REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Podłoga korkowa – przyjazna dla zwierząt domowych

Kot. Fot. W. Bryll
Kot. Fot. W. Bryll
W. Bryll

REKLAMA

REKLAMA

Podłogi korkowe to ciepłe i eleganckie wykończenie, które możemy zastosować w każdym domu lub mieszkaniu. Podłogi korkowe świetnie sprawdzą się także w sytuacji, kiedy mamy w domu psa lub kota. Zobacz dlaczego.

Każdy z nas marzy by jego mieszkanie było nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie. Przecież to właśnie ono ma być swoistą oazą spokoju i relaksu po dniu pracy, niejednokrotnie pełnym napięć i stresu. Dobrze dobrane meble, harmonizujące z barwą ścian i gustowne dodatki sprawią, iż będziemy chcieli tu powracać.

REKLAMA

REKLAMA

Jedną z propozycji aranżacyjnych dla nowoczesnego mieszkaniapodłogi korkowe. Materiał naturalny, niezwykle ozdobny, oddziaływujący bardzo korzystnie na nasze zdrowie staje się dziś coraz bardziej popularny. W wielu domach możemy spotkać korkowe gadżety: podstawki czy rozmaite pojemniki do przechowywania prywatnych skarbów, ale także ściany i podłogi wykonane z tego niezwykłego surowca. Wnętrza, w których użyto korka wyglądają elegancko, są komfortowe i przytulne.

Podłogi korkowe to jedna z propozycji dla mieszkania XXI wieku. Podłogi korkowe to rozmaite wzory i odcienie brązu – od pastelowych po wpadające w głęboką czerń. To podłogi o delikatnym ziarnistym rysunku, wzorach przypominających kamienną posadzkę, czy wreszcie regularne kształty zbliżone układem do typowego parkietu drewnianego. Ofertę tworzą kolekcje do przedpokoju, kuchni, salonu i sypialni.

Podłogi korkowe są bardzo ciepłe, miękkie i elastyczne, co korzystnie oddziaływuje na stan naszego zdrowia, zwłaszcza stawów i kręgosłupa. Przyjazne dla środowiska gdyż nadają się do recyklingu, pozytywnie wpływają na pobór dwutlenku węgla z atmosfery i dzięki swym właściwościom izolacyjnym umożliwiają oszczędzanie energii. Wszystkie te zalety podłóg i ścian korkowych sprawiają, iż materiał ten wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dla współczesnego człowieka, skazanego na rozwój cywilizacyjny, mieszkanie w blokach czy szybkie tempo życia. Korek będzie nieustannie przypominał jak ważny jest w dzisiejszym świecie kontakt z przyrodą, która ma tak wiele do zaoferowania każdemu z nas.

Korek dla zwierząt

Ale materiał ten jest nie tylko doskonałą propozycją dla ludzi, to również świetne rozwiązanie dla naszych domowych zwierząt, przede wszystkim psów i kotów. Chcemy przecież by cieszyły się wspaniałym zdrowiem. Kiedy zaś mamy ochotę na wypoczynek, krótką drzemkę lub ciekawą lekturę potrzebujemy ciszy, zwłaszcza, jeśli w pokoju obok bawi się z pieskiem nasze dziecko. I w tym przypadku korek okazuje się materiałem niezawodnym. Redukuje hałas wewnątrz mieszkania, a także dźwięki dochodzące z zewnątrz.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podłogi przenoszą bardzo duże obciążenia. Pod wpływem nacisku mikrokomórki korka ulegają kompresji, a na powierzchni podłogi brak jest śladów wgłębień i załamań. Ta właściwość może być bardzo istotna, jeśli np. mamy w domu dużego psa.

Pielęgnacja podłóg korkowych

Podłogi korkowe są proste w pielęgnacji. Wystarczy tylko je odkurzać oraz czasami przemywać wilgotną szmatką z użyciem delikatnego środka.  Do codziennej konserwacji można również stosować płaskiego mopa. Dlatego też z łatwością posprzątamy po naszych pupilach. Korek, jako surowiec antystatyczny nie przyciąga i nie zatrzymuje kurzu, jest więc niezwykle przyjazny dla alergików.

Pies czy kot w domu poza dostarczaniem nam wielu wzruszeń, nie muszą oznaczać kłopotów z utrzymaniem porządku czy dodatkowych decybeli. Podłogi korkowe skutecznie ochronią domowników przed ewentualnymi niedogodnościami wynikającymi z posiadania czworonogów, które za zdrowie i odczucie komfortu odpłacą na pewno swoją niezwykłą zwierzęcą miłością.

Źródło: Afir Biuro PR firmy Dom Korkowy

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA