REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mikołajki - przygotowanie pokoju dziecka

Iwona Szadkowska
Dla dzieci sam fakt, że Mikołaj, osobiście przyjdzie do nich, do ich pokoju jest wielkim przeżyciem.
Dla dzieci sam fakt, że Mikołaj, osobiście przyjdzie do nich, do ich pokoju jest wielkim przeżyciem.

REKLAMA

REKLAMA

Mikołajki to dzień, w którym dzieci są obdarowywane niewielkimi upominkami. Przed przyjściem Świętego Mikołaja można, z większym sukcesem zmotywować, malucha do porządków we własnym pokoju. Jak przygotować pokój dziecięcy na przyjście Świętego Mikołaja?

Według legend 6 grudnia Święty Mikołaj, biskup Miry, rozdał cały swój majątek biednym i tym samym stał się znakiem dzielenia się z innymi. Mikołajki stały się świętem obdarowywania się prezentami. Dla dzieci sam fakt, że Mikołaj, osobiście przyjdzie do nich, do ich pokoju jest wielkim przeżyciem. Oczekiwanie może być nieznośne dla naszych milusińskich, aby im je ułatwić, możemy sprawić, że 5 grudnia będą miały wypełniony czas przygotowaniami.

REKLAMA

Wielkie porządki

Tego dnia łatwo zmotywować dzieci do prac porządkowych we własnych pokojach. W końcu przychodzi Mikołaj, prawda? Nie może wpaść na klocki, samochodziki czy książeczki. Gdyby upadł i złamał nogę lub ją, co najwyżej skręcił, nie mógłby dostarczyć prezentów do innych dzieci. Wszystko musi być poukładane na swoich miejscach.

Mikołajki – prezenty

Kiedy pokój jest już wysprzątany, na drodze do łóżeczka nie ma prawdziwego toru przeszkód, warto zastanowić się, w co Mikołaj włoży prezenty. Mogą to być rajstopki, spodenki, poszewka od poduszki lub wielki but, który wykonamy wraz z dzieckiem. Jego wykonanie zajmie trochę czasu, zatem czas oczekiwania nieco się zmniejszy.

Zobacz także: Dekoracje świąteczne do wnętrza

Z mocnego materiału wycinamy dwa, jednakowe wzory dużego buta. Malujemy na nim gwiazdki, sanki, Mikołaja, bałwanka, co tylko przyjdzie maluchowi do głowy i zszywamy obie części razem. U góry możemy przyszyć tasiemkę, która posłuży jako uchwyt do zawieszenia na krzesełku, ale również możemy ułożyć but obok łóżeczka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mikołajki – przygotowania

Napisanie krótkiego liściku dla Mikołaja to znakomity pomysł, aby podziękować za wszystko i zapewnić, że było się grzecznym przez cały rok. Obok łóżeczka można także postawić kubek lub termos z mlekiem i talerzyk z ciasteczkami. W końcu Mikołaj pracuje przez całą noc i może zgłodnieć. I pamiętajmy, że renifery również muszą coś jeść – dla nich dobrym smakołykiem powinno być soczyste jabłko.

W nocy z 5 na 6 grudnia trzeba się wcześnie położyć spać. Nigdy nie wiadomo kiedy Mikołaj odwiedzi właśnie nas.

Wprowadzenie dzieci w mikołajkową tradycję będzie dla nich fantastycznym czasem oczekiwania, a poranek po przebudzeniu pełen wrażeń. Sprawdzanie czy Mikołaj zjadł ciasteczka, czy wypił mleko i co umieścił w przeznaczonych na tę okazję rzeczach, jest chwilą bezcenną – zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

Zobacz także: Ozdoby bożonarodzeniowe do pokoju dla dziecka

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

Nowa definicja „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych i regulacja opodatkowania garaży wielostanowiskowych

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej, który wprowadza zmianę definicji „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych oraz ujednolica opodatkowanie garaży wielostanowiskowych.

REKLAMA

Podwyżki cen prądu i gazu od lipca 2024 r. Czy zostaną w całości przerzucone na najemców? Różnice między najmem okazjonalnym, instytucjonalnym i zwykłym

Spodziewane od połowy 2024 roku podwyżki cen prądu i gazu ziemnego to temat, o którym ostatnio coraz głośniej. Skutków finansowych tych podwyżek obawiają się nie tylko właściciele lokali oraz domów. Obawy -zresztą całkiem słuszne - mają również najemcy zamieszkujący np. lokale wynajmowane od gmin, TBS-ów i osób prywatnych. Warto wyjaśnić, czy podwyżki cen prądu i gazu mogą zostać „przerzucone” bez żadnych ograniczeń na lokatora. Odpowiedź na to pytanie może być przykra dla wielu najemców. 

W Polsce efektywność energetyczna w 2022 r. wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w 2022 r. efektywność energetyczna w Polsce wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r. W latach 2012–2022 roczne skumulowane tempo wzrostu efektywności energetycznej wyniosło 0,9%. Energochłonność pierwotna PKB obniżała się w tym okresie średnio o 2,6% rocznie, a energochłonność finalna PKB o 2,4%. Najszybsze tempo poprawy efektywności energetycznej odnotowano w przemyśle o 1,9%.

W maju 2024 r. ceny materiałów budowlanych spadły o 2% rok do roku, ale wzrosły o 0,6% miesiąc do miesiąca

Grupa PSB Handel S.A. poinformowała, że w maju 2024 r. w porównaniu do maja 2023 r. średnia dynamika cen materiałów budowlanych wyniosła minus 2%. W kanale hurtowym spadek cen stanowił 1,1%, a w detalicznym minus 2,6%. Porównując maj 2024 r. do kwietnia 2024 r., ceny wzrosły średnio o 0,6%. Analizując dane za okres styczeń-maj 2024 r. do roku 2023, ich dynamika utrzymuje się na poziomie minus 2,9%.

Ministrowie środowiska państw UE zatwierdzili w Brukseli porozumienie w sprawie unijnego prawa o odbudowie zasobów przyrody

Ministrowie państw członkowskich UE odpowiedzialni za środowisko zatwierdzili 17 czerwca 2024 r. w Brukseli porozumienie w sprawie unijnych przepisów o odbudowie zasobów przyrodniczych. Zgodnie z tymi przepisami do 2030 r. Unia musi odtworzyć co najmniej 30% swoich siedlisk przyrodniczych, a do 2050 r. 90% swoich ekosystemów. Krytycy tych przepisów twierdzą, że będą one niekorzystne dla rolników.

REKLAMA

Z budynków pochodzi 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej przez ludzi

Według raportu Siemens Polska, 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej w wyniku działalności ludzi pochodzi z budynków. Budynki komercyjne i użyteczności publicznej są bardziej energochłonne niż nieruchomości mieszkalne.

Nowy zakres zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, które zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej.

REKLAMA