REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak urządzić sypialnię?

Katarzyna Tomczyk
Sypialnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu, dlatego warto zastanowić się jak ją urządzić. W sypialni bowiem odpoczywamy i nabieramy sił na kolejny dzień, warto więc zwrócić szczególną uwagę na sposób jej urządzenia.
Sypialnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu, dlatego warto zastanowić się jak ją urządzić. W sypialni bowiem odpoczywamy i nabieramy sił na kolejny dzień, warto więc zwrócić szczególną uwagę na sposób jej urządzenia.

REKLAMA

REKLAMA

Sypialnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu, dlatego warto zastanowić się jak ją urządzić. W sypialni bowiem odpoczywamy i nabieramy sił na kolejny dzień, warto więc zwrócić szczególną uwagę na sposób jej urządzenia.

Już w starożytności sypialnia miała dla człowieka bardzo duże znaczenie. Od niej zawsze rozpoczynano budowanie siedliska. Niezależnie od tego, czy była to jaskinia, iglo czy chatka z gliny, sypialnia była najważniejszym pomieszczeniem. Od tamtego czasu minęło kilka tysięcy lat, a miejsce to nadal spełnia istotną rolę w każdym domu i mieszkaniu.

REKLAMA

Po pierwsze wygodne łóżko

REKLAMA

Najważniejsze w sypialni jest łóżko, bo to na nim spędzamy średnio jedną trzecią swojego życia. Pamiętajmy więc, żeby było przede wszystkim wygodne. Jeśli jednak okaże się, że na łóżku, które kupiliśmy, nie możemy spać, nie musimy się załamywać. Wystarczy tylko dokupić odpowiedni materac. Jego cena wynosi średnio od 200 do 1600 zł.

Oprócz tego, żeby łóżko było wygodne, powinno być również ładne i powinno pasować do naszych mebli. Nie powinno się kupować przykładowo czarnego, metalowego łóżka do stylowych, drewnianych mebli. Pomyślmy zatem o jego odpowiednim doborze. Sklepy meblowe oferują m.in. łóżka drewniane (np. olchowe, sosnowe, dębowe), metalowe i z płyty, wąskie oraz szerokie, w bogatej palecie kolorów. Ceny łóżek wahają się średnio od 180 złotych do kilku tysięcy złotych.

Zobacz także: Jak ciekawie urządzić małą sypialnię?

Szafa i komoda

REKLAMA

Wybór mebli zależy od naszych upodobań. Jeśli chcemy, żeby sypialnia wyglądała nowocześnie, musimy sprawić, by pomieszczenie wydawało się jasne i przestronne. Proponuję meble proste, bez wielu szuflad, wnęk i szklanych drzwi. Meble takie są najczęściej jednokolorowe lub dwukolorowe, bez żadnych ozdób. Możemy dobrać do nich kilka dodatków – aluminiowych lub szklanych – które razem z meblami będą tworzyć chłodny, a jednocześnie wysmakowany styl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ci, którzy wolą niewielkie, ciepłe pomieszczenia, mogą wybrać drewniane zestawy w ulubionym kolorze. Najlepiej sprawdzają się eleganckie, klasyczne, duże łoża, a do nich meble, których łagodne zaokrąglenia nadają sypialni romantyczny i tajemniczy charakter. Dodatkowo duża, czterodrzwiowa szafa, koniecznie z ozdobnymi żłobieniami i wykończeniami. Dzięki tym wszystkim elementom możemy sprawić, że nasza sypialnia będzie przypominać XIX-wieczną królewską komnatę.

Zobacz także: Łóżka do sypialni – jakie wybrać?

Kolorystyka

Sypialnia jest miejscem, do którego uciekamy od codziennych obowiązków, gdzie możemy posiedzieć, poczytać książkę, odpocząć, dlatego bardzo ważna jest również kolorystyka. Najlepiej jest relaksować się w jasnych pomieszczeniach, głównie błękitnych i zielonych. Jeśli chcemy, żeby kolor ścian lub mebli dał nam energię na cały dzień i wpłynął na nas optymistycznie, powinniśmy wybrać fiolet i podobne do niego barwy.

Niezależnie jednak od wskazówek fachowców, nie decydujmy się na kolory, za którymi nie przepadamy. Podobnie jest z wyborem mebli. Każdy jest bowiem inny i ma inne upodobania. Sypialnię urządźmy więc tak, żebyśmy chętnie w niej przebywali i odpoczywali.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

REKLAMA

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

REKLAMA