REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wnętrza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Pokój dla dziecka - podstawowe zasady

Rodzice powinni w czasie urządzania pokoju dla dziecka poznać podstawowe zasady, których dobrze jest przestrzegać. Często rodzice nie pamiętają o podstawowych zasadach, a do tego niestety nie zdają sobie sprawy z rzeczywistych upodobań własnych dzieci, pragną zaofiarować im eleganckie otoczenie, zupełnie nie przystające do ich potrzeb. Należy pozostawić dziecku możliwość wpływu na urządzenie swojego wnętrza, gdyż rozwija to kreatywność i zdolność abstrakcyjnego myślenia.

Plastyczny obraz przestrzeni - harmonia kolorów

Człowiek otacza się tymi kolorami, wśród których dobrze się czuje. Zazwyczaj wybór kolorów dokonywany jest nieświadomie. Projektując wnętrze mieszkania czy też domu pragniemy, aby wszystkie znajdujące się w nim przedmioty pasowały do siebie i tworzyły harmonijną całość.

Wykorzystanie optycznych właściwości koloru

Aby świadomie operować kolorem, należy poznać jego właściwości. Dzięki oddziaływaniu kolorów możemy wizualnie korygować proporcje pomieszczeń.

Meble gotowe czy indywidualnie projektowane?

Indywidualnie projektowane dla konkretnego wnętrza meble sprawiają, że wnętrze stanowi dopracowaną, przemyślaną całość, w której każdy detal jest istotny i spójny z zaproponowaną wizją. Indywidualnie projektowane formy mebli idealnie wpisują się w koncepcję wnętrza, jej precyzyjne kompozycje i zastosowane podziały.

REKLAMA

Meble w pokoju dziecka

Wybór mebli do pokoju dziecięcego powinien być przemyślany, powinien uwzględniać szereg czynników. Zaleca się, aby meble w pokoju dziecięcym były proste i bezpretensjonalne. Powinny być solidne i stabilne, ergonomiczne i bezpieczne.

Łóżko w pokoju dziecka

Dobrym sposobem na wygospodarowanie jak największej przestrzeni podłogi jest rozwiązanie w postaci łóżka na stelażu, podwyższeniu lub antresoli. Pod łóżkiem można ulokować półki, szafę na ubrania, ciekawą przestrzeń do zabawy - bezpieczną kryjówkę.

Łazienka i kuchnia - zagrożenia dla dziecka

Na nasze dziecko nawet w domu czeka wiele zagrożeń, szczególnie w łazience i w kuchni. Dziecko wykazuje wzmożoną ruchliwość, jest ciekawe, śmiało podejmuje nieobliczalne w skutkach eksperymenty- my jako dorośli powinniśmy zminimalizować czyhające na nie zagrożenia. Zaczyna chodzić, biegać, wdrapywać się na krzesła, stoły, szafki. Wszystkiego chce dotknąć, robić to, co rodzice: podlewać kwiatki, wchodzić na drabinkę, zdejmować firanki. Bardzo często te zabawy kończą się upadkiem. Dom musi zatem odpowiadać tym uwarunkowaniom, które gwarantują małemu odkrywcy bezpieczne poznanie swojego otoczenia.

Kino domowe - nowoczesne systemy modyfikacji akustycznej

Przed przystąpieniem do wybierania miejsca na kino domowe, należy się zastanowić nad warunkami akustycznymi przestrzeni. Jeżeli warunki przestrzenne wskazują na możliwość wystąpienia niekorzystnych zjawisk dźwiękowych warto wykonać audyt akustyczny, który podpowie gdzie ustawić nasze kino domowe, aby jakość dźwięku była najlepsza.

REKLAMA

Kino domowe - estetyka i funkcjonalność wnętrza

Kino domowe to nie tylko zestaw audiowizualny, ale szereg innych elementów. Nierozerwalnym elementem kina domowego jest odpowiedni wystrój, czyli adaptacja akustyczna. Niemałą rolę w kształtowaniu przestrzeni kina domowego odgrywa oświetlenie. Podobnie jest z fotelami, które zapewnić mają komfort i wygodę. Dopiero uwzględnienie wszystkich tych czynników pozwala stworzyć w pełni profesjonalne kino domowe.

Kino domowe - akustyka wnętrza

W ostatnim okresie bardzo popularne stały się zestawy kina domowego. Każda nowo realizowana przestrzeń mieszkalna, począwszy od niewielkich mieszkań po olbrzymie rezydencje, jest przystosowywana do umieszczenia w niej kina domowego.

Kino domowe - akustyka jak w sali kinowej

Kino domowe jest coraz częściej nieodłącznym elementem wyposażenia wnętrz. Kupując kino domowe, marzymy, żeby we własnym salonie mieć równie dobrą akustykę jak w sali kinowej. Elementami składającymi się na kino domowe są: zestaw głośników ze wzmacniaczem oraz ekran projekcyjny zlokalizowany w salonie, pokoju dziennym lub w specjalnie do tego przystosowanym pomieszczeniu. W każdym z nich powinniśmy zadbać, aby dźwięk emitowany przez urządzenia audio nie był zakłócony i zniekształcony.

Kino domowe - estetyczne wyposażenie

Kino domowe poza zwykłymi funkcjami użytkowymi, może pełnić również rolę elementu wystroju. Współczesna estetyka domaga się piękna również od telewizora, zestawu kina domowego, głośników i innych elementów wyposażenia wnętrz. Oczekuje harmonii zawartej w prostocie, szlachetności użytych materiałów oraz przemyślanej kompozycji barw.

Rola barw w wizualnym kształtowaniu przestrzeni handlowej

Światło i związana z nim nierozerwalnie barwa wywołują różne efekty fizjologiczne i przestrzenne, kształtują klimat psychiczny, estetyczny, co jest bardzo ważne w przestrzeniach handlowych. Znajomość roli barw w wizualnym kształtowaniu przestrzeni handlowej pomoże skutecznie wpłynąć na wzrost sprzedaży na przestrzeni handlowej oraz poprawi jakość i kulturę pracy.

Dobór tkanin we wnętrzu – trendy

Niewyczerpana różnorodność kolorów, ornamentów i faktur tkanin daje nieograniczone możliwości kreacyjne projektantom wnętrz. Dominujące obecnie trendy rynkowe promują bogatą ornamentykę i duże dekoracyjne, organiczne motywy, choć coraz więcej tkanin przetwarza wzory geometryczne, wzajemnie się przenikające, tworzące kompozycje na tkaninie, czasem wypukłe, wykonane z innego rodzaju materiału, co daje modny efekt trójwymiarowości tkaniny.

Optyczna zmiana proporcji wnętrza za pomocą doboru kolorów

Odpowiednio użytą barwą i światłem możemy wywoływać zamierzone przez nas cele, m.in. optyczną zmianę proporcji wnętrza, a także przedmiotów, znajdujących się w nim, wizualną zmianę kształtu, ciężaru, usytuowania w przestrzeni. Jak jednak dokonać optycznej zmiany proporcji wnętrza za pomocą doboru kolorów?

Kompozycje i zestawienia kolorystyczne

Obserwacja natury stanowi niewyczerpane źródło inspiracji w tworzeniu kompozycji kolorystycznych. Warto zadbać o to, by kompozycje i zestawienia kolorystyczne przestrzeni domowej charakteryzowały się równowagą i harmonią, które spotykamy w przyrodzie.

Kino domowe - zasady tworzenia przestrzeni

Kino domowe często utożsamiane jest wyłącznie z rozbudowanym zestawem audiowizualnym i zaawansowanym systemem nagłośnieniowym. Tymczasem równie ważne w odbiorze filmu jest komfortowe i odpowiednio zaplanowane wnętrze, czyli ustawienie kina domowego aby warunki odbiory były jak najbardziej zbliżone do warunków kinowych.

Funkcjonalne meble hotelowe - nowe tendencje

Meble w istotny sposób kształtują charakter wnętrza, dlatego warto zrezygnować z kupowania w ostatniej chwili typowych mebli hotelowych i zaprojektować meble nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Według nowych tendencji meble hotelowe mogą być wykonane również z designerskich materiałów takich jak stal czy szkło.

Łazienka - męska przestrzeń wypoczynku

Dla mężczyzn łazienka to męska przestrzeń wypoczynku. Trend przekształcania łazienek w domowe SPA odpowiada przede wszystkim na zapotrzebowania kobiet, które dużą wagę przykładają do dbałości o urodę i troskę o ciało. W męskiej przestrzeni wypoczynku, jaką jest łazienka, niezbędne jest wykorzystanie zdobyczy nowoczesnej technologii.

Tapety i tynki dekoracyjne

Widoczny aktualnie trend powrotu do tapet, tynków dekoracyjnych i wzorów na ścianach wiąże się z modą na wnętrza glamour, o bogatej dekoracji. Chcemy, aby wnętrza były jednocześnie nowoczesne i eleganckie, a równocześnie posiadały unikalny, rozpoznawalny charakter i specyficzną „duszę” - uzyskamy to dzięki tapetom i tynkom dekoracyjnym.

Łazienka - domowe SPA

Coraz powszechniejsza świadomość, że szybkie tempo życia, stres i nadmierne obciążenie obowiązkami negatywnie wpływają na kondycję fizyczną i psychiczną sprawia, że poszukujemy metod pozwalających na błyskawiczną regenerację ciała i umysłu. Jednym z rozwiązań jest urządzenie domowego salonu SPA w łazience.

Sposoby oświetlenia wnętrz obiektów handlowych

W celu zbudowania odpowiedniego klimatu pomieszczenia handlowego wykorzystujemy trzy sposoby oświetlania wnętrz, stosując szereg dostępnych rodzajów opraw. Właściwe oświetlenie wnętrza handlowego jest bardzo ważne, ponieważ wpływa na odczucia klientów i przekłada się na wzrost obrotów handlowych.

Istotne parametry źródeł światła w obiektach handlowych

Planując oświetlenie w obiektach handlowych zwracajmy uwagę na parametry źródeł światła. Wśród wielu parametrów, opisujących każde źródło światła, są dwa na które należy zwrócić szczególną uwagę, aby przedmioty handlu, w naszym wnętrzu wyglądały jak najlepiej i zachęcały klientów do zakupu.

Najczęstsze problemy w kontaktach między klientem a architektem wnętrz

Architekci wnętrz często proponują klientom rozwiązania praktyczne i funkcjonalne, a równocześnie ekscentryczne i awangardowe, polski odbiorca obawia się jednak eksperymentowania i wyjścia poza estetyczne konwenanse i schematy. Klienci z oporami akceptują nowości, zabawę konwencjami, elementy ironii we wnętrzach proponowane przez architektów.

Prawidłowe natężenie światła w obiektach handlowych

W pomieszczeniach handlowych istnieją płaszczyzny robocze o różnych funkcjach oraz strefy komunikacyjne, gdzie wymagane jest natężenie oświetlenia o różnych wartościach. W obiektach handlowych należy więc stosować obok oświetlenia ogólnego, oświetlenie miejscowe za pomocą opraw oświetleniowych rozmieszczonych na suficie i skupionych odpowiednio nad płaszczyznami roboczymi.

Jak zaprojektować wnętrza rustykalne?

Rustykalizm według słownika języka polskiego to zamiłowanie do życia wiejskiego; we wnętrzach dotyczy przestrzeni czystych, bezpretensjonalnych i prostych w formie z czytelną funkcją, mających cechy wiejskie. W Polsce styl rustykalny coraz bardziej zyskuje na popularności.

Natura koloru - światło i faktura

Kolory odbieramy subiektywnie, dlatego też powinniśmy je dobierać zgodnie z naszymi upodobaniami, potrzebami i panującą modą. Nie należy jednak zapominać o psychologicznych i optycznych właściwościach kolorów.

Łazienka - przestrzeń relaksu

Łazienka w naszym domu powinna być przestrzenią relaksu. Koncepcja łazienki: ciemnej, niefunkcjonalnej, ograniczonej małym metrażem, obowiązująca z konieczności, nie w wyniku rzeczywistych potrzeb, powoli staje się kolejnym reliktem szarej, zunifikowanej przeszłości. Jak sprawić, żeby łazienka stała się przestrzenią relaksu?

Jak uniknąć zagrożeń bezpieczeństwa dziecka w domu?

Należy dołożyć wszelkich starań, aby odkrywanie świata przez malucha było fascynujące i bezpieczne. Jak wskazują statystyki ponad 40 procent wypadków, jakim ulegają dzieci, zdarza się w domu, dlatego obowiązek zapewnienia dziecku bezpieczeństwa spoczywa na rodzicach.

Funkcja koloru we wnętrzach publicznych i prywatnych

Kolor jest pochodną proponowanej wizji przestrzeni, jest związany z funkcją wnętrza, nie może być traktowany jako oddzielny od mebli i wyposażenia element projektu. Jaka jest jedna funkcja koloru we wnętrzach publicznych i prywatnych?

Nowe trendy wzornicze - meble

Obecne wzornictwo meblowe jest niezwykle zróżnicowane, miesza i twórczo łączy epoki, style i funkcje. Nowe trendy wzornicze to sofy łączone są z krzesłami, kanapy z zaskakująco wkomponowanymi stolikami kawowymi, a jedynym wspólnym mianownikiem jest lekka ironia i zabawa.

Dom przyjazny dla dziecka

W pierwszych latach życia dziecko zdobywa doświadczenia, które kształtują jego stosunek do siebie i świata. Należy zwrócić uwagę, aby dom, w którym przebywa był dostosowany do jego potrzeb i wymagań, aby był dla niego atrakcyjny i bezpieczny.

Dekoracyjne i funkcjonalne oświetlenie schodów

Wielopłaszczyznowość schodów pozwala na zastosowanie różnorodnych, bardzo efektownych systemów oświetleniowych. Jeżeli konstrukcja schodów przylega do ściany możemy zainstalować oświetlenie w ścianie, 15 cm nad płaszczyzną kolejnych stopni, oświetlając każdy ze stopni z osobna.

Atrakcyjny i bezpieczny pokój dziecka

Akwarium w pokoju dziecka wspomaga jego naturalną ciekawość, a obserwacje roślin i zwierząt, rozbudzają zainteresowanie światem, wzbogacają wyobraźnie, wpływają na sferę emocjonalną i kształtowanie się uczuć wyższych. Stanowi ono żywą i barwną dekorację pokoju oraz podwyższa wilgotność powietrza, która w pokoju dziecinnym powinna wynosić 45-60%.

Aspekty pracy architekta – projektanta wnętrz

Praca architekta – projektanta wnętrz nie należy do łatwych. Czasami architekt trafia na inwestora z wysokimi oczekiwaniami i konkretną wizją wymarzonej przestrzeni, a innym razem na takiego, który przyjmuje propozycje projektanta bez zastrzeżeń.

Aneks kinowy w przestrzeni domu

We współczesnych domach coraz częściej odnajdujemy pomieszczenie pełniące funkcję kina domowego przeznaczonego dla kilku osób, z możliwością realizowania w nim innych funkcji rekreacyjnych. W aneksie kinowym ściany i stropy powinny być wyposażone w okładziny posiadające wysoką izolacyjność akustyczną, zabezpieczając przed przenoszeniem się dźwięku do innych części domu.

Sypialnie, które cenią ciszę

Obok modnego dziś "współczesnego baroku" z bogatymi wnętrzami pełnymi wymyślnych mebli i dekoracyjnych tapet, wyłaniają się w projektowaniu wnętrz sypialnie, "które cenią ciszę". Sypialnie "które cenią ciszę" to nowa tendencja, w której stopniowo odchodzi się od wzorzystości i nagromadzenia elementów na rzecz prostoty, przestronności i ascetycznej elegancji. Nie mam tu na myśli zimnych minimalistycznych wnętrz, ale tych, których ograniczona liczba dekoracji nie umniejsza nastrojowi ciepła.

Sypialnia miłośnika Formuły 1

Jak stworzyć dziecku sypialnię uwzględniającą jego zainteresowania, np. dla miłośnika Formuły 1. Sypialnia miłośnika Formuły 1 to sypialnia dla młodego i bardzo wymagającego mężczyzny. Oprócz tego sypialnia miłośnika Formuły 1 powinna mieścić w sobie gabinet i chillout room.

