REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dolcan buduje mieszkania bezczynszowe

Subskrybuj nas na Youtube
Dolcan rozpoczął realizację inwestycji osiedla mieszkań bezczynszowych Rudy Rydz. Fot. materiały prasowe
Dolcan rozpoczął realizację inwestycji osiedla mieszkań bezczynszowych Rudy Rydz. Fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Dolcan rozpoczął realizację inwestycji osiedla mieszkań bezczynszowych. Osiedle Rudy Rydz powstanie na warszawskim Rembertowie, do użytku zostanie oddanych 78 mieszkań. Prawie połowa z nich jest już sprzedana. Pierwsze mieszkania trafią do nabywców na początku 2012 roku.

REKLAMA

Idea osiedli bezczynszowych ogłoszona kilka miesięcy temu przez firmę Dolcan to zupełnie nowatorskie podejście do realizacji mieszkań w Polsce. Dotychczas osoby, które chciały mieszkać w domu lub segmencie musiały liczyć się ze sporym wydatkiem, ale miały za to wygodną przestrzeń, działkę z ogródkiem czy też przyjemną do mieszkania okolicę. Koncepcja mieszkań bezczynszowych daje te same zalety tyle, że za połowę kosztów. Dodatkowo comiesięczne utrzymanie takiego lokum jest dużo niższe niż domu czy mieszkania.

REKLAMA

Posiadając mieszkanie na takim osiedlu mamy zachowane atuty domu. Jest to niska, jednorodzinna zabudowa, własny ogródek - zarówno dla rodziny mieszkającej na parterze, jak i dla mieszkań na piętrze. A także możliwość instalacji kominka, dodatkowe pomieszczenia gospodarcze i użytkowe poddasza. Jednak najistotniejszy jest metraż. Powierzchnia mieszkania w mini domku mieści się w granicach 50 - 90 m2. Tak jak w domach jednorodzinnych nie ma tu obowiązku płacenia czynszu.

Jak to działa?

Każde osiedle realizowane przez dewelopera w ramach projektu mieszkań bezczynszowych tworzyć będą kameralne budynki. W każdym z budynków znajdą się tylko cztery lub sześć odrębnych mieszkań o niedużym metrażu. Każdