REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak urządzić sypialnię?

Katarzyna Tomczyk
Sypialnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu, dlatego warto zastanowić się jak ją urządzić. W sypialni bowiem odpoczywamy i nabieramy sił na kolejny dzień, warto więc zwrócić szczególną uwagę na sposób jej urządzenia.
Sypialnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu, dlatego warto zastanowić się jak ją urządzić. W sypialni bowiem odpoczywamy i nabieramy sił na kolejny dzień, warto więc zwrócić szczególną uwagę na sposób jej urządzenia.

REKLAMA

REKLAMA

Sypialnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu, dlatego warto zastanowić się jak ją urządzić. W sypialni bowiem odpoczywamy i nabieramy sił na kolejny dzień, warto więc zwrócić szczególną uwagę na sposób jej urządzenia.

Już w starożytności sypialnia miała dla człowieka bardzo duże znaczenie. Od niej zawsze rozpoczynano budowanie siedliska. Niezależnie od tego, czy była to jaskinia, iglo czy chatka z gliny, sypialnia była najważniejszym pomieszczeniem. Od tamtego czasu minęło kilka tysięcy lat, a miejsce to nadal spełnia istotną rolę w każdym domu i mieszkaniu.

REKLAMA

Po pierwsze wygodne łóżko

REKLAMA

Najważniejsze w sypialni jest łóżko, bo to na nim spędzamy średnio jedną trzecią swojego życia. Pamiętajmy więc, żeby było przede wszystkim wygodne. Jeśli jednak okaże się, że na łóżku, które kupiliśmy, nie możemy spać, nie musimy się załamywać. Wystarczy tylko dokupić odpowiedni materac. Jego cena wynosi średnio od 200 do 1600 zł.

Oprócz tego, żeby łóżko było wygodne, powinno być również ładne i powinno pasować do naszych mebli. Nie powinno się kupować przykładowo czarnego, metalowego łóżka do stylowych, drewnianych mebli. Pomyślmy zatem o jego odpowiednim doborze. Sklepy meblowe oferują m.in. łóżka drewniane (np. olchowe, sosnowe, dębowe), metalowe i z płyty, wąskie oraz szerokie, w bogatej palecie kolorów. Ceny łóżek wahają się średnio od 180 złotych do kilku tysięcy złotych.

Zobacz także: Jak ciekawie urządzić małą sypialnię?

Szafa i komoda

REKLAMA

Wybór mebli zależy od naszych upodobań. Jeśli chcemy, żeby sypialnia wyglądała nowocześnie, musimy sprawić, by pomieszczenie wydawało się jasne i przestronne. Proponuję meble proste, bez wielu szuflad, wnęk i szklanych drzwi. Meble takie są najczęściej jednokolorowe lub dwukolorowe, bez żadnych ozdób. Możemy dobrać do nich kilka dodatków – aluminiowych lub szklanych – które razem z meblami będą tworzyć chłodny, a jednocześnie wysmakowany styl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ci, którzy wolą niewielkie, ciepłe pomieszczenia, mogą wybrać drewniane zestawy w ulubionym kolorze. Najlepiej sprawdzają się eleganckie, klasyczne, duże łoża, a do nich meble, których łagodne zaokrąglenia nadają sypialni romantyczny i tajemniczy charakter. Dodatkowo duża, czterodrzwiowa szafa, koniecznie z ozdobnymi żłobieniami i wykończeniami. Dzięki tym wszystkim elementom możemy sprawić, że nasza sypialnia będzie przypominać XIX-wieczną królewską komnatę.

Zobacz także: Łóżka do sypialni – jakie wybrać?

Kolorystyka

Sypialnia jest miejscem, do którego uciekamy od codziennych obowiązków, gdzie możemy posiedzieć, poczytać książkę, odpocząć, dlatego bardzo ważna jest również kolorystyka. Najlepiej jest relaksować się w jasnych pomieszczeniach, głównie błękitnych i zielonych. Jeśli chcemy, żeby kolor ścian lub mebli dał nam energię na cały dzień i wpłynął na nas optymistycznie, powinniśmy wybrać fiolet i podobne do niego barwy.

Niezależnie jednak od wskazówek fachowców, nie decydujmy się na kolory, za którymi nie przepadamy. Podobnie jest z wyborem mebli. Każdy jest bowiem inny i ma inne upodobania. Sypialnię urządźmy więc tak, żebyśmy chętnie w niej przebywali i odpoczywali.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA