REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak stworzyć sypialnię dostosowaną do naszych potrzeb?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Magda Górska
Sypialnię dostosowaną do naszych potrzeb możemy bez trudu stworzyć sami. Do sypialni dostosowanej do naszych potrzeb nie musimy korzystać z pomocy specjalistów od aranżacji wnętrz. Fot. Art De Vivre
Sypialnię dostosowaną do naszych potrzeb możemy bez trudu stworzyć sami. Do sypialni dostosowanej do naszych potrzeb nie musimy korzystać z pomocy specjalistów od aranżacji wnętrz. Fot. Art De Vivre

REKLAMA

REKLAMA

Sypialnię dostosowaną do naszych potrzeb możemy bez trudu stworzyć sami. Do sypialni dostosowanej do naszych potrzeb nie musimy korzystać z pomocy specjalistów od aranżacji wnętrz. Wystarczy jedynie mieć świadomość własnych potrzeb.

Dobry sen jest rzeczą niezwykle ważną. Niewyspani źle funkcjonujemy przez cały kolejny dzień. Dlatego tak istotne jest, aby sypialnia idealnie odpowiadała naszym potrzebom. Musi być cicha, wyposażona w łóżko z perfekcyjnie dobranym materacem, mieć odpowiednio rozplanowane oświetlenie oraz być perfekcyjnie ogrzewana tak, aby nie powodować przegrzania ani drgawek z zimna.

REKLAMA

Zobacz także: Dekoracja łóżka jako bazowa część wystroju?

Odpowiednie pomieszczenie

Sypialnię warto urządzać w najcichszym miejscu – na przykład od podwórka. Hałas z pomieszczeniu zredukować można dzięki zastosowaniu materiałów wygłuszających, jak styropian luk korek. Dobrym wygłuszaczem będzie także garderoba. Idealnie, jeśli nasze okno będzie wychodziło na wschód, wtedy łatwiej nam będzie dostosować sypialnię do naszych potrzeb. Chcąc obudzić się wraz z porankiem zostawiamy wówczas odsłonięte żaluzje, a kiedy chcemy pospać dłużej – przysłaniamy je wedle potrzeby. Warto jednak ustawić łóżko bokiem do okna, gdyż ostre światło wschodzącego słońca nie powinno padać prosto na twarz.

Wygoda

W sypialni powinno być dość wilgotne powietrze i niezbyt wysoka temperatura. Dlatego też warto zadbać nie tylko o sprawne zawory w kaloryferach, ale i o nawilżacz. Na jakość snu dobrze wpłyną także naturalne filtry powietrza, na przykład paprocie. Warto zastosować także kilka alternatywnych źródeł światła. Dzięki temu w razie potrzeby stworzymy kameralny nastrój lub też oświetlimy dokładnie całe pomieszczenie, na przykład podczas sprzątania. Jeśli lubimy czytać w łóżku postarajmy się o źródło światła tuż znad naszej głowy.

Zobacz także: Jak wybrać idealny materac?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Łóżko najlepiej jest ustawić zagłówkiem przy ścianie tak, aby z każdej strony mebla zachować ok. 80 cm wolnej przestrzeni. Materac powinien być idealnie dopasowany do naszego ciała. Warto zapoznać się z dokładnymi zasadami jego dobierania. To bowiem właśnie materac odpowiada przede wszystkim za to, jak dobrze będziemy spać.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

REKLAMA

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

Coraz więcej nowych mieszkań w ofercie rynkowej, ale czy zwiększa się liczba chętnych do ich kupna

Poziom sprzedaży wciąż niski, ale zainteresowanie nabywców rekordowo wysokie. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych mieszkań. Czy korzystniejsza oferta ożywi rynek i nabywców znajdzie więcej mieszkań?

REKLAMA