REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Bukiet to za mało

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Anna Błaszczyńska
fot. Praktiker
fot. Praktiker

REKLAMA

REKLAMA

Dekorując mieszkanie suchymi kwiatami, zwykle decydujemy się na bukiety układane w wazonach. Choć są piękne i efektowne, nie musimy się do nich ograniczać. Jakie jeszcze jesienne dekoracje mogą pojawić się w naszym domu?

Układ ramowy

REKLAMA

Do stworzenia interesującej aranżacji przyda się stylowa, drewniana rama od obrazu lub starego lustra. Może wyszperamy jakąś na pchlim targu? Potrzebujemy również sztywnej kanwy (takiej, jak do haftu krzyżykowego), kilku gwoździków, igły z nitką, kleju (najlepszy jest wikol), oczywiście suszonych roślin i... dużo fantazji. Z tyłu ramy gwoździkami przybijamy płótno tak, by było mocno naciągnięte i nie wystawało poza brzegi. Wybieramy rośliny; świetnie prezentuje się pęk suchego wrzosu, gałązki jarzębiny czy kłosy zbóż. Tworząc obraz można zdecydować się na układ symetryczny – na środku płótna, lub asymetryczny – wówczas zaczynamy od dolnego rogu. Rośliny delikatnie przyszywamy do płótna. Szycie maskujemy kawałkami mchu lub kory, które przyklejamy na końcu. Na zakończenie możemy całość ostrożnie spryskać lakierem do włosów – to utrwali kompozycję i nada jej połysk.

Kuchenne czary

Kuchnia to miejsce, które również możemy udekorować suchymi roślinami. Jednak nawet efektowny bukiet może przeszkadzać w pracy; tutaj lepiej sprawdzą się inne ozdoby. W bajkowej kuchni czarownicy zwykle możemy zobaczyć pęki tajemniczych ziół. Możemy wykreować taki nastrój również w swoim domu. Pachnące wiązanki ziół to efektowna ozdoba, która szczególnie pasuje do stylu wiejskiego, rustykalnego, z drewnianym stołem i żeliwnymi garnkami. Nowocześnie aranżowanym wnętrzom dodaje przytulności i domowego ciepła. Szałwia, tymianek, bazylia czy mięta związane w pęczki i powieszone nad stołem wyglądają bardzo efektownie. Zioła możemy też układać w małych, wiklinowych koszyczkach. Dekorując kuchnię nie zapominajmy także o warkoczach czosnku i wianuszkach suszonych grzybów.

W stylu Halloween

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Dynia kojarzy się teraz przede wszystkim z amerykańską dekoracją na noc duchów. Może też być efektownym naczyniem na naszą jesienną kompozycję. Dynia powinna być dojrzała, bez plam. Odcinamy ostrym nożem górną część, mniej więcej 1/3. Miąższ najlepiej wydobyć łyżką, starając się jak najdokładniej oskrobać ścianki. Wydrążoną dynię możemy suszyć w lekko nagrzanym piekarniku, a następnie polakierować, żeby nadać jej ładny połysk.

Oryginalną dekorację stworzymy wypełniając nasze naczynie kasztanami i żołędziami, w które wetkniemy suche kwiaty. Pięknie prezentują się np. astry czy hortensje. Jeśli chcemy, by kompozycja była bardziej trwała, możemy użyć gąbki florystycznej lub plasteliny, a żołędzi użyć do zamaskowania podłoża.

Anna Błaszczyńska
www.PocztaKwiatowa.pl

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA