REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Cegła czy drewno? Różnice między domem drewnianym a murowanym

Joanna Sokołowska
Trudno jednoznacznie powiedzieć, która technologia jest lepsza, ponieważ coraz trudniej jest znaleźć słabe strony budynków zarówno z cegły jak i z drewna
Trudno jednoznacznie powiedzieć, która technologia jest lepsza, ponieważ coraz trudniej jest znaleźć słabe strony budynków zarówno z cegły jak i z drewna

REKLAMA

REKLAMA

Dom drewniany, czy dom z cegły? Która technologia jest lepsza? Domy drewniane tak samo jak domy z cegły mają zarówno swoje zalety jak i wady. Zobacz jakie.

Dotychczas najpopularniejszym systemem były domy murowane. Teraz jednak bardzo dużo się zmieniło i posiadłości o drewnianym szkielecie cieszą się tak samo dużą popularnością. Spowodowane jest to także tym, że spora część inwestorów zaczęła wymagać takich konstrukcji. Jak wygląda rozplanowanie domu z konstrukcji murowanej lub drewnianej?

REKLAMA

Zobacz także: Zastosowanie cegły we wnętrzach

W Polsce zdecydowanie lepszym popytem cieszą się domy murowane, w takim przypadku istnieje pewna różnorodność w wyborze wyglądu naszego domu. Nie powinno być problemu, by odnaleźć nieruchomość, która spełnia nasze warunki. Nie można jednak powiedzieć, że domy z drewna odbierają nam te różnorodność, ale za projektowanie będziemy musieli dopłacić. A co z materiałami? Skompletowanie wszystkich materiałów budowlanych nie powinno stanowić żadnego problemu. Wszystkie punkty sprzedaży artykułów budowlanych powinny zapewnić nam niezbędne produkty. Inaczej sprawa się ma z konstrukcją drewnianą. Samodzielny zakup materiałów budowlanych nie jest najlepszym pomysłem. W takim wypadku musimy skontaktować się z firmą, która specjalizuje się prefabrykacją drewna. Tam fachowcy przygotują dla nas wszystkie potrzebne elementy.

Zobacz także: Ściany z ceramiki czy z betonu komórkowego?

A co z budową? Za duży plus można uznać szybkość, z jaką można postawić drewniany dom. Przy budowie takiego typu nieruchomości do minimum ograniczone są wszystkie „mokre” prace (na przykład betonowanie). Będziemy jednak narażeni na różne przerwy techniczne, potrzebne choćby na to, żeby ściana uzyskała odpowiednią trwałość. Jeżeli chodzi o budowę domu z drewna, można ją rozpocząć o każdej porze roku, ponieważ nie wykonujemy przy niej żadnych mokrych robót. Materiałów jest mniej, więc i mniejszy problem z dostarczeniem ich na plac budowy. Są również lżejsze od cegieł, więc budowa idzie szybciej i sprawniej. Jeśli zdecydujemy się na postawienie drewnianego domu, powinniśmy zatrudnić do tego fachowców. Dzięki temu unikniemy problemów podczas budowy, ponieważ ludzie, którzy umieją obchodzić się z takim surowcem, będą należycie ostrożni podczas robót.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA