REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mikołajki - przygotowanie pokoju dziecka

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Iwona Szadkowska
Dla dzieci sam fakt, że Mikołaj, osobiście przyjdzie do nich, do ich pokoju jest wielkim przeżyciem.
Dla dzieci sam fakt, że Mikołaj, osobiście przyjdzie do nich, do ich pokoju jest wielkim przeżyciem.

REKLAMA

REKLAMA

Mikołajki to dzień, w którym dzieci są obdarowywane niewielkimi upominkami. Przed przyjściem Świętego Mikołaja można, z większym sukcesem zmotywować, malucha do porządków we własnym pokoju. Jak przygotować pokój dziecięcy na przyjście Świętego Mikołaja?

Według legend 6 grudnia Święty Mikołaj, biskup Miry, rozdał cały swój majątek biednym i tym samym stał się znakiem dzielenia się z innymi. Mikołajki stały się świętem obdarowywania się prezentami. Dla dzieci sam fakt, że Mikołaj, osobiście przyjdzie do nich, do ich pokoju jest wielkim przeżyciem. Oczekiwanie może być nieznośne dla naszych milusińskich, aby im je ułatwić, możemy sprawić, że 5 grudnia będą miały wypełniony czas przygotowaniami.

REKLAMA

Wielkie porządki

Tego dnia łatwo zmotywować dzieci do prac porządkowych we własnych pokojach. W końcu przychodzi Mikołaj, prawda? Nie może wpaść na klocki, samochodziki czy książeczki. Gdyby upadł i złamał nogę lub ją, co najwyżej skręcił, nie mógłby dostarczyć prezentów do innych dzieci. Wszystko musi być poukładane na swoich miejscach.

Mikołajki – prezenty

Kiedy pokój jest już wysprzątany, na drodze do łóżeczka nie ma prawdziwego toru przeszkód, warto zastanowić się, w co Mikołaj włoży prezenty. Mogą to być rajstopki, spodenki, poszewka od poduszki lub wielki but, który wykonamy wraz z dzieckiem. Jego wykonanie zajmie trochę czasu, zatem czas oczekiwania nieco się zmniejszy.

Zobacz także: Dekoracje świąteczne do wnętrza

Z mocnego materiału wycinamy dwa, jednakowe wzory dużego buta. Malujemy na nim gwiazdki, sanki, Mikołaja, bałwanka, co tylko przyjdzie maluchowi do głowy i zszywamy obie części razem. U góry możemy przyszyć tasiemkę, która posłuży jako uchwyt do zawieszenia na krzesełku, ale również możemy ułożyć but obok łóżeczka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mikołajki – przygotowania

Napisanie krótkiego liściku dla Mikołaja to znakomity pomysł, aby podziękować za wszystko i zapewnić, że było się grzecznym przez cały rok. Obok łóżeczka można także postawić kubek lub termos z mlekiem i talerzyk z ciasteczkami. W końcu Mikołaj pracuje przez całą noc i może zgłodnieć. I pamiętajmy, że renifery również muszą coś jeść – dla nich dobrym smakołykiem powinno być soczyste jabłko.

W nocy z 5 na 6 grudnia trzeba się wcześnie położyć spać. Nigdy nie wiadomo kiedy Mikołaj odwiedzi właśnie nas.

Wprowadzenie dzieci w mikołajkową tradycję będzie dla nich fantastycznym czasem oczekiwania, a poranek po przebudzeniu pełen wrażeń. Sprawdzanie czy Mikołaj zjadł ciasteczka, czy wypił mleko i co umieścił w przeznaczonych na tę okazję rzeczach, jest chwilą bezcenną – zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

Zobacz także: Ozdoby bożonarodzeniowe do pokoju dla dziecka

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

REKLAMA

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA