REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szkło – nowoczesny materiał aranżacyjny do wykańczania wnętrz

Szkło lakierowane. Fot. www.saint-gobain-glass.com
Szkło lakierowane. Fot. www.saint-gobain-glass.com
www.saint-gobain-glass.com

REKLAMA

REKLAMA

Szkoło coraz częściej wykorzystuje się w aranżacji wnętrz. Wraz z rozwojem materiałów zmieniają się też jego właściwości. Coraz częściej szkło jest odporne na wilgoć, promienie UV i wysoką temperaturę – możne je stosować praktycznie w każdym pomieszczeniu, w tym także w kuchniach oraz w łazienkach.

Szkło lakierowane dostępne na rynku, które przeznaczone jest do wykańczania wnętrz charakteryzuje się wieloma właściwościami: jest odporne na wilgoć, promieniowanie UV oraz wysoką temperaturę. Dzięki tym właściwościom może być stosowane w praktycznie nieograniczony sposób, w tym także w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności – w kuchniach może być używane między innymi w pobliżu zlewów i kuchenek gazowych, zaś w łazienkach na przykład jako okładzina ścian.

REKLAMA

REKLAMA

Nieprzezierny, nasycony kolor szkła uzyskuje się nakładając na tylną powierzchnię szkła powłokę wysokoodpornego lakieru, która wypalana jest w wysokiej temperaturze. Tak przygotowane szkło charakteryzuje się trwałością, a jego połysk jest znacznie bardziej intensywny niż szkła pokrywanego emalią.

Jedną z największych zalet szkła lakierowanego jest wyrafinowana estetyka. Połysk szkła idealnie koresponduje z głębią lakieru, dając w finale produkt o niezwykłej wartości wzorniczej, silnie oddziałujący na wnętrze i na wyobraźnię osób w nim przebywających.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Saint-Gobain Glass

Pełne światła kolory szkła lakierowanego świetnie łączą się z naturalnymi materiałami, chętnie stosowanymi przez projektantów wnętrz – takimi jak kamień, drewno czy stal. Stąd też chętnie wykorzystywane są w takich zastosowaniach jak: elementy mebli, drzwi szaf, okładziny ścian, a także różnego rodzaju przegrody zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak również w lokalach usługowych, sklepach, hotelach, muzeach, kinach, teatrach.

Szkło SGG Planilaque Evolution firmy Saint-Gobain Glass oferowane jest w grubości 4 oraz 6 mm i produkowane w taflach o wymiarach 3210x2550 mm oraz 1605x2550 mm. Może być poddawane cięciu, nawiercaniu oraz obróbce krawędziowej, piaskowaniu, grawerowaniu oraz nanoszeniu sitodruku. Dostępna jest również wersja bezpieczna szkła. Specjalna folia, którą zabezpieczone jest szkło, w przypadku rozbicia tafli nie pozwala jej rozsypać się na kawałki.

Zobacz także: Malowanie ścian z pomocą szablonów malarskich

Zobacz także: Cegła rozbiórkowa – wszechstronny materiał z odzysku

Zobacz także: Tapety w kwiaty w odcieniach niebieskiego

Źródło: www.saint-gobain-glass.com

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkanie lub dom. Czy dla kupujących najważniejsza w ofercie jest cena, odpowiedzi są wielkim zaskoczeniem

Wcale nie cena odgrywa kluczową rolę dla kupujących mieszkanie lub dom od dewelopera. Wyniki badania opinii są zaskakujące. Na dodatek inną najważniejszą przy decyzji zakupowej cechą jest ta przy zakupie mieszkania o tej przy nabywaniu na własność domu.

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów?

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów? Jakie mają plany na kolejny rok? Gdzie będzie można kupić mieszkania?

Większy ruch na rynku nieruchomości. Polacy nie chcą już czekać na rządowe dopłaty?

Jak wyglądał trzeci kwartał na rynku mieszkaniowym? Czy Polacy wstrzymywali decyzję o zakupie mieszkania ze wglądu na oczekiwanie na program rządowy, stopy procentowe albo wakacje? 

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

REKLAMA

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

REKLAMA

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

REKLAMA