Zioła, takie jak lawenda, estragon, tymianek, bazylia, szałwia czy rozmaryn często hodujemy na tarasach i balkonach. Zioła nie tylko ładnie wyglądają, lecz także są bardzo pożyteczne – możemy używać ich do różnych potraw, deserów czy drinków. Co zrobić z ziołami uprawianymi w donicach na ogrodzie? Czy należy je przenieść do domu na zimę? A może przetrwają mrozy w ogrodzie?
Żyzna ziemia to podstawa do tego, aby rośliny w naszym ogrodzie pięknie rosły. Przewiewna, odpowiednio wilgotna, pełna składników mineralnych – taka gleba jest najlepsza dla większości roślin ogrodowych. Pamiętajmy, że gleby piaszczyste i nieprzepuszczalne mogą znacząco wpływać na wzrost i rozwój drzew, krzewów, kwiatów, a także roślin owocowych i warzywnych. Co zrobić aby nasza gleba była jak najlepsza?
Listopad to miesiąc, kiedy zbieramy ostatnie owoce i warzywa w naszym ogrodzie. Nie zapominajmy o tym, że w listopadzie powinniśmy zadbać o sady i ogródki warzywne jeśli chcemy, aby nasze rośliny wydały obfity plon także w przyszłym roku. Nawożenie, okrywanie roślin, palenie opadłych liści, zbieranie zaschniętych owoców, a nawet sadzenie drzewek owocowych – jak pielęgnować sad i warzywnik jesienią?
Listopad to miesiąc, w którym na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Mimo to pamiętajmy, że nasz ogród nadal potrzebuje pielęgnacji. W listopadzie sadzimy drzewa i krzewy zrzucające liście, podlewamy rośliny zimozielone, okrywamy byliny, dbamy o trawnik i oczka wodne. Podpowiadamy jakie prace wykonać w listopadzie, aby nasz ogród był piękny, gdy tylko zacznie się słoneczna wiosna.
Drzewa i krzewy o barwnych owocach zdobią nasz ogród nie tylko latem i jesienią, lecz także zimą. Dodatkowo często owoce rosnące na drzewach i krzewach zmieniają kolor gdy nastaje jesień – stają się żółte, pomarańczowe, czerwone, różowe czy nawet fioletowe. To właśnie kolorowe owoce sprawiają, że nasze ogrody wyglądają wyjątkowo nawet podczas mroźnej zimy.