REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Łazienka - domowe SPA

Jacek Niezgoda
Nastrojowe światło nad wanną sprawi, że nasza łazienka będzie wyglądała jak SPA. Fot. ARTDESIGN
Nastrojowe światło nad wanną sprawi, że nasza łazienka będzie wyglądała jak SPA. Fot. ARTDESIGN

REKLAMA

REKLAMA

Coraz powszechniejsza świadomość, że szybkie tempo życia, stres i nadmierne obciążenie obowiązkami negatywnie wpływają na kondycję fizyczną i psychiczną sprawia, że poszukujemy metod pozwalających na błyskawiczną regenerację ciała i umysłu. Jednym z rozwiązań jest urządzenie domowego salonu SPA w łazience.

Wystarczy nastrojowe światło i odpowiednie dodatki (świece, kominki zapachowe, spokojna muzyka), aby w każdej, nawet najmniejszej łazience, wykreować atmosferę prywatnego gabinetu wellness.

REKLAMA

Elementem, którego nie może zabraknąć w domowym SPA jest sauna - najczęściej sucha lub parowa. Możemy zdecydować się na zakup gotowej kabiny sauny fińskiej lub sauny infrared, przeznaczonej do samodzielnego montażu, można też wybudować ją na miejscu. Domowa sauna sucha czy łaźnia parowa nie wymagają dużej powierzchni, wystarczy kilka metrów, aby stworzyć komfortowe miejsce dla całej rodziny, z ławkami do siedzenia i koniecznie do leżenia.

Zobacz także: Marynistyczny styl w łazience

Jeśli nie mamy większej powierzchni możemy wybrać kabinę uniwersalną, która posiada program sauny fińskiej, łaźni parowej oraz oferuje dodatkowo wielokierunkowe działanie terapii kolorami, relaksującą muzykę i aromaterapię.

W pobliżu sauny powinien znaleźć się prysznic lub drewniana balia do schładzającej kąpieli, barek z napojami oraz leżanka - najlepiej odpowiednio profilowana, obłożona płytkami ceramicznymi, z możliwością podgrzewania. Dobrym pomysłem poprawiającym kondycję organizmu jest stworzenie ścieżki zdrowia dla stóp inspirowanej typowymi w alpejskich salonach SPA kąpielami Kneippa - fragment podłogi o wielkości np. 50 centymetrów na 2 metry należy podzielić na kwadraty wysypane różnej wielkości kamieniami, piaskiem, szyszkami itp. Chodzenie po takiej ścieżce znakomicie masuje i relaksuje stopy oraz poprawia ukrwienie i stymuluje punkty refleksyjne umiejscowione według medycyny chińskiej na stopach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Łazienka: miejsce odprężenia

W strefie relaksu należy zadbać przede wszystkim o nastrój wyciszenia, wykreowany spokojną kolorystyką, miękkim światłem i dodatkami. Powinny się tu znaleźć toaletka, miękka sofa lub fotel z podnóżkiem oraz mały stolik do odłożenia herbaty i książki. Niezwykle istotnym elementem jest światło dzienne: okno z pięknym widokiem znacząco poprawi jakość wypoczynku; idealnym rozwiązaniem są salony kąpielowe z wyjściem na balkon lub taras.

ARTDESIGN

Sauna w domu zapewni nam relaks na co dzień. Fot. ARTDESIGN
W domowym SPA warto zwrócić uwagę na jakość wykończenia. Fot. ARTDESIGN
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA