REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zastosowanie cegły we wnętrzach

 Röben
Jeden z czołowych producentów ceramiki budowlanej, w tym dachówek, cegieł i płytek klinkierowych.
Ścianka odzielająca strefę wypoczynku od kącika do pracy - biały kolor sprzyja koncetracji Fot. Röben
Ścianka odzielająca strefę wypoczynku od kącika do pracy - biały kolor sprzyja koncetracji Fot. Röben
Röben

REKLAMA

REKLAMA

Cegła cieszy się coraz większą popularnością nie tylko jako materiał do budowy i wykańczania elewacji. Coraz częściej cegłę wykorzystuje się w salonie, kuchni lub sypialni. Odpowiednio dopasowana cegła świetnie wpasowuje się w klimat każdego domu i nadaje mu wyjątkowy styl.

Zalety cegieł i płytek klinkierowych

Cegła jako element aranżacji mieszkań i domów stosowana była zazwyczaj ze względu na swoje zalety techniczne. Nic dziwnego – nie wnika w nią brud i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, co zdecydowanie odróżnia ją od tapet oraz pomalowanych farbą tynków. Jednak pojawienie się we wnętrzu ceglanych ścian coraz częściej wynika z ich dekoracyjności i niebanalnego charakteru. Kolor, wymiar i fakturę można tak dobrać, że zarówno zwolennicy nowoczesnych, jak i tradycyjnych rozwiązań znajdą coś dla siebie. Trudno się dziwić, że cegła we wnętrzu zdobywa coraz większą popularność.

REKLAMA

Cegły i płytki klinkierowe

Naturalny kolor wypalonej ceramiki to mnóstwo odcieni – każdy fragment ceglanego muru delikatnie różni się od pozostałych. Dzięki temu płaszczyzna ściany nie sprawia wrażenia monotonnej, a odpowiednio oświetlona przyciąga wzrok i zdobi pomieszczenie. Nawet w miejscach, gdzie rozmiar i waga cegły nie pozwalają na jej zastosowanie, nie musimy rezygnować z oryginalnego, murowanego elementu. Cegłę może bowiem z powodzeniem zastąpić płytką klinkierową, która jest znacznie cieńsza (ok. 15 mm) i lżejsza. Co więcej, przy zastosowaniu płytek kątowych na narożach powierzchnia wykończona w ten sposób jest nie do odróżnienia od tej wymurowanej z tradycyjnej cegły. Cegła jest przy tym praktyczna – pozwala np. na wymurowanie ciekawego elementu nawet na środku pokoju takiego jak ścianka oddzielająca strefę wypoczynku od kącika do pracy.

Zobacz także: Cegła we wnętrzu. Jak stworzyć niepowtarzalny klimat dzięki zastosowaniu cegły?

Różnorodność faktur cegieł i płytek klinkierowych

Tym, co szczególnie wyróżnia klinkier spośród innych materiałów do wykończenia ścian jest różnorodność faktury. Na rynku dostępne są cegły i płytki gładkie, łupane, ręcznie formowane, ryflowane, piaskowane itp. Ile cegieł i faktur, tyle możliwości kreacji – z jednego materiału lub ich zestawienia. Niepowtarzalny efekt daje wystylizowanie jednej ściany lub jej fragmentu na stary mur. Taka ściana jest już na tyle dekoracyjna, że wystarczy uzupełnić ją obrazami lub zdjęciami w prostych ramkach lub pozostawić bez żadnych dodatków. Inaczej akcenty rozłożone są przy wykorzystaniu cegły gładkiej. W tym wypadku ceglana ściana służy do wzbogacenia tła i podkreśla charakter innych elementów wnętrza. Odpowiednio wymurowana powierzchnia nie wymaga wykończenia i może właściwie obyć się bez konserwacji. Dzięki temu gładka ściana wykończona klinkierem świetnie spisuje się w kuchni.

Kolory i style cegieł i płytek klinkierowych

Sposób wykorzystania cegły i płytki powinien być podporządkowany stylowi, który chcemy wykreować. Nowoczesne aranżacje często nawiązują do artystycznych skojarzeń z loftem: minimalistyczny wystrój z metalowymi detalami i surowa powierzchnia ceglanych ścian. Z tak ascetycznie urządzonym wnętrzem dobrze komponuje się cegła w odcieniach chłodnych i stonowanych jak np. antracytowa czy czarna cieniowana. Z kolei styl rustykalny to zwrot w stronę natury i podkreślenie piękna przyjaznych człowiekowi surowców. Połączenie drewna i cegły o barwach pastelowych i ciepłych, jak żółta cieniowana lub czerwona naturalna sprawi, że wnętrze zyska na szlachetności. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jakie zastosowanie może mieć cegła?

Cegła ożywia wnętrze i nadaje mu niepowtarzalny charakter. Fot. Röben
Röben
Cegła licowa ręcznie formowana Fot. Röben
Röben
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

REKLAMA

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

REKLAMA

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

Nadchodzi dobry czas na kupno mieszkania w atrakcyjnej cenie, jeszcze przed końcem 2024 roku

Teraz to kupujący będą częściej rozdawać karty i mocniej negocjować cenę, wynika z prognoz ekspertów rynku nieruchomości dotyczących czwartego kwartału 2024 roku. Do końca roku liczba ogłoszeń powinna jeszcze wzrosnąć, co daje więcej szans na zakup atrakcyjnego cenowo i lokalizacyjnie mieszkania.

REKLAMA