REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Estetyczne i funkcjonalne lampy w sypialni cz. II

arch. wnętrz Kinga Śliwa
Współczesne wzornictwo i nowe rozwiązania techniczne w dziedzinie oświetlenia stwarzają niesłychanie dużo możliwości kreowania wnętrz, dając nam możliwość wyboru estetycznych i funkcjonalnych lamp do sypialni. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl
Współczesne wzornictwo i nowe rozwiązania techniczne w dziedzinie oświetlenia stwarzają niesłychanie dużo możliwości kreowania wnętrz, dając nam możliwość wyboru estetycznych i funkcjonalnych lamp do sypialni. Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl

REKLAMA

REKLAMA

Współczesne wzornictwo i nowe rozwiązania techniczne w dziedzinie oświetlenia stwarzają niesłychanie dużo możliwości kreowania wnętrz, dając nam możliwość wyboru estetycznych i funkcjonalnych lamp do sypialni. We wnętrzu sypialni dopuszczalna jest duża swoboda w doborze estetycznych i funkcjonalnych form i materiałów lamp.

Oświetlenie dziecięcej sypialni

REKLAMA

REKLAMA

Urządzenie dziecięcej sypialni wiąże się z zaplanowaniem wielofunkcyjnej przestrzeni, przeznaczonej zarówno do wypoczynku i spokojnego snu, jak i aktywności w ciągu dnia, związanej z zabawą i nauką. Prawidłowe oświetlenie przy biurku jest równie istotne, jak w pobliżu łóżka, podczas oglądania i czytania np. bajek na dobranoc. Wprowadzenie ponadto kilku drobnych, zabawnych i jednocześnie bezpiecznych akcentów świetlnych, w postaci lamp, o charakterze dekoracyjnym, sprawi każdemu dziecku dużo radości i zadowolenia z własnego kącika.

W pokojach przeznaczonych dla niemowląt i małych dzieci, należy wydzielić miejsce konieczne do codziennej pielęgnacji, wyposażone w dodatkową lampę, delikatnie doświetlająca strefę wykonywania czynności przez osobę, opiekującą się dzieckiem. W pomieszczeniu tym nie powinno zabraknąć dekoracyjnej, nastrojowej oprawy świetlnej, wyposażonej w energooszczędne źródło światła o niewielkiej mocy, która utrzyma jasność przez całą noc i zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa.

Zobacz także: Modne lampy – jak zneutralizować chłód minimalistycznych wnętrz?

Garderoba w sypialni – oświetlenie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wiele zalet posiadają sypialnie połączone z garderobą i niewielką osobistą łazienką. Szkoda, że rozwiązaniem tego typu mogą cieszyć się tylko użytkownicy mieszkań o większym metrażu. Niewielkie, standardowe sypialnie, są zazwyczaj wyposażone jedynie w dużą szafę, często wypełniającą wnękę.

REKLAMA

Wykorzystane do aranżacji systemy półek, szuflad i wieszaków powinny umożliwiać swobodny dostęp światła do wszystkich zakamarków. Oświetlenie, montowane przeważnie w sufitach szaf, powinno być kierowane, z możliwością ustawienia pod odpowiadającym użytkownikowi kątem, w celu zwiększenia komfortu.

W garderobach zalecane jest wykorzystanie halogenowych źródeł światła, ponieważ takie oświetlenie najlepiej oddaje barwy tkanin. Doprowadzenie światła do poszczególnych przegród i półek jest możliwe dzięki dodatkowemu wbudowaniu opraw z boku, wewnątrz szafy. Zamiast kilku opraw punktowych można wykorzystać, zainstalowaną pionowo, świetlówkę liniową. System oświetlenia garderoby powinien być tak zaprojektowany i wykonany, aby źródła światła zapalały się po otwarciu drzwi i gasły po ich zamknięciu.

Jeżeli fronty szafy występują w postaci mlecznych, gładkich lub wzorzystych przeszkleń, dodatkowe, niezależne źródło światła, umieszczone wewnątrz szafy, z pewnością wyeksponuje ich lekkość. Podświetlone elementy szklane nadają sypialni nowoczesnego charakteru, dobrze harmonizują z oszczędnym, ascetycznym wyposażeniem. Lekkie, spowite światłem przesłony, bliskie są także stylistyce nawiązującej do japońskiej sztuki kształtowania wnętrz, gdzie sypialnia stanowi miejsce szczególne.

Zobacz także: Jak zastosować designerskie światło w sypialni?

Estetycznie i funkcjonalnie urządzone miejsce snu, choć jest strefą najbardziej intymną, zwykle odizolowaną od reszty pomieszczeń, może stanowić przedmiot dumy użytkowników. Wnętrze sypialni jest pierwszym widokiem rano po przebudzeniu i ostatnim przed zaśnięciem. Stworzenie idealnych warunków odpoczynku jest w zasięgu każdego z nas, starania w tym kierunku szybko procentują zadowoleniem w ciągu dnia i sprawnością w działaniach.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

REKLAMA

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

REKLAMA

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA