REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak udekorować stół wigilijny?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Iwona Szadkowska
Efektowne pierścienie zdobiące serwetki przykuwają oko i mogą być jedną z form dekoracyjnych naszego stołu.
Efektowne pierścienie zdobiące serwetki przykuwają oko i mogą być jedną z form dekoracyjnych naszego stołu.

REKLAMA

REKLAMA

Dekorowanie wigilijnego stołu powinno stanowić spójną całość z wystrojem wnętrza. Gdzie można ustawić dodatki na wigilijnym stole? Z czego zrobić dekorację talerzyka?

Dekoracja wigilijnego stołu - kolorystyka

Stawiając na eleganckie i proste dekoracje możemy zdecydować się na: biały obrus, złote sztućce, białe talerze ze złotymi lub z brązowymi wykończeniami, miedziane serwetki i beżowe dodatki. Do tego można dobrać proste kieliszki i klasyczny wystrój gotowy.

REKLAMA

Czerwień dodaje ciepła, ale niepowiedziane jest, że musi stanowić główny element, czyli obrus. W kolorze ciepłej czerwieni możemy dobrać drobne dodatki łącząc je ze starym złotem lub z ciemną zielenią.

REKLAMA

Jeżeli wolimy chłodne akcenty może warto zdecydować się na stół w odcieniach srebra i bieli, bieli z niebieskim lub bieli z fioletem. Będzie to nietypowy, lecz ciekawy akcent zimowy. Dla osób, które pragną wprowadzić nieco świeżości na wigilijnym stole, odpowiednim kolorem dominującym będzie zieleń. Zieleń z bielą lub ze srebrem czy ze złotem to świeży, niepowtarzalny akcent.

W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach możemy postawić na kwadratową zastawę. Obrus i serwetki warto dobrać w jednolitym kolorze, a kanciaste świece dobrze będą współgrać z talerzami o tym samym kształcie. Okrągłe kieliszki i tradycyjne sztućce dobrze jest zastąpić asymetrycznymi.

Zobacz także: Jak udekorować jadalnię na święta Bożego Narodzenia?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dekoracja wigilijnego stołu – dodatki

Złote, białe, cynamonowe bombki, czerwone jabłuszka, szyszki pomalowane złotym sprayem, złote orzechy, stroiki wigilijne czy zielone gałązki powinny podkreślać wystrój. Nie powinno ich być zbyt wiele, aby nie przeszkadzały i nie zdominowały stołu. Powinny stanowić drobne akcenty.

Dodatki możemy ustawić na brzegach stołu, poukładać w niektórych miejscach bliższych centrum lub drobne przedmioty, jak koraliki czy małe bombki, powkładać do wysokich, szklanych, jednobarwnych kieliszków lub świeczników. Dekoracja umieszczona w wysokim kieliszku lub na wyższych, szklanych elementach ma ten plus, że nie przeszkadza w rozmieszczaniu potraw na stole.

Dekoracja talerzy

REKLAMA

Mając trochę czasu możemy wykonać z tasiemki zdobionej koralikami i wstążeczki, niepowtarzalny pierścień na serwetki. Oba elementy sklejamy ze sobą tak, aby koraliki opadały na wstążeczkę. Tniemy na odpowiedniej długości kawałki i zszywamy oba końce. Metalowe foremki na ciasteczka to proste rozwiązanie i wykorzystanie tego, co mamy pod ręką. Wystarczy włożyć w nie zwiniętą w rulonik serwetkę. Innym nieskomplikowanym pomysłem może być skorzystanie ze wstążeczki w odcieniu pasującym do reszty aranżacji. Do zawiązanej na kokardkę wstążeczki możemy doczepić malutkie bombki.

Innym pomysłem może być małe pudełeczko przewiązujemy złotym sznureczkiem. Do każdego prezenciku możemy włożyć czekoladkę, małego aniołka, bombkę lub mikołaja. Najprostszą dekoracją może być położenie, na każdym talerzu, gałązki gwiazdy betlejemskiej.

Efektowne pierścienie zdobiące serwetki przykuwają oko i mogą być jedną z form dekoracyjnych naszego stołu.

Zobacz także: Jak dekoracyjnie oświetlić jadalnię?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

REKLAMA

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

Coraz więcej nowych mieszkań w ofercie rynkowej, ale czy zwiększa się liczba chętnych do ich kupna

Poziom sprzedaży wciąż niski, ale zainteresowanie nabywców rekordowo wysokie. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych mieszkań. Czy korzystniejsza oferta ożywi rynek i nabywców znajdzie więcej mieszkań?

REKLAMA