REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pierwszy etap inwestycji Zielone Wzgórza zakończony

Subskrybuj nas na Youtube
Osiedle realizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Zielone Wzgórza” położone jest u zbiegu ulic Lenartowskiego, Krętej oraz Rogu Renifera na obrzeżach Murowanej Gośliny, przy drodze wojewódzkiej Poznań – Wągrowiec. Os. Zielone Wzgórza, fot. materiały prasowe
Osiedle realizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Zielone Wzgórza” położone jest u zbiegu ulic Lenartowskiego, Krętej oraz Rogu Renifera na obrzeżach Murowanej Gośliny, przy drodze wojewódzkiej Poznań – Wągrowiec. Os. Zielone Wzgórza, fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA


Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zielone Wzgórza” zakończyła pierwszy etap inwestycji Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie. Do użytku zostały oddane pierwsze budynki wielorodzinne. Klucze do nowych mieszkań otrzymało 25 osób.

REKLAMA

Osiedle realizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Zielone Wzgórza” położone jest u zbiegu ulic Lenartowskiego, Krętej oraz Rogu Renifera na obrzeżach Murowanej Gośliny, przy drodze wojewódzkiej Poznań – Wągrowiec. Nowy kompleks mieszkaniowy składać się będzie docelowo z 6 budynków wielorodzinnych z 82 lokalami jednopokojowymi, dwupokojowymi, trzypokojowymi i czteropokojowymi. Architektura budynków oraz zastosowane materiały wykończeniowe sprawiają, że osiedle doskonale wpasowuje się w istniejącą zabudowę.

REKLAMA

Zakończono właśnie pierwszy, z trzech zaplanowanych, etapów inwestycji. Do użytku oddano 38 mieszkań o powierzchni od 30 do 96 m2. Warto zaznaczyć, że dla wygody mieszkańców, na każdym piętrze klatki schodowej znajdują się wyłącznie dwa mieszkania, a na samej górze – tylko jedno. Ponadto właściciele lokali na parterze mają do dyspozycji duże ogródki lub balkony. Z kolei na ostatnich piętrach powstały przestronne, nawet 40-metrowe tarasy, z których rozciąga się piękny widok na zieloną dolinę Jeziora Raduszyńskiego i lasy Puszczy Zielonka.

Zobacz także: Czy nabywcy mieszkań zapłacą za opieszałość gmin?

- Dużym powodzeniem w naszej inwestycji cieszą się dwupoziomowe lokale na ostatnich piętrach, których rzeczywista powierzchnia sięga nawet 150 m2, a wycenie podlega jedynie 96 m2. - mówi Adam Szweda, prezes SM „Zielone Wzgórza”.

REKLAMA

Osiedle tworzy spójną strukturę zapewniającą mieszkańcom pełen komfort. Na miejscu znajdują się m.in. przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, ośrodek zdrowia, prywatne praktyki lekarskie, kościół oraz punkty handlowo-usługowe. Sporym udogodnieniem jest plac zabaw dla najmłodszych oraz miejsce dla odpoczynku usytuowane w samym centrum kompleksu. Wewnętrzna fontanna będzie zdobić osiedle, tworząc przy tym unikalny mikroklimat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Spółdzielnia zadbała również o zmotoryzowanych. Bezpieczne parkowanie gwarantuje podziemna hala garażowa oraz miejsca postojowe. Podkreśleniem troski o ekologię będzie pozyskiwanie energii słonecznej do podgrzewania wody przez instalację kolektorów słonecznych.

Z okazji zakończenia pierwszego etapu inwestycji, inwestor zdecydował się na uroczyste przekazanie kluczy nowym mieszkańcom.

Zobacz także: Pierwsze oznaki wiosny widoczne na budowach

- To ważna dla nas inwestycja i chcieliśmy należycie uczcić pierwszy etap jej zakończenia – mówi Adam Szweda, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zielone Wzgórza” - Mamy nadzieję, że wysoka jakość naszej inwestycji w połączeniu z istniejącym zapleczem sportowym, kulturalnym oraz dogodną komunikacją i urokami Puszczy Zielonka pozwoli mieszkańcom cieszyć się każdego dnia z podjętej decyzji – dodaje prezes A. Szweda.

Obecnie trwa budowa kolejnych budynków wielorodzinnych. Cena m2 lokalu zaczyna się od 3400 złotych netto.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne - dalsze zmiany [Ważne terminy]

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydłużyła termin uchwalenia planu ogólnego gminy do końca czerwca 2026 r. Co jeszcze się zmienia? Oto najważniejsze terminy!

Eksmisje z mieszkań: czy teraz jest ich więcej niż wcześniej

Eksmisje z mieszkań: mamy trend wzrostowy? Eksmisje z mieszkań to zjawisko, które zawsze wzbudza kontrowersje. Sprawdzamy, czy w 2024 roku komornicy częściej wykonywali takie eksmisje i jakie problemy wiążą się z takimi zdarzeniami.

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

REKLAMA

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

REKLAMA