REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Wygląda na to, że Polacy znów rzucili się na działki budowlane. Eksperci portalu GetHome.pl przyznają, że do budowy domów jednorodzinnych zachęca stabilizacja cen wielu materiałów budowlanych oraz perspektywa poprawy dostępności kredytów.
Drzewo sąsiada może zacieniać działkę, zagrażać budynkowi, ogrodzeniu czy też zaśmiecać liśćmi podwórko. Co zgodnie z prawem można z tym zrobić? Czy można przyciąć gałęzie przechodzące z działki sąsiada, żądać przycięcia zbyt wysokich drzew albo nawet wycięcia całego drzewa?
Od 16 października 2024 r. do końca lutego 2025 r. można wyciąć drzewo na własnej działce. Czy trzeba mieć zezwolenie? Oto terminy dozwolonej wycinki drzew. Zakaz wycinania drzew wiąże się z okresem lęgowym u ptaków. Oto przepisy regulujące te kwestie.
Podczas przemierzania polskich wsi, a nawet miast można czasem zauważyć, że zadbane posesje sąsiadują z działkami, które są zarośnięte wysoką trawą, chwastami lub inwazyjnymi krzewami (np. tarniną). Taka sytuacja bywa niekomfortowa dla sąsiadów. Chodzi nie tylko o względy typowo estetyczne. Przykładem innych problemów jest chociażby szybkie rozsiewanie się chwastów po okolicy. W związku z powyższym, eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili wyjaśnić, czy istnieje jakaś prawna recepta na problemy związane z zarośniętą działką sąsiada. Istniejące warianty wpływania na właściciela sąsiedniej działki nie dają niestety gwarancji powodzenia. Tym niemniej, warto je poznać.
REKLAMA
Zimna Zośka to popularne określenie na ostatnie przymrozki wiosenne, które mogą wystąpić nawet w maju. W ogrodnictwie jest to czas, który wymaga szczególnej uwagi i ostrożności, aby rośliny nie ucierpiały z powodu nagłej zmiany temperatury. Przedstawimy porady, co zrobić w ogrodzie przed zimną Zośką, aby zapewnić naszym roślinom jak najlepsze warunki do przetrwania w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Rodzinne ogrody działkowe (ROD) otrzymają 50 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ) na rozwój zielonej infrastruktury, podał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).
REKLAMA
REKLAMA