REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak przygotować się do remontu?

REKLAMA

Nie postępuj pochopnie i nie kupuj wszystkich materiałów, zanim nie będziesz miał pewności, że wszystko do siebie będzie pasować. Najważniejszy krok to: dokładny plan remontu.

Weryfikacja planu

REKLAMA

Zanim wydasz pieniądze na farby, wykładziny i tapety, zdobądź próbki różnych materiałów, aby móc je porównać i zorientować się, jaki będzie ogólny efekt ich zestawienia. Zacznij od zgromadzenia próbek obić mebli lub wykładzin, których wybór zwykle jest ograniczony. Następnie przejdź do kolejnych materiałów. Większość producentów farb oferuje wzorniki, które pozwalają zorientować się, jaki efekt przyniesie zastosowanie danej farby na ścianie. Farby tworzy się zgodnie z uniwersalnym wzornikiem kolorów (NCS — Natural Colour System), co pozwala dobrać odpowiednią barwę farby praktycznie od każdego producenta.

Zobacz także: Jak urządzić salonik kąpielowy - GALERIA

Przykładowy plan pomieszczenia

REKLAMA

Przed przystąpieniem do urządzania jakiegoś pomieszczenia projektanci sporządzają zazwyczaj przykładową planszę, aby ocenić proporcje pomiędzy materiałami, których chcą użyć w danym wnętrzu. Zazwyczaj skrawek wykładziny lub tapety stanowi największy obszar koloru na takim planie, a rozmaite akcesoria są przedstawiane za pomocą małych plam. Spróbuj wykonać swoją własną planszę, przyklejając próbki wybranych materiałów do kartonu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Postaraj się, aby miały one prostokątne lub kwadratowe kształty oraz żeby odzwierciedlały rzeczywiste proporcje. Próbki przyklejaj w bezpośrednim sąsiedztwie, postaraj się unikać białych, pustych przestrzeni między nimi.

Stałe elementy wyposażenia

W większości projektów zachodzi potrzeba uwzględnienia stałych elementów wyposażenia danego pomieszczenia, takich jak na przykład wanna czy umywalka w łazience. Tworzenie planu należy zacząć od naniesienia właśnie takich stałych punktów i dopiero potem można przystąpić do rozwijania wizji.

Możesz wyciąć otwór w planszy, na której sporządzasz plan wnętrza. Posłuży Ci on jako okno, przez które skonfrontujesz to, co już znajduje się w pomieszczeniu, z tym, co zaplanowałeś na swojej planszy.

Zobacz także: Funkcjonalne meble hotelowe - nowe tendencje

Artykuł jest fragmentem książki: Dekorowanie wnętrz. Seriaporad.pl, Albert Jackson, David Day, wyd. Helion

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stal koroduje a materiały kompozytowe nie. W czym jeszcze są lepsze od tradycyjnych materiałów?

W dziedzinach takich jak inżynieria, budownictwo czy projektowanie, materiały kompozytowe zrewolucjonizowały sposób, w jaki myślimy o wytrzymałości, lekkości i trwałości konstrukcji. Te niezwykłe cechy czynią je jednymi z coraz powszechniej stosowanych materiałów, wykorzystywanych z powodzeniem w wielu branżach. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego są tak wyjątkowe? O tym poniżej.

Nieruchomości w Tajlandii kuszą niską ceną, ale jest pewien haczyk

Nieruchomości za granicą stają się coraz bardziej pożądane. To z jednej strony inwestycja, a z drugiej własne miejsce na urlop. Jednym z popularniejszych krajów do zakupu nieruchomości jest Tajlandia. 

Jakie udogodnienia cenią mieszkańcy i poszukują ich nabywcy nowych mieszkań od deweloperów

Oceniając przydatność rozwiązań funkcjonalnych stosowanych na osiedlach mieszkaniowych, Polacy na równi z zaawansowanymi innowacjami z obszaru automatyki mieszkaniowej cenią prostsze elementy poprawiające komfort codziennego życia, np. filtry zmiękczające i uzdatniające wodę czy stojaki rowerowe. Deweloperzy biorą to coraz częściej pod uwagę budując nowe osiedla.

Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

REKLAMA

Skąd deweloperzy biorą pieniądze

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

REKLAMA

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

REKLAMA