REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Budowa domu – krok po kroku

AB Redakcja dom

REKLAMA

Budowa domu to proces w którym krok po kroku pokonujemy kolejne etapu budowy domu. Wybieramy i kupujemy działkę, zatwierdzamy projekt, załatwiamy formalności, stawiamy fundamenty, budujemy ściany, stawiamy dach. Ale jak to wszystko zorganizować? Jak postawić dom, by nie zwariować. Zobacz poradnik, jak krok po kroku zbudować dom.

REKLAMA

Działka

Aby móc rozpocząć budowę domu musimy posiadać działkę. Jeśli nie mamy działki, będziemy musieli ją kupić. Ale jak kupić dobrą i tanią działkę w dogodnej lokalizacji? Jak kupić działkę, która nie będzie podmokła? Zobacz w serwisie DZIAŁKA.

Projekt

Każdy kto ma w planach budowę domu wie, w jakim budynku chce mieszkać. Nie ważne czy będzie to budynek parterowy czy wielopiętrowy, duży czy mały - potrzebny będzie nam projekt. Do wyboru mamy dwie opcje: możemy kupić projekt gotowy, lub zamówić indywidualny projekt u architekta. Różnica między tymi dwoma rodzajami projektów jest znaczna, chociażby cena - projekt gotowy jest dużo tańszy niż projekt indywidualny. Który wybrać? Który będzie dla ciebie najlepszy? Odpowiedzi szukaj w dziale PROJEKT.

Dom energooszczędny

Obecnie żyjemy w czasach kiedy modne jest to co jest ECO oraz energooszczędne, zapewne nie bez powodu. Marzysz o domu energooszczednym? Ale czy wiesz, czym różni się on od "zwykłego" budynku jednorodzinnego? Czy warto budować domy energooszczędne. Odpowiedzi szukaj w serwisie DOM ENERGOOSZCZĘDNY.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Formalności

Każda budowa domu nie może rozpocząć się bez załatwienia niezbędnych formalności. Chcąc wybudować budynek musimy uzyskać pozwolenie na budowę, a także zorganizować ekipę, która nam ten dom wybuduje. Jak to zorganizować od strony formalnej - informacje znajdziesz w serwisie FORMALNOŚCI.

Fundamenty

Każda budowa domu zaczyna się od budowy fundamentów. Ich rodzaj w dużej mierze zależy od projektu budynku, który został przez nas wybrany. Technologia wykonywania fundamentów jest raczej tradycyjna i niezmienna od wielu lat. Odpowiedzi na pytania: jak powinny być wykonane ławy fundamentowe i czym są pale fundamentowe znajdziesz w serwisie FUNDAMENTY.

Ściany i stropy

Ściany i stropy, poza fundamentami i dachem to jeden z ważniejszych elementów budynku. Poprzez ściany, na fundamenty przenoszone są wszystkie obciążenia z budynku. Ściany odgrywają też ważną rolę w izolacji termicznej budynku. To czy wykonamy je z materiałów ceramicznych, czy z betonu komórkowego - decydujemy w fazie projektu. Które będą lepsze? Odpowiedzi szukaj w serwisie ŚCIANY i STROPY.

Materiały izolacyjne

Lepszą izolację ścian budynku zapewnia izolacja termiczna. Ściany budynku można izolować wełną mineralną lub styropianem. Poddasze - tylko wełną mineralną. Dlaczego nie można stosować styropianu do ocieplania poddasza - zobacz w serwisie MATERIAŁY IZOLACYJNE.

Materiały elewacyjne i wykończeniowe

Czym wykończyć budynek? Tynkiem? Elewacją drewnianą? Odpowiedzi szukaj w serwisie MATERIAŁY ELEWACYJNE I WYKOŃCZENIOWE.

Okna i drzwi

Kupując okna i drzwi do budynku warto zwrócić uwagę na parametry. Jak kupić energooszczędne okna? Które wybrać, drewniane czy z PVC? Jakiej klasy kupić drzwi by chroniły nas przed włamaniem? Zobacz serwis OKNA i DRZWI.

Dach

Dach jest elementem budynku, który chroni wnętrze budynku przed działaniem czynników zewnętrznych jak opady czy słońce. Konstrukcje dachów są różne: jednospadowe, dwuspadowe, wielospadowe - ich kształt w dużej mierze wynika z bryły budynku. Inaczej dach wykonamy nad budynkiem z dachem jednospadowym, inaczej w przypadku poddasza użytkowego. Wszelkie informacje na temat dachów znajdują się w serwisie DACH.

Bramy i ogrodzenia

Chroniąc własną prywatność, wybudowany budynek warto ogrodzić. Jakie ogrodzenie będzie najlepsze, szukaj w serwisie BRAMY i OGRODZENIA.

Nawierzchnie

Nawierzchnia wokół budynku to nie tylko komunikacja w postaci alejek, to także podjazd do garażu. Z czego go wykonać, szukaj w serwisie NAWIERZCHNIE.

Domy drewniane

W Polsce najpopularniejsze są budynki murowane, niemniej jednak jeśli nie zacząłeś jeszcze budowy domu możesz rozważyć budowę budynku drewnianego. Wszystko o budynkach drewnianych w serwisie DOMY DREWNIANE.

Domy prefabrykowane

A może budynek prefabrykowany?

FORUM

Jeśli jeszcze nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące ciebie pytania, poszukaj odpowiedzi na naszym FORUM:

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA