REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szkło – nowoczesny materiał aranżacyjny do wykańczania wnętrz

Szkło lakierowane. Fot. www.saint-gobain-glass.com
Szkło lakierowane. Fot. www.saint-gobain-glass.com
www.saint-gobain-glass.com

REKLAMA

REKLAMA

Szkoło coraz częściej wykorzystuje się w aranżacji wnętrz. Wraz z rozwojem materiałów zmieniają się też jego właściwości. Coraz częściej szkło jest odporne na wilgoć, promienie UV i wysoką temperaturę – możne je stosować praktycznie w każdym pomieszczeniu, w tym także w kuchniach oraz w łazienkach.

Szkło lakierowane dostępne na rynku, które przeznaczone jest do wykańczania wnętrz charakteryzuje się wieloma właściwościami: jest odporne na wilgoć, promieniowanie UV oraz wysoką temperaturę. Dzięki tym właściwościom może być stosowane w praktycznie nieograniczony sposób, w tym także w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności – w kuchniach może być używane między innymi w pobliżu zlewów i kuchenek gazowych, zaś w łazienkach na przykład jako okładzina ścian.

REKLAMA

REKLAMA

Nieprzezierny, nasycony kolor szkła uzyskuje się nakładając na tylną powierzchnię szkła powłokę wysokoodpornego lakieru, która wypalana jest w wysokiej temperaturze. Tak przygotowane szkło charakteryzuje się trwałością, a jego połysk jest znacznie bardziej intensywny niż szkła pokrywanego emalią.

Jedną z największych zalet szkła lakierowanego jest wyrafinowana estetyka. Połysk szkła idealnie koresponduje z głębią lakieru, dając w finale produkt o niezwykłej wartości wzorniczej, silnie oddziałujący na wnętrze i na wyobraźnię osób w nim przebywających.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Saint-Gobain Glass

Pełne światła kolory szkła lakierowanego świetnie łączą się z naturalnymi materiałami, chętnie stosowanymi przez projektantów wnętrz – takimi jak kamień, drewno czy stal. Stąd też chętnie wykorzystywane są w takich zastosowaniach jak: elementy mebli, drzwi szaf, okładziny ścian, a także różnego rodzaju przegrody zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak również w lokalach usługowych, sklepach, hotelach, muzeach, kinach, teatrach.

Szkło SGG Planilaque Evolution firmy Saint-Gobain Glass oferowane jest w grubości 4 oraz 6 mm i produkowane w taflach o wymiarach 3210x2550 mm oraz 1605x2550 mm. Może być poddawane cięciu, nawiercaniu oraz obróbce krawędziowej, piaskowaniu, grawerowaniu oraz nanoszeniu sitodruku. Dostępna jest również wersja bezpieczna szkła. Specjalna folia, którą zabezpieczone jest szkło, w przypadku rozbicia tafli nie pozwala jej rozsypać się na kawałki.

Zobacz także: Malowanie ścian z pomocą szablonów malarskich

Zobacz także: Cegła rozbiórkowa – wszechstronny materiał z odzysku

Zobacz także: Tapety w kwiaty w odcieniach niebieskiego

Źródło: www.saint-gobain-glass.com

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

REKLAMA

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

REKLAMA

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA