REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dolcan buduje mieszkania bezczynszowe

Subskrybuj nas na Youtube
Dolcan rozpoczął realizację inwestycji osiedla mieszkań bezczynszowych Rudy Rydz. Fot. materiały prasowe
Dolcan rozpoczął realizację inwestycji osiedla mieszkań bezczynszowych Rudy Rydz. Fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA


Dolcan rozpoczął realizację inwestycji osiedla mieszkań bezczynszowych. Osiedle Rudy Rydz powstanie na warszawskim Rembertowie, do użytku zostanie oddanych 78 mieszkań. Prawie połowa z nich jest już sprzedana. Pierwsze mieszkania trafią do nabywców na początku 2012 roku.

REKLAMA

Idea osiedli bezczynszowych ogłoszona kilka miesięcy temu przez firmę Dolcan to zupełnie nowatorskie podejście do realizacji mieszkań w Polsce. Dotychczas osoby, które chciały mieszkać w domu lub segmencie musiały liczyć się ze sporym wydatkiem, ale miały za to wygodną przestrzeń, działkę z ogródkiem czy też przyjemną do mieszkania okolicę. Koncepcja mieszkań bezczynszowych daje te same zalety tyle, że za połowę kosztów. Dodatkowo comiesięczne utrzymanie takiego lokum jest dużo niższe niż domu czy mieszkania.

REKLAMA

Posiadając mieszkanie na takim osiedlu mamy zachowane atuty domu. Jest to niska, jednorodzinna zabudowa, własny ogródek - zarówno dla rodziny mieszkającej na parterze, jak i dla mieszkań na piętrze. A także możliwość instalacji kominka, dodatkowe pomieszczenia gospodarcze i użytkowe poddasza. Jednak najistotniejszy jest metraż. Powierzchnia mieszkania w mini domku mieści się w granicach 50 - 90 m2. Tak jak w domach jednorodzinnych nie ma tu obowiązku płacenia czynszu.

Jak to działa?

Każde osiedle realizowane przez dewelopera w ramach projektu mieszkań bezczynszowych tworzyć będą kameralne budynki. W każdym z budynków znajdą się tylko cztery lub sześć odrębnych mieszkań o niedużym metrażu. Każdy właściciel ma oddzielne wejście do mieszkania i wyjście na ogródek, a mieszkania na piętrach indywidualną klatkę schodową. Nie ma, więc części wspólnych, tym samym mieszkańcy nie będą zrzeszeni we wspólnocie, jak jest to konieczne w klasycznych budynkach wielorodzinnych.

Zobacz także: Jak uniknąć strat przy odbiorze mieszkania od dewelopera?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W efekcie mieszkańcy nie będą musieli ponosić kosztów administracji, funduszu remontowego, kosztów sprzątania, konserwacji windy czy oświetlenia klatki schodowej. Nie będzie opłat za zarządzanie nieruchomością, czyli czynszu. Właściciel mieszkania sam będzie kontrolował wydatki i decydował o kosztach eksploatacji.

„Nasze inwestycje to propozycja dla tych rodzin, które marzą o posiadaniu domu, ale mniejszego i tańszego. Połączyliśmy te dwa wymagania” - powiedział w czasie oficjalnej inauguracji budowy prezes zarządu firmy Dolcan, Sławomir Burzyński.

Niższe koszty i lepsza kontrola

Mieszkańcy płacić będą jedynie koszty faktycznie zużytych mediów jak energia elektryczna, woda czy gaz. A samodzielny piec grzewczy w każdym mieszkaniu dawać będzie możliwość indywidualnego decydowania o temperaturze ciepłej wody i ogrzewania. To niższe koszty także w czasie, gdy domownicy wyjadą na urlop czy dłuższy wypoczynek – nie płacą ani za czynsz, ani za media.

Kameralna zabudowa osiedli daje komfort odpoczynku i miłej atmosfery. Osoby, które zamieszkają w inwestycjach bezczynszowych Dolcan będą mieć jedynie trzech, a nie kilkudziesięciu sąsiadów w swoim budynku. To wygoda także w kwestii wszelkich uzgodnień. Koszty ewentualnych wydatków czy remontów w przyszłości mieszkańcy będę musieli uzgadniać tylko z jednym sąsiadem.

Zakup mieszkania bezczynszowego nie wiąże się też z koniecznością zakupu garażu czy miejsca postojowego na samochód. Każde z mieszkań ma wydzielone miejsce parkingowe przed budynkiem lub na wjeździe na działkę.

Dla kogo jest przeznaczona oferta?

Mieszkania bezczynszowe to inwestycje realizowane w spokojnych okolicach z zabudową jednorodzinną. Budzą zainteresowanie wśród klientów, którzy cenią sobie ciszę i chcą po pracy uciec od zgiełku miasta.

Osiedla z racji na przynależne ogródki i fakt, że są dostępne w programie „Rodzina na Swoim” cieszą się dużym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi. Firma Dolcan we współpracy z osobami niepełnosprawnymi przygotowała specjalną ofertę także dla nich. Mieszkanie na parterze z ogródkiem jest idealnie dostosowane do osób na wózkach lub rodzin, w których żyją starsze osoby.

Zobacz także: Pierwsze oznaki wiosny widoczne na budowach

Atrakcyjna cena od 5.500 zł/m2 wraz z działką czyli 275.000 zł za 50-metrowe mieszkanie sprawia, że oferta staje się dostępna dla wielu klientów. Także tych, którzy planują zakup mieszkania jako inwestycję lub pod wynajem. Dla nich brak czynszów jest dużym atutem, gdyż nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Niskie koszty utrzymania mieszkań podnoszą także zdolność kredytową, co szczególnie ważne dla osób planujących zakup swojego pierwszego własnego M.

Nowatorska idea mieszkań bezczynszowych doceniona została już nie tylko przez klientów, ale i branżę. Firma Dolcan otrzymała nagrodę Najlepszy Produkt branży nieruchomości 2011 przyznaną przez miesięcznik Builder.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA