REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Podłoga korkowa – przyjazna dla zwierząt domowych

Kot. Fot. W. Bryll
Kot. Fot. W. Bryll
W. Bryll

REKLAMA

REKLAMA

Podłogi korkowe to ciepłe i eleganckie wykończenie, które możemy zastosować w każdym domu lub mieszkaniu. Podłogi korkowe świetnie sprawdzą się także w sytuacji, kiedy mamy w domu psa lub kota. Zobacz dlaczego.

Każdy z nas marzy by jego mieszkanie było nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie. Przecież to właśnie ono ma być swoistą oazą spokoju i relaksu po dniu pracy, niejednokrotnie pełnym napięć i stresu. Dobrze dobrane meble, harmonizujące z barwą ścian i gustowne dodatki sprawią, iż będziemy chcieli tu powracać.

REKLAMA

REKLAMA

Jedną z propozycji aranżacyjnych dla nowoczesnego mieszkaniapodłogi korkowe. Materiał naturalny, niezwykle ozdobny, oddziaływujący bardzo korzystnie na nasze zdrowie staje się dziś coraz bardziej popularny. W wielu domach możemy spotkać korkowe gadżety: podstawki czy rozmaite pojemniki do przechowywania prywatnych skarbów, ale także ściany i podłogi wykonane z tego niezwykłego surowca. Wnętrza, w których użyto korka wyglądają elegancko, są komfortowe i przytulne.

Podłogi korkowe to jedna z propozycji dla mieszkania XXI wieku. Podłogi korkowe to rozmaite wzory i odcienie brązu – od pastelowych po wpadające w głęboką czerń. To podłogi o delikatnym ziarnistym rysunku, wzorach przypominających kamienną posadzkę, czy wreszcie regularne kształty zbliżone układem do typowego parkietu drewnianego. Ofertę tworzą kolekcje do przedpokoju, kuchni, salonu i sypialni.

Podłogi korkowe są bardzo ciepłe, miękkie i elastyczne, co korzystnie oddziaływuje na stan naszego zdrowia, zwłaszcza stawów i kręgosłupa. Przyjazne dla środowiska gdyż nadają się do recyklingu, pozytywnie wpływają na pobór dwutlenku węgla z atmosfery i dzięki swym właściwościom izolacyjnym umożliwiają oszczędzanie energii. Wszystkie te zalety podłóg i ścian korkowych sprawiają, iż materiał ten wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dla współczesnego człowieka, skazanego na rozwój cywilizacyjny, mieszkanie w blokach czy szybkie tempo życia. Korek będzie nieustannie przypominał jak ważny jest w dzisiejszym świecie kontakt z przyrodą, która ma tak wiele do zaoferowania każdemu z nas.

Korek dla zwierząt

Ale materiał ten jest nie tylko doskonałą propozycją dla ludzi, to również świetne rozwiązanie dla naszych domowych zwierząt, przede wszystkim psów i kotów. Chcemy przecież by cieszyły się wspaniałym zdrowiem. Kiedy zaś mamy ochotę na wypoczynek, krótką drzemkę lub ciekawą lekturę potrzebujemy ciszy, zwłaszcza, jeśli w pokoju obok bawi się z pieskiem nasze dziecko. I w tym przypadku korek okazuje się materiałem niezawodnym. Redukuje hałas wewnątrz mieszkania, a także dźwięki dochodzące z zewnątrz.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podłogi przenoszą bardzo duże obciążenia. Pod wpływem nacisku mikrokomórki korka ulegają kompresji, a na powierzchni podłogi brak jest śladów wgłębień i załamań. Ta właściwość może być bardzo istotna, jeśli np. mamy w domu dużego psa.

Pielęgnacja podłóg korkowych

Podłogi korkowe są proste w pielęgnacji. Wystarczy tylko je odkurzać oraz czasami przemywać wilgotną szmatką z użyciem delikatnego środka.  Do codziennej konserwacji można również stosować płaskiego mopa. Dlatego też z łatwością posprzątamy po naszych pupilach. Korek, jako surowiec antystatyczny nie przyciąga i nie zatrzymuje kurzu, jest więc niezwykle przyjazny dla alergików.

Pies czy kot w domu poza dostarczaniem nam wielu wzruszeń, nie muszą oznaczać kłopotów z utrzymaniem porządku czy dodatkowych decybeli. Podłogi korkowe skutecznie ochronią domowników przed ewentualnymi niedogodnościami wynikającymi z posiadania czworonogów, które za zdrowie i odczucie komfortu odpłacą na pewno swoją niezwykłą zwierzęcą miłością.

Źródło: Afir Biuro PR firmy Dom Korkowy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA