REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wybór płytek do małej łazienki – czym się kierować?

Subskrybuj nas na Youtube
Płytki ceramiczne z kolekcji Oriano. Fot. Ceramika Tubądzin
Płytki ceramiczne z kolekcji Oriano. Fot. Ceramika Tubądzin
Ceramika Tubądzin

REKLAMA

REKLAMA

Jakie płytki wybrać do małej łazienki? Które są lepsze: małe płytki, duże a może mozaika? Czy wybór rodzaju płytek ma wypływ na sposób ich układania. Zobacz, jakie płytki kupić do wykończenia małej łazienki.

Na temat doboru płytek do małej łazienki krąży wiele mitów. Na forach internetowych można przeczytać, że małe, mozaikowe płytki poszatkują przestrzeń niedużej łazienki. Duże z kolei będą wymagać zbyt wielu cięć. Krąży także opinia, że w takim pomieszczeniu nie należy łączyć różnych formatów i kontrastowych kolorów płytek. Jak jest naprawdę, opowiada architekt marki Domino, Katarzyna Madalińska.

REKLAMA

Jaki rozmiar płytek wybrać do małej łazienki? Co z kolorem fugi?

Do małej łazienki pasuje każdy rozmiar płytek. Aby jednak uniknąć poszatkowania przestrzeni, należy dobrać fugę odpowiadającą kolorowi płytek. „To zapobiegnie wprowadzeniu niepotrzebnych podziałów w pomieszczeniu i wywoła efekt jednolitej powierzchni” – mówi Katarzyna Madalińska. Należy pamiętać, że im więcej widocznych linii, tym mniejsza wyda się łazienka.

Płytki ceramiczne z kolekcji Oriano. Fot. Ceramika Tubądzin

Zobacz także: Jak wybrać kolor farby do pokoju i jak łączyć kolory. Poradnik

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jakie płytki wybrać do małej i wąskiej łazienki?

Dostępne na rynku wzory i kolory płytek pozwalają zredukować niedoskonałości małej łazienki. Układane pionowo prostokąty optycznie podwyższą pomieszczenie, z kolei ich poziomy układ – poszerzy zbyt wąskie.

Istnieje także sposób na przywrócenie proporcji zbyt wąskiej łazienki. Można to osiągnąć przez poziome ułożenie jasnych płytek na trzech ścianach, a na czwartej, krótszej – płytek ciemnych.

O ile do małych pomieszczeń polecane są jasne kolory, o tyle odpowiednio przemyślany kontrast potrafi zdziałać cuda. „To samo dotyczy mozaik” – mówi architekt marki Domino. „W małych pomieszczeniach sprawdzą się jako podkreślenie jednego z elementów łazienki, na przykład nad umywalką. Nie powinno się też łączyć w jednej aranżacji więcej niż dwóch formatów płytek”– podkreśla Katarzyna Madalińska.

     

Płytki ceramiczne. Fot. Ceramika Tubądzin

Zobacz także: Układanie płytek ściennych – mozaiki, lustrzanych, plastikowych oraz korkowych

Czy duże płytki nadają się małej łazienki?

Mała łazienka nie wymaga rezygnacji z dużych płytek. Nie jest prawdą, że są one przeznaczone wyłącznie do przestronnych pomieszczeń. Jednak jeśli nasz wybór padnie na wielkoformatowe płytki, należy przemyśleć ich układ. Zbyt wiele cięć sprawi, że niewiele zostanie z dużego formatu płytki.

Płytki ceramiczne z kolekcji Nostalgia.Fot. Ceramika Tubądzin

Wybór odpowiednich płytek do małego pomieszczenia nie jest zadaniem łatwym, jednak to właśnie format i kolor potrafią odmienić niedużą łazienkę. Kolorystyczne kontrasty i nietypowe połączenia rozmiarów płytek są sojusznikami w tworzeniu nowego wyglądu niezbyt dużego wnętrza.

Zobacz także: Aranżacja małej łazienki – jak zmieścić w niej prysznic lub wannę?

Źródło: Tubądzin

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

REKLAMA

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Inżynierowie instalacji sanitarnych odchodzą z zawodu. Przyczyną coraz mniejsze zarobki. Będą minimalne stawki?

Branża projektowania instalacji sanitarnych przeżywa kryzys, który wykracza już daleko poza typowe problemy związane z zatorami płatniczymi. Niskie marże destabilizują całe środowisko projektowe i tworzą błędne koło trudności finansowych. – Biura projektowe przyjmują zlecenia, które nie pokrywają kosztów, albo… zamykają się, a inżynierowie – zmieniają zawód – twierdzi Przemysław Tkaczuk, inżynier instalacji sanitarnych i współwłaściciel biura projektowego PM Projekt.

REKLAMA