REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kiedy zdecydować się na zakup mieszkania, aby nabyć je po jak najniższej cenie?

Subskrybuj nas na Youtube
Bardzo ważna jest funkcjonalność kupowanego mieszkania, czyli maksymalne wykorzystanie jego powierzchni.
Bardzo ważna jest funkcjonalność kupowanego mieszkania, czyli maksymalne wykorzystanie jego powierzchni.

REKLAMA

REKLAMA

Większość z nas decydując się na kupno mieszkania, dokonuje jego zakupu jeszcze na etapie budowy. Jednak mało kto wie, że postępując w ten sposób, narażamy się na dodatkowe koszty przez okres, w którym musimy czekać na swoje wymarzone mieszkanie. Przeczytaj i przekonaj się, kiedy warto inwestować w mieszkanie i jakie warunki finansowe będą dla ciebie najkorzystniejsze.

Uruchamianie sprzedaży mieszkań zanim budynek stanie na placu budowy to już powszechnie stosowana praktyka. Żeby ułatwić zakup, niektórzy deweloperzy proponują kupującym specjalne formy płatności, a także możliwość stworzenia własnego planu mieszkania. Jak wynika z badań, obecnie aż 2 na 3 osoby kupujące mieszkania robią to, zanim budynek zostanie oddany do użytkowania.

REKLAMA

Forma płatności 15/85 sposobem na zaoszczędzenie

REKLAMA

Specjalną formę płatności, nazwaną „15/85”, wprowadził niedawno deweloper PBG Dom dla mieszkań w Quadro House, kompleksie powstającym na poznańskim Grunwaldzie. Można najpierw podpisać umowę i wpłacić 15 procent wartości mieszkania, a dopiero tuż przed jego odbiorem zaciągnąć kredyt na resztę.

Forma płatności „15/85” daje kupującym wymierne korzyści finansowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba spłacać odsetek od kredytu za czas, w którym trwa jeszcze budowa i czeka się na odbiór upragnionego mieszkania. Inna jej zaleta jest taka, że koszty związane z ubezpieczeniem pomostowym ponosi się przez znacznie krótszy okres czasu, bo kredyt zaciągany jest dopiero wtedy, gdy inwestycja jest już oddana do użytku.

Maksymalne wykorzystanie powierzchni mieszkania

Przy kupnie mieszkania, zwłaszcza o małej lub średniej powierzchni, niezmiernie ważna jest jego funkcjonalność, czyli maksymalne wykorzystanie nabywanej powierzchni.

Zobacz także: Gdzie powstaną nowe domy w Warszawie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

– Połączenie jadalni z aneksem kuchennym pozwala na zaoszczędzenie nawet do 3 mkw. Takich zabiegów można zastosować więcej, dlatego proponujemy naszym klientom bezpłatne konsultacje z projektantem wnętrz, z którym można umówić się na budowie i uzgodnić np. optymalny rozkład pomieszczeń w nabywanym mieszkaniu – mówi Magdalena Górzna-Jaromin z PBG Dom.

Osoby, które kupią mieszkanie na Quadro House już teraz, na etapie powstawania inwestycji, mogą z jednej strony wspólnie z fachowcem zaprojektować, jak ma ono wyglądać, z drugiej natomiast, nie muszą zaciągać kredytu już w momencie podpisywania umowy i zaoszczędzić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od wielkości i wartości kupowanego lokum.

Spółka celowa – gwarancja mieszkania

Jednak ostrożności nigdy za wiele. Kupując przysłowiową „dziurę w ziemi”, warto sprawdzić, czy dla realizowanej inwestycji, w której chcemy w przyszłości zamieszkać, deweloper tworzy tzw. spółkę celową.

Zobacz także: Ile kosztuje mieszkanie z parkiem i kortem tenisowym?

Spółka celowa to oddzielna forma prawna, która gwarantuje, że pieniądze, które wpłacamy na poczet zakupu lokalu będą przeznaczane na konkretną, „naszą” inwestycję, a nie na realizację innych przedsięwzięć dewelopera.

Źródło: PBG Dom

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA