REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wytworna sypialnia z dowcipem

autor projektu arch. Iwona Klęczaj
Od dzieciństwa marzymy o własnej sypialni – prywatnym miejscu, w którym możemy odpoczywać, relaksować się, spędzać nastrojowe wieczory czy po prostu skryć się przed resztą świata. Fot. Iwona Klęczaj, jojodesign.com.pl
Od dzieciństwa marzymy o własnej sypialni – prywatnym miejscu, w którym możemy odpoczywać, relaksować się, spędzać nastrojowe wieczory czy po prostu skryć się przed resztą świata. Fot. Iwona Klęczaj, jojodesign.com.pl

REKLAMA

REKLAMA

Od dzieciństwa marzymy o własnej sypialni – prywatnym miejscu, w którym możemy odpoczywać, relaksować się, spędzać nastrojowe wieczory czy po prostu skryć się przed resztą świata. Jak jednak stworzyć wytworną sypialnię z dowcipem?

Przedstawiam Państwu jedno z takich zrealizowanych dziecięcych marzeń. Tym dzieckiem była Kinga, która marzyła o sypialni z okrągłym łożem z baldachimem i przestronną garderobą. Pokój miał być romantyczny, słodki, w jasnych pudrowych kolorach, z roślinnymi wzorami. Miały być bajkowe muśliny, zwiewne zasłony, przezroczystości, satyny. Wszystko delikatne i miłe w dotyku. Klasyczne meble, taki trochę staroświecki buduar. Kinga długo musiała czekać na taką sypialnię, ale w końcu jej marzenie się spełniło!

REKLAMA

REKLAMA

Przy okazji rodzinnej przeprowadzki do nowego wygodniejszego domu na obrzeża Warszawy, przypadł jej do udziału pokój – studio na ostatnim poziomie domu. Przestrzeń duża, na której spokojnie zmieści się duże łóżko, miejsce do nauki, mini - salonik z sofą oraz garderoba. Styl romantyczny jednak zweryfikowała dziś już nie mała dziewczynka, ale nastolatka niebawem wkraczająca w dorosłe życie.

Stylistyka nowej sypialni miała być bardzo konsekwentna. Będzie tu obowiązywać jedna zasada: elegancko, wytwornie lecz nie bez dowcipu. Nastrój ma być kwintesencją zmysłowości. Meble i dodatki poza swoją podstawową funkcją powinny cieszyć oko i bawić się konwenansami. Faktury tkanin i wykończeń będą wyraziste, kontrastowe: gładkie, śliskie, szorstkie. Nie zabraknie też odrobiny kiczu, który świetnie pasuje do tego buduarowego stylu.

Zobacz także: Jak dobrać idealne łóżko do sypialni?

Po pierwsze: okrągłe łóżko

Duże okrągłe łoże stanowi centralny punkt wytwornej sypialni z dowcipem. W całości wykończone czerwonym aksamitem, otoczone miękkim tapicerowanym zagłówkiem. Nad łóżkiem współczesna wersja baldachimu w postaci czerwonego koła – lustrzanego odbicia łóżka. Czerwony otwór w suficie został wykończony specjalną dekoracyjną powłoką, która doskonale odbija światło. Przy łóżku w roli nocnej lampy – Pipe, lampa projektu znanych architektów: Herzoga i De Meurona. Meble tapicerowane wykonano na specjalne zamówienie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Po drugie: kolor

Pudrowe róże zastąpiono ognistą czerwienią, która w wersji aksamitnej jest prawdziwie luksusowa. W zestawieniu mięsistego łoża, zwiewnych firan, wzorzystych tapet, elementem łączącym całość jest błyszcząca biel. Jest ona obecna w podłodze wykończonej żywicą epoksydową oraz drewnianych lakierowanych meblach. Ale nie jest to minimalistyczna biel lecz pałacowa, barokowa. Jest w niej przepych, faktura, moc kryształu i przede wszystkim ślad kontrastującej z nią czerwieni.

Zobacz także: Jak zaaranżować sypialnię dla dwojga?

Po trzecie: wygodna sofa i pikowania

REKLAMA

Pikowania - symbol luksusu rodem z XIX-wiecznego buduaru, w dodatku w czerwonym mięsistym aksamicie. Klasyczna forma zagłówka została zamieniona na tapicerowane panele – gięty przy łóżko oraz panel na pełną wysokość pomieszczenia przy sofie. Minisalonik zagospodarowano obszerną sofą w kształcie liści żurawiny.

Z pewnością trudno przejść obok tak niezwykłego wnętrza. Jednych zachwyci, inni określą je jako skrajnie kiczowate. Ale trudno nie zgodzić się z definicją, iż sypialnia stała się manifestem koloru, formy i indywidualności.

autor projektu: arch. Iwona Klęczaj z pracowni JOJO DESIGN www.jojodesign.com.pl

Jak jednak stworzyć wytworną sypialnię z dowcipem? Fot. Iwona Klęczaj, jojodesign.com.pl
Stylistyka nowej sypialni została zrealizowana z dowcipem. Fot. Iwona Klęczaj, jojodesign.com.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA