Większość z nas decydując się na kupno mieszkania, dokonuje jego zakupu jeszcze na etapie budowy. Jednak mało kto wie, że postępując w ten sposób, narażamy się na dodatkowe koszty przez okres, w którym musimy czekać na swoje wymarzone mieszkanie. Przeczytaj i przekonaj się, kiedy warto inwestować w mieszkanie i jakie warunki finansowe będą dla ciebie najkorzystniejsze.
Apartamentowiec WaterLane powstaje przy ul. Szafarnia 11 w Gdańsku. Projekt realizowany jest w dwóch etapach, z których pierwszy oddany będzie do użytkowania już jesienią 2011, drugi - rok później. W ramach inwestycji powstanie łącznie 148 apartamentów, większość z widokiem na Motławę, Stare Miasto i Marinę. Inwestorem WaterLane jest AV Szafarnia Sp. z o.o. (spółka córka Vitania Group), generalnym wykonawcą Hochtief Polska S.A
Mokotów, Ochota i Bemowo były dzielnicami, w których najwięcej osób chciało, jeszcze jesienią ubiegłego roku, kupić nowe mieszkanie - wynika z raportu redNet Consulting. Podsumowanie ubiegłorocznych transakcji na rynku wtórnym dokonanych przez agencję Metrohouse & Partnerzy wskazuje, że tu preferencje nabywców były i są odmienne…
Osoby w średnim wieku, często planują zrezygnować z mieszkań na blokowiskach na rzecz wygody w domach, w cichych dzielnicach. Musimy pamiętać, że nowy, cichy dom, to przede wszystkim ogromny wydatek, dlatego warto się zastanowić czy możemy sobie pozwolić na tego rodzaju wygody? Jeżeli tak, to gdzie warto w takie nieruchomości inwestować?
Badania rynku pokazują, że inwestowanie w nieruchomości to od lat najlepsze rozwiązanie na powiększenie kapitału. Stabilizacja na rynku, udowadnia, że cały czas jest popyt na domy i mieszkania. Czym kierować się w momencie wyboru nieruchomości, na której chcemy zarobić? Czy istnieją reguły, które zapewnią nam sukces?
Kierując się wyborem nowego mieszkania zwracamy uwagę na lokalizacje, otoczenie, standard budynku, czy jego funkcjonalność. Jednak od jakiegoś czasu coraz częściej z nas zwraca uwagę na koszty utrzymania lokalu. Szukamy korzystnych rozwiązań ocieplenia budynku, czy zużycia wody, które w przyszłości przełożą się na niższe rachunki.
Największym zainteresowaniem, w lutym 2011 roku, cieszyły się mieszkania o średniej powierzchni 51,3 m2. Natomiast, w tym samym czasie, spółdzielnie oferowały nabywcom mieszkania o powierzchni 61,7 m2. Z kolei deweloperzy oddali do użytku lokale za duże średnio 15,9 m2. Można sobie wyobrazić, że nabywcom, w taki czy inny sposób, zaoferowano o jeden pokój więcej, niż tego potrzebowali.