Podłoga korkowa: oryginalność i design
REKLAMA
REKLAMA
Przez lata drewno uchodziło za jedyny odpowiedni materiał wykorzystywany w pokryciu podłóg. Z czasem doczekało się konkurencji w postaci paneli wykonanych np. z płyt laminowanych. W rzeczywistości nie dorównują one właściwościom produktów bazujących na surowcach naturalnych. Pojawiło się zatem pytanie, co jeśli nie drewno? Odpowiedź jest prosta – korek.
REKLAMA
Zobacz także: Tapety w innym ujęciu
Zalety korka
Korek to materiał niesłychanie miękki, elastyczny i cichy. Sprawdzi się m.in. w pokojach dziecięcych i przedszkolach. Bez wątpienia maluchy odczują większy komfort raczkując po podłodze korkowej niż drewnianej. Ponadto korek wyróżnia się wysoką izolacją termiczną, co pozwala na utrzymanie ciepła we wnętrzach. Podłogi wykonane z korka są hipoalergiczne. Charakteryzują się odpornością na wilgoć dzięki, czemu rekomendowane są również do kuchni i łazienek.
Przede wszystkim funkcjonalność
Designerska podłoga z korka wyróżnia się przede wszystkim funkcjonalnością i trwałością. Poszczególne deski łączone są systemem zamków, który zapewnia stabilność podłogi. Ponadto istnieje możliwość trzykrotnego demontażu i ponownego ułożenia podłogi z zachowaniem gwarancji na szczelność połączenia płytek korkowych. Zaletą podłóg wykonanych z korka możliwość wymiany uszkodzonej deski z każdego miejsca bez konieczności demontażu całej podłogi.
Zobacz także: Styl fusion, czyli jak połączyć ze sobą różne style?
Ekologiczna i zdrowa podłoga
Podłogi korkowe to rozwiązanie dla wszystkich, którym ochrona środowiska naturalnego nie jest obojętna. Materiał z jakiego są produkowane jest w pełni biodegradowalny. Korek bowiem pozyskuje się bez potrzeby wycinania drzew. Właśnie dlatego oryginalne podłogi korkowe przypadną do gustu osobom doceniającym nie tylko funkcjonalność, ale również dobro natury.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA