REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wytworna sypialnia z dowcipem

autor projektu arch. Iwona Klęczaj
Od dzieciństwa marzymy o własnej sypialni – prywatnym miejscu, w którym możemy odpoczywać, relaksować się, spędzać nastrojowe wieczory czy po prostu skryć się przed resztą świata. Fot. Iwona Klęczaj, jojodesign.com.pl
Od dzieciństwa marzymy o własnej sypialni – prywatnym miejscu, w którym możemy odpoczywać, relaksować się, spędzać nastrojowe wieczory czy po prostu skryć się przed resztą świata. Fot. Iwona Klęczaj, jojodesign.com.pl

REKLAMA

REKLAMA

Od dzieciństwa marzymy o własnej sypialni – prywatnym miejscu, w którym możemy odpoczywać, relaksować się, spędzać nastrojowe wieczory czy po prostu skryć się przed resztą świata. Jak jednak stworzyć wytworną sypialnię z dowcipem?

Przedstawiam Państwu jedno z takich zrealizowanych dziecięcych marzeń. Tym dzieckiem była Kinga, która marzyła o sypialni z okrągłym łożem z baldachimem i przestronną garderobą. Pokój miał być romantyczny, słodki, w jasnych pudrowych kolorach, z roślinnymi wzorami. Miały być bajkowe muśliny, zwiewne zasłony, przezroczystości, satyny. Wszystko delikatne i miłe w dotyku. Klasyczne meble, taki trochę staroświecki buduar. Kinga długo musiała czekać na taką sypialnię, ale w końcu jej marzenie się spełniło!

REKLAMA

REKLAMA

Przy okazji rodzinnej przeprowadzki do nowego wygodniejszego domu na obrzeża Warszawy, przypadł jej do udziału pokój – studio na ostatnim poziomie domu. Przestrzeń duża, na której spokojnie zmieści się duże łóżko, miejsce do nauki, mini - salonik z sofą oraz garderoba. Styl romantyczny jednak zweryfikowała dziś już nie mała dziewczynka, ale nastolatka niebawem wkraczająca w dorosłe życie.

Stylistyka nowej sypialni miała być bardzo konsekwentna. Będzie tu obowiązywać jedna zasada: elegancko, wytwornie lecz nie bez dowcipu. Nastrój ma być kwintesencją zmysłowości. Meble i dodatki poza swoją podstawową funkcją powinny cieszyć oko i bawić się konwenansami. Faktury tkanin i wykończeń będą wyraziste, kontrastowe: gładkie, śliskie, szorstkie. Nie zabraknie też odrobiny kiczu, który świetnie pasuje do tego buduarowego stylu.

Zobacz także: Jak dobrać idealne łóżko do sypialni?

Po pierwsze: okrągłe łóżko

Duże okrągłe łoże stanowi centralny punkt wytwornej sypialni z dowcipem. W całości wykończone czerwonym aksamitem, otoczone miękkim tapicerowanym zagłówkiem. Nad łóżkiem współczesna wersja baldachimu w postaci czerwonego koła – lustrzanego odbicia łóżka. Czerwony otwór w suficie został wykończony specjalną dekoracyjną powłoką, która doskonale odbija światło. Przy łóżku w roli nocnej lampy – Pipe, lampa projektu znanych architektów: Herzoga i De Meurona. Meble tapicerowane wykonano na specjalne zamówienie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Po drugie: kolor

Pudrowe róże zastąpiono ognistą czerwienią, która w wersji aksamitnej jest prawdziwie luksusowa. W zestawieniu mięsistego łoża, zwiewnych firan, wzorzystych tapet, elementem łączącym całość jest błyszcząca biel. Jest ona obecna w podłodze wykończonej żywicą epoksydową oraz drewnianych lakierowanych meblach. Ale nie jest to minimalistyczna biel lecz pałacowa, barokowa. Jest w niej przepych, faktura, moc kryształu i przede wszystkim ślad kontrastującej z nią czerwieni.

Zobacz także: Jak zaaranżować sypialnię dla dwojga?

Po trzecie: wygodna sofa i pikowania

REKLAMA

Pikowania - symbol luksusu rodem z XIX-wiecznego buduaru, w dodatku w czerwonym mięsistym aksamicie. Klasyczna forma zagłówka została zamieniona na tapicerowane panele – gięty przy łóżko oraz panel na pełną wysokość pomieszczenia przy sofie. Minisalonik zagospodarowano obszerną sofą w kształcie liści żurawiny.

Z pewnością trudno przejść obok tak niezwykłego wnętrza. Jednych zachwyci, inni określą je jako skrajnie kiczowate. Ale trudno nie zgodzić się z definicją, iż sypialnia stała się manifestem koloru, formy i indywidualności.

autor projektu: arch. Iwona Klęczaj z pracowni JOJO DESIGN www.jojodesign.com.pl

Jak jednak stworzyć wytworną sypialnię z dowcipem? Fot. Iwona Klęczaj, jojodesign.com.pl
Stylistyka nowej sypialni została zrealizowana z dowcipem. Fot. Iwona Klęczaj, jojodesign.com.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

Nowa definicja „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych i regulacja opodatkowania garaży wielostanowiskowych

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej, który wprowadza zmianę definicji „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych oraz ujednolica opodatkowanie garaży wielostanowiskowych.

REKLAMA

Podwyżki cen prądu i gazu od lipca 2024 r. Czy zostaną w całości przerzucone na najemców? Różnice między najmem okazjonalnym, instytucjonalnym i zwykłym

Spodziewane od połowy 2024 roku podwyżki cen prądu i gazu ziemnego to temat, o którym ostatnio coraz głośniej. Skutków finansowych tych podwyżek obawiają się nie tylko właściciele lokali oraz domów. Obawy -zresztą całkiem słuszne - mają również najemcy zamieszkujący np. lokale wynajmowane od gmin, TBS-ów i osób prywatnych. Warto wyjaśnić, czy podwyżki cen prądu i gazu mogą zostać „przerzucone” bez żadnych ograniczeń na lokatora. Odpowiedź na to pytanie może być przykra dla wielu najemców. 

W Polsce efektywność energetyczna w 2022 r. wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w 2022 r. efektywność energetyczna w Polsce wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r. W latach 2012–2022 roczne skumulowane tempo wzrostu efektywności energetycznej wyniosło 0,9%. Energochłonność pierwotna PKB obniżała się w tym okresie średnio o 2,6% rocznie, a energochłonność finalna PKB o 2,4%. Najszybsze tempo poprawy efektywności energetycznej odnotowano w przemyśle o 1,9%.

W maju 2024 r. ceny materiałów budowlanych spadły o 2% rok do roku, ale wzrosły o 0,6% miesiąc do miesiąca

Grupa PSB Handel S.A. poinformowała, że w maju 2024 r. w porównaniu do maja 2023 r. średnia dynamika cen materiałów budowlanych wyniosła minus 2%. W kanale hurtowym spadek cen stanowił 1,1%, a w detalicznym minus 2,6%. Porównując maj 2024 r. do kwietnia 2024 r., ceny wzrosły średnio o 0,6%. Analizując dane za okres styczeń-maj 2024 r. do roku 2023, ich dynamika utrzymuje się na poziomie minus 2,9%.

Ministrowie środowiska państw UE zatwierdzili w Brukseli porozumienie w sprawie unijnego prawa o odbudowie zasobów przyrody

Ministrowie państw członkowskich UE odpowiedzialni za środowisko zatwierdzili 17 czerwca 2024 r. w Brukseli porozumienie w sprawie unijnych przepisów o odbudowie zasobów przyrodniczych. Zgodnie z tymi przepisami do 2030 r. Unia musi odtworzyć co najmniej 30% swoich siedlisk przyrodniczych, a do 2050 r. 90% swoich ekosystemów. Krytycy tych przepisów twierdzą, że będą one niekorzystne dla rolników.

REKLAMA

Z budynków pochodzi 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej przez ludzi

Według raportu Siemens Polska, 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej w wyniku działalności ludzi pochodzi z budynków. Budynki komercyjne i użyteczności publicznej są bardziej energochłonne niż nieruchomości mieszkalne.

Nowy zakres zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, które zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej.

REKLAMA