REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szlifowanie podłóg drewnianych. Poradnik

Justyna Hek
Kominek, salon, nieruchomości, wnętrza, podłoga, poddasze. Fot. Fotolia
Kominek, salon, nieruchomości, wnętrza, podłoga, poddasze. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zanim przystąpimy do szlifowania podłóg drewnianych, powinniśmy naprawić wszystkie deski podłogowe i usunąć szczeliny pomiędzy nimi. Możemy wybrać albo szlifierkę dyskową, albo szlifierkę bębnową. Jak odpowiednio założyć papier ścierny na szlifierkę? W jaki sposób szlifować podłogę drewnianą? Jaka szlifierka będzie najlepsza?

Zanim rozpoczniemy szlifowanie

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić czy w deskach nie zalęgły się korniki – jeśli zauważymy ślady ich obecności, zastosujmy na dane powierzchnie środek przeznaczony do zwalczania tych szkodników. Gdy zauważymy w poszczególnych deskach bardzo dużą ilość otworów wydrążonych przez korniki, najlepiej wymieńmy je na nowe – ich szlifowanie może spowodować odsłonięcie korytarzy, które wyryły te owady. Wymienić warto także deski zaatakowane przez próchnicę, za krótkie lub pęknięte. Pamiętajmy, że wówczas nowowstawioną deskę należy odpowiednio zagruntować. Zwróćmy także uwagę na gwoździe – nie mogą wystawać ponad powierzchnię podłogi. Warto również usunąć wszystkie szczeliny pomiędzy deskami. Mamy do wyboru dwa rozwiązania albo dociśniemy poszczególne deski, albo wypełnimy szczeliny przy pomocy pasty z papieru gazetowego i kleju do tapet zabarwionych barwnikiem do drewna.

REKLAMA

Wybór odpowiedniej szlifierki

Ze względu na przeważnie dużą powierzchnię podłóg drewnianych warto zastosować szlifierkę przemysłową. Tego typu urządzenie możemy wypożyczyć. Pamiętajmy także o zaopatrzeniu się w trzy rodzaje papieru ściernego, który trzeba będzie umieścić na szlifierce. Najlepiej zacząć szlifowanie z papierem gruboziarnistym i stopniowo przechodzić do papieru o drobnej granulacji. Jeśli zależy nam na wyszlifowaniu podłogi w niewielkim pomieszczeniu, wystarczy wypożyczyć szlifierkę dyskową. Ten typ szlifierki poradzi sobie świetnie także z obrzeżami dużego pomieszczenia – dotrze do wszystkich zakamarków. Gdy nasza podłoga drewniana to parkiet, zastosujmy szlifierkę orbitalną.

Obsługa szlifierki

Przede wszystkim musimy odpowiednio zamocować papier ścierny. Z reguły w wypożyczalniach sprzętu dołącza się instrukcję pokazującą jak to prawidłowo wykonać, ewentualnie ktoś z obsługi powinien poinformować nas o obsłudze wypożyczanego urządzenia. Przeważnie w szlifierkach bębnowych papier owija się wokół bębna i mocuje się do szlifierki przy pomocy wałków zaciskowych. Przed uruchomieniem szlifierki bębnowej odchyl ją do tyłu, tak aby spód nie dotykał podłogi, dopiero po włączeniu urządzenia postaw je na podłodze i kieruj je tak, żeby poruszało się w linii prostej. Szlifierka sama będzie się przemieszczała, nie należy jej popychać.

Zobacz także: Panele laminowane: do sypialni, salonu, kuchni oraz na schody

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Sposób na cichą podłogę – maty kwarcowe

Zobacz także: Podłoga lakierowana, olejowana czy woskowana? – co wybrać?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

REKLAMA

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

REKLAMA

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA