Malując pomieszczenie, często popełniamy szereg błędów, w wyniku czego nasze malowanie nie przynosi takich efektów, jakie byśmy chcieli. Źle dobrany rodzaj farby, zbytnie oszczędzanie na kupowanych materiałach, źle dobrane narzędzia do malowania oraz niewłaściwie przygotowane miejsce pracy, to tylko niektóre z błędów, które popełniamy.
Szukając preparatu do malowania drewna pojawia się pytanie: wodny czy rozpuszczalnikowy? Lata PRL-u nauczyły nas, by podchodzić sceptycznie do wszelkich preparatów, które nie cechowały się silnym „zapachem” rozpuszczalnika. Szczególnie, że jakość produktów wodnych pozostawiała wtedy wiele do życzenia w kwestii skuteczności. Czasy się jednak zmieniły, a z nimi technologia produkcji preparatów wodnych, które stały się równie skuteczne, a przy tym ekologiczne i wygodne w użyciu.
Powierzchnie drewniane mogą być wykończone w różnorodny sposób. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, mamy do wyboru farby rozpuszczalnikowe, farby akrylowe, barwniki do drewna, bejce, które chronią drewno, impregnaty, lakiery, w tym lakiery cold-cure, oleje, woski czy politury. W jaki sposób wykończyć powierzchnie drewniane?
Tynk jest rodzajem powłoki wykończeniowej, której zadaniem jest wyrównanie powierzchni ściany. Na runku dostępne są różne rodzaje tynków: cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, wapienne, gipsowo-wapienne, polimerowe , cementowo-polimerowe oraz strukturalne. Czym się różnią? Gdzie można je stosować. Zobacz przewodnik po tynkach mineralnych.