Cegła rozbiórkowa – wszechstronny materiał z odzysku
REKLAMA
REKLAMA
Cegła rozbiórkowa to najczęściej zwykła cegła ceramiczna z okresu międzywojennego lub starsza o standardowych wymiarach: 250/120/7,5 cm.
REKLAMA
Cegła ceramiczna. Fot. Fotolia
Zastosowanie cegły rozbiórkowej
Cegła rozbiórkowa może być wspaniałym i wszechstronnym materiałem wykończeniowym. Odpowiednio przygotowana, świetnie nadaje się do wykańczania wnętrz oraz ogrodów. Wiele cegieł pozyskiwanych z rozbiórek ma piękny kolor i fakturę. Lico cegieł bardzo często pokryte jest korozją biologiczną, która dodaje cegłom dodatkowego uroku, którego tak bardzo szukają inwestorzy, poszukujący wyjątkowego materiału.
Cegła rozbiórkowa pasuje do każdego rodzaju wnętrz, zarówno klasycznych jak i nowoczesnych. Wyjątkowo pięknie prezentuje się we wnętrzach rustykalnych.
Wnętrze wykończone cegłą na pewno stanie się bardzo przytulne a za razem bardzo szlachetne. Wyobraźmy sobie np. kuchnię wykończoną w drewnie i starej cegle.
Zobacz także: Farby strukturalne – niebanalne wykończenie ścian
Posadzki z cegły rozbiórkowej
Jeśli ktoś z Was widział posadzkę ze starych cegieł, na pewno zapragnie mieć taką u siebie. Taką podłogę najczęściej wykonuje się nie z samych cegieł, a z płytek uzyskanych w wyniku cięcia cegieł na mniejsze fragmenty. Ze względu na indywidualne właściwości takich płytek i ich dużą wytrzymałość, najczęściej stosuje się je w takich pomieszczeniach jak: przedpokoje i hole oraz kuchnie i łazienki.
Cegła rozbiórkowa na ścianie
Żaden z materiałów nie wygląda na ścianie tak zjawiskowo jak stara 100-letnia cegła ceramiczna. Cegłami ceramicznymi możemy ozdobić każdą, dowolną ścianę w dowolnym pomieszczeniu. Wystarczy tylko dobrze sprecyzowany pomysł i jego precyzyjne wykonanie. Cegłą możemy ozdobić np. fragmenty ścian i półek. W kuchni natomiast – ozdobić wyspę, kominek lub wykusz.
Kominek wykończony cegłą ceramiczną. Fot. Fotolia
Ile kosztuje cegła rozbiórkowa?
Cegła rozbiórkowa, o ile nie uda nam się jej pozyskać za darmo kosztuje różnie, nawet 100 zł za 1m2.
Dlaczego warto wybrać cegłę rozbiórkową, a nie inny materiał?
– Cegła rozbiórkowa jest wyjątkowa. Nie ma dwóch takich samych cegieł, dlatego też możemy mieć pewność, że nasze wnętrze będzie jedyne w swoim rodzaju.
– Różnorodność kolorów i faktur umożliwia aranżację w dowolny sposób.
– Cegła jest materiałem „ciepłym”. Każde pomieszczenie wykończone cegłą ceramiczną sprawia wrażenie, że jest zamieszkiwane od lat.
– Uniwersalny charakter cegły sprawia, że można ją stosować zarówno z tradycyjnymi jak i nowoczesnymi materiałami.
Cegła rozbiórkowa. Fot. Fotolia
Zobacz także: Kamień we wnętrzach – Marmur, Kwarcyt, Trawertyn, Onyx, Łupek oraz Otoczak
REKLAMA
REKLAMA