Estetyczne i funkcjonalne lampy w sypialni cz. II

Współczesne wzornictwo i nowe rozwiązania techniczne w dziedzinie oświetlenia stwarzają niesłychanie dużo możliwości kreowania wnętrz, dając nam możliwość wyboru estetycznych i funkcjonalnych lamp do sypialni. We wnętrzu sypialni dopuszczalna jest duża swoboda w doborze estetycznych i funkcjonalnych form i materiałów lamp.

Estetyczne i funkcjonalne lampy w sypialni cz. I

Otoczenie łóżka można wzbogacić lampą, o oryginalnym sposobie rozpraszania światła. Wykorzystując właściwości materiału, z którego wykonany jest abażur lampy, możemy uzyskać niepowtarzalne odbicia na ścianach, smugi, plamki, akcenty barwne, sprzyjające wieczornemu odprężeniu.

Światło - relaksujące działanie barwy

Dobrze zaplanowane oświetlenie, pozwala nie tylko wydobyć formy poszczególnych elementów architektury wnętrza, ale potęguje działanie kolorystyki, silnie oddziałującej na samopoczucie użytkowników. Relaksujące działanie barwy oświetlenia pozwoli nam odpocząć po ciężkim dniu.

Nastrojowa sypialnia - oświetlenie

Nastrojowa sypialnia, odzwierciedlająca upodobania i preferencje mieszkańców, zaspokaja przede wszystkim potrzebę schronienia i odpoczynku. Oświetlenie, jako jeden z najistotniejszych elementów budujących nastrój sypialni, dobrane indywidualnie do charakteru pomieszczenia, sprzyja wykonywaniu poszczególnych czynności, wpływając uspokajająco i pozytywnie na regenerację sił i witalność organizmu.

Sypialnia - co warto wiedzieć?

Jedną z najistotniejszych cech poprawnie i wygodnie zaprojektowanej przestrzeni mieszkalnej jest właściwy podział funkcjonalny i utrzymanie dobrej komunikacji pomiędzy pomieszczeniami, których przeznaczenie wzajemnie się dopełnia - w ten sposób kształtujemy charakter wnętrza sypialni. Niezależnie od charakteru i stylistyki wnętrza, jak również wielkości użytkowanych pomieszczeń, należy dokonać podziału na strefę związaną z aktywnością w ciągu dnia oraz strefę wyciszenia, odpoczynku i snu, co jest szczególnie istotne w aranżacji sypialni.

Bukiet to za mało

Dekorując mieszkanie suchymi kwiatami, zwykle decydujemy się na bukiety układane w wazonach. Choć są piękne i efektowne, nie musimy się do nich ograniczać. Jakie jeszcze jesienne dekoracje mogą pojawić się w naszym domu?

Babie lato w naszym domu

Po letnich upałach niedługo nie będzie już śladu. Warto jednak zachować coś z wakacyjnego klimatu w naszym domu. Już teraz pomyśl o udekorowaniu domu bukietami z suchych roślin.

Sypialnia glamour

Moda coraz częściej wkracza do wnętrz, a wnętrza naszych domów i mieszkań coraz śmielej podążają za modą, bez problemu możemy zaaranżować sypialnię w stylu glamour. Jakie elementy muszą się znaleźć w sypialni w stylu glamour.

Jaka jest historia łóżka?

Bez wątpienia łóżko to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. Na łóżku śpimy, czytamy i odpoczywamy. Mało kto zastanawia się jednak, jak długą drogę przeszło, by przyjąć taką formę, jaką ma dzisiaj.

Wytworna sypialnia z dowcipem

Od dzieciństwa marzymy o własnej sypialni – prywatnym miejscu, w którym możemy odpoczywać, relaksować się, spędzać nastrojowe wieczory czy po prostu skryć się przed resztą świata. Jak jednak stworzyć wytworną sypialnię z dowcipem?

Jak urządzić sypialnię?

Sypialnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu, dlatego warto zastanowić się jak ją urządzić. W sypialni bowiem odpoczywamy i nabieramy sił na kolejny dzień, warto więc zwrócić szczególną uwagę na sposób jej urządzenia.

REKLAMA