego, ile  w danym momencie posiadamy środków.

REKLAMA

Decydując się na kupno mieszkania „po remoncie” warto wiedzieć, że część mieszkania z taką etykietką, remontu nawet nie widziało. Bywają przypadki, że właściciele jedynie odmalowują ściany, kładą panele czy zajmują się wymianą okien. Instalacje, gładzie, glazura czy terakota mówią same za siebie i dają nam rzeczywisty obraz stanu mieszkania. Jeżeli chodzi o cenę, wrasta ona wraz z pracami, jakie zostały wykonane.

Zobacz także: Remont starego mieszkania

Nieruchomości o niższych standardach są sprzedawane po atrakcyjniejszych cenach. Dzięki negocjacjom, środki możemy przeznaczyć na potrzebny remont oraz dostosowanie mieszkania do naszych potrzeb.

Zanim jednak zakupimy tanią nieruchomość ze świadomością, że udało nam się złapać doskonałą okazję, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników: sąsiedzi, czynsz o raz to, co wchodzi w jego skład oraz ewentualne inwestycje, jakie mogą pojawić się w okolicy naszego przyszłego mieszkania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Czy wydatki na remont lokalu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

Może się zdarzyć, że atrakcyjna cena skrywa za sobą jakąś wadę techniczną lub prawną. Właściciel nieruchomości może nie chcieć powiedzieć nam, co jest spowodowane tak niską wyceną nieruchomości. Zachowajmy, więc czujność i przygotujmy się na każdą ewentualność.
Oglądajmy, więc jak najwięcej mieszkań i porównywajmy oferty. Jeżeli decydujemy się na zakup mieszkania do remontu, sprawdzamy jak ma się nasza zdolność finansowa biorąc pod uwagę także środki, jakie będziemy musieli poświecić na jej wyremontowanie.

Warto pokazać mieszkanie fachowcowi, który ma w przyszłości dokonać remontu naszego M. Wyceni on ewentualne koszty związane z remontem i rozwieje ewentualne niejasności.

Pamiętajmy, więc, że tańsze mieszkanie wymagające remontu nie zawsze musi się opłacać. Czasem remont może pochłonąć kilkanaście tysięcy, dlatego warto zaufać pomocy fachowca, aby ten wycenił i przygotował nas na ewentualne koszty, które będziemy musieli ponieść by osiągnąć wymarzony efekt. Z drugiej strony, nasze mieszkanie jest jedną z najważniejszych kwestii naszego życia, dlatego warto inwestować w nasze przyszłe M.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Duże mieszkania na rynku pierwotnym – kto je kupuje i za ile?

Jak wygląda sprzedaż największych, nowych mieszkań i domów? Kto najczęściej decyduje się na ich zakup? Jakie mają metraże? W jakich inwestycjach deweloperskich są dostępne? I w jakich przedziałach cenowych? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Drożej za ochronę, jeszcze drożej bez niej – czy stać Cię na brak polisy mieszkaniowej?

Wzrost liczby pożarów, coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe i drożejące usługi remontowe pokazują, że ubezpieczenie nieruchomości staje się dziś koniecznością. Mimo rosnących składek – średnio o 13% rok do roku – eksperci ostrzegają: brak polisy może oznaczać znacznie większe straty finansowe.

Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

REKLAMA

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

REKLAMA

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA