REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wytworna sypialnia z dowcipem

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
autor projektu arch. Iwona Klęczaj
Od dzieciństwa marzymy o własnej sypialni – prywatnym miejscu, w którym możemy odpoczywać, relaksować się, spędzać nastrojowe wieczory czy po prostu skryć się przed resztą świata. Fot. Iwona Klęczaj, jojodesign.com.pl
Od dzieciństwa marzymy o własnej sypialni – prywatnym miejscu, w którym możemy odpoczywać, relaksować się, spędzać nastrojowe wieczory czy po prostu skryć się przed resztą świata. Fot. Iwona Klęczaj, jojodesign.com.pl

REKLAMA

REKLAMA

Od dzieciństwa marzymy o własnej sypialni – prywatnym miejscu, w którym możemy odpoczywać, relaksować się, spędzać nastrojowe wieczory czy po prostu skryć się przed resztą świata. Jak jednak stworzyć wytworną sypialnię z dowcipem?

Przedstawiam Państwu jedno z takich zrealizowanych dziecięcych marzeń. Tym dzieckiem była Kinga, która marzyła o sypialni z okrągłym łożem z baldachimem i przestronną garderobą. Pokój miał być romantyczny, słodki, w jasnych pudrowych kolorach, z roślinnymi wzorami. Miały być bajkowe muśliny, zwiewne zasłony, przezroczystości, satyny. Wszystko delikatne i miłe w dotyku. Klasyczne meble, taki trochę staroświecki buduar. Kinga długo musiała czekać na taką sypialnię, ale w końcu jej marzenie się spełniło!

REKLAMA

REKLAMA

Przy okazji rodzinnej przeprowadzki do nowego wygodniejszego domu na obrzeża Warszawy, przypadł jej do udziału pokój – studio na ostatnim poziomie domu. Przestrzeń duża, na której spokojnie zmieści się duże łóżko, miejsce do nauki, mini - salonik z sofą oraz garderoba. Styl romantyczny jednak zweryfikowała dziś już nie mała dziewczynka, ale nastolatka niebawem wkraczająca w dorosłe życie.

Stylistyka nowej sypialni miała być bardzo konsekwentna. Będzie tu obowiązywać jedna zasada: elegancko, wytwornie lecz nie bez dowcipu. Nastrój ma być kwintesencją zmysłowości. Meble i dodatki poza swoją podstawową funkcją powinny cieszyć oko i bawić się konwenansami. Faktury tkanin i wykończeń będą wyraziste, kontrastowe: gładkie, śliskie, szorstkie. Nie zabraknie też odrobiny kiczu, który świetnie pasuje do tego buduarowego stylu.

Zobacz także: Jak dobrać idealne łóżko do sypialni?

Po pierwsze: okrągłe łóżko

Duże okrągłe łoże stanowi centralny punkt wytwornej sypialni z dowcipem. W całości wykończone czerwonym aksamitem, otoczone miękkim tapicerowanym zagłówkiem. Nad łóżkiem współczesna wersja baldachimu w postaci czerwonego koła – lustrzanego odbicia łóżka. Czerwony otwór w suficie został wykończony specjalną dekoracyjną powłoką, która doskonale odbija światło. Przy łóżku w roli nocnej lampy – Pipe, lampa projektu znanych architektów: Herzoga i De Meurona. Meble tapicerowane wykonano na specjalne zamówienie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Po drugie: kolor

Pudrowe róże zastąpiono ognistą czerwienią, która w wersji aksamitnej jest prawdziwie luksusowa. W zestawieniu mięsistego łoża, zwiewnych firan, wzorzystych tapet, elementem łączącym całość jest błyszcząca biel. Jest ona obecna w podłodze wykończonej żywicą epoksydową oraz drewnianych lakierowanych meblach. Ale nie jest to minimalistyczna biel lecz pałacowa, barokowa. Jest w niej przepych, faktura, moc kryształu i przede wszystkim ślad kontrastującej z nią czerwieni.

Zobacz także: Jak zaaranżować sypialnię dla dwojga?

Po trzecie: wygodna sofa i pikowania

REKLAMA

Pikowania - symbol luksusu rodem z XIX-wiecznego buduaru, w dodatku w czerwonym mięsistym aksamicie. Klasyczna forma zagłówka została zamieniona na tapicerowane panele – gięty przy łóżko oraz panel na pełną wysokość pomieszczenia przy sofie. Minisalonik zagospodarowano obszerną sofą w kształcie liści żurawiny.

Z pewnością trudno przejść obok tak niezwykłego wnętrza. Jednych zachwyci, inni określą je jako skrajnie kiczowate. Ale trudno nie zgodzić się z definicją, iż sypialnia stała się manifestem koloru, formy i indywidualności.

autor projektu: arch. Iwona Klęczaj z pracowni JOJO DESIGN www.jojodesign.com.pl

Jak jednak stworzyć wytworną sypialnię z dowcipem? Fot. Iwona Klęczaj, jojodesign.com.pl
Stylistyka nowej sypialni została zrealizowana z dowcipem. Fot. Iwona Klęczaj, jojodesign.com.pl
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W którym mieście szanse na własne mieszkanie są największe?

Rynek wtórny na ogół wygrywa z pierwotnym pod względem dostępności mieszkań na przeciętną kieszeń. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach wojewódzkich jest ona największa.

Ubezpieczenie mieszkania na wynajem krótkoterminowy – co musisz wiedzieć?

Wynajem krótkoterminowy jest coraz popularniejszą formą zarabiania na nieruchomościach, ale niesie ze sobą także pewne ryzyka. Co powinna zawierać dobra polisa dla najmu krótkoterminowego? Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

Second home (dom rekreacyjny) nie tylko dla bogatych. Ile kosztuje taka przyjemność w 2025 roku?

W Polsce obserwujemy rosnące zainteresowanie tzw. „second home”, czyli domem rekreacyjnym. To trend, który dotyczy nie tylko najbogatszych, ale również klasy średniej. Jakie kierunki wybierają Polacy? Góry, morze czy zagraniczne kurorty? Jakie udogodnienia są dla nich kluczowe? I wreszcie – ile są w stanie zapłacić za swój azyl od codzienności?

Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne - dalsze zmiany [Ważne terminy]

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydłużyła termin uchwalenia planu ogólnego gminy do końca czerwca 2026 r. Co jeszcze się zmienia? Oto najważniejsze terminy!

REKLAMA

Eksmisje z mieszkań: czy teraz jest ich więcej niż wcześniej

Eksmisje z mieszkań: mamy trend wzrostowy? Eksmisje z mieszkań to zjawisko, które zawsze wzbudza kontrowersje. Sprawdzamy, czy w 2024 roku komornicy częściej wykonywali takie eksmisje i jakie problemy wiążą się z takimi zdarzeniami.

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

REKLAMA