REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sokratesa Park – koniec I etapu budowy

Sokrates Park to projekt mieszkaniowy na warszawskich Bielanach, realizowany przez Warszawski Oddział Hochtief Polska na zlecenie Sokratesa Development. Fot. HOCHTIEF Polska
Sokrates Park to projekt mieszkaniowy na warszawskich Bielanach, realizowany przez Warszawski Oddział Hochtief Polska na zlecenie Sokratesa Development. Fot. HOCHTIEF Polska

REKLAMA

REKLAMA

Sokratesa Park to projekt mieszkaniowy na warszawskich Bielanach, realizowany przez Warszawski Oddział Hochtief Polska na zlecenie Sokratesa Development. Realizacja stanu surowego I etapu budowy Sokratesa Parku zakończyła się 2 czerwca.

REKLAMA

W pierwszej fazie realizacji osiedla przy ul. Sokratesa 13 powstają dwa budynki z 297 mieszkaniami wraz z jednokondygnacyjnym garażem podziemnym na 274 samochody i naziemnym parkingiem z 24 miejscami postojowymi. W dwóch dziewięciokondygnacyjnych budynkach (parter, 6 pięter regularnych i 2 dominanty) znajdą się jedno- i trzypokojowe mieszkania o pow. od 37 do 80 m² z balkonami od ok. 3,69 do ok. 33 m² oraz czteropokojowe apartamenty o pow. od 94 do 117 m² z dużymi tarasami zlokalizowanymi na dachach  o pow. od ok. 10 do ok. 100  m². Mieszkańcy lokali na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki o pow. od ok. 8 do ok. 80 m².  Realizacja prac budowlanych zakończy się w I kwartale 2012 r.

REKLAMA

W przyszłości osiedle będzie się składać łącznie z około 600 mieszkań oraz kilku lokali komercyjnych. Projekt osiedla zakłada realizację zespołu trzech budynków o ciekawej architekturze, z apartamentami zlokalizowanymi w dominantach siódmego i ósmego piętra. Całość osiedla uzupełniają starannie zaprojektowane ciągi komunikacyjne,  elementy małej architektury, tereny zielone i plac zabaw. Dużym atutem inwestycji jest jej lokalizacja w bliskim sąsiedztwie stacji metra Młociny oraz terenów leśnych i rekreacyjnych.

Projekt opracowała pracownia MKC Architekci.    

Zobacz także: Villa Poema na Żoliborzu – projekt mieszkaniowy Hochtief Polska

REKLAMA

Roboty żelbetowe zakończyliśmy już kilka miesięcy temu, lecz z uwagi na chęć zorganizowania imprezy na otwartym terenie z udziałem przyszłych mieszkańców, uroczystość przesunęliśmy na późną wiosnę. Obecnie na budowie zaawansowane są już roboty wykończeniowe i instalacyjne, zamontowano większość okien, trwa realizacja elewacji. Realizacja robót wyprzedza o kilka tygodni harmonogram. Zakończyliśmy  także prace wyburzeniowe, przygotowując teren pod realizację II etapu osiedla, który zamierzamy rozpocząć jeszcze w tym roku – powiedział Witold Czajka, Dyrektor Zespołu Kontraktów w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Firma Sokratesa Development chce nadać swojej nowej inwestycji Sokratesa Park także społeczny wymiar, dlatego pragnie zaprosić do współpracy młodych warszawskich artystów w ramach konkursu na wykonanie form przestrzennych, które zostaną umieszczone na osiedlu. Dzięki temu Sokratesa Park zyska zupełnie wyjątkowy charakter i stanie się przykładem udanego połączenia sztuki z architekturą w ramach projektu deweloperskiego. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, które wyróżnia inwestycję Sokratesa Park na tle pozostałych propozycji stołecznego rynku mieszkaniowego. Oficjalne ogłoszenie konkursu wraz z określeniem zasad i warunków zaplanowano na jesień 2011 roku. 

Dla podkreślenia połączenia sztuki z architekturą, w trakcie uroczystości zawieszania wiechy inwestor oficjalnie poinformował o zmianie nazwy projektu na Sokratesa Park & Art. oraz zaprezentował nowy logotyp wybrany w trakcie konkursu przez głosowanie zaproszonych gości.

Zobacz także: Nowa inwestycja mieszkaniowa na Żoliborzu – Apartamenty przy Krasińskiego

Źródło: RED Real Estate Development

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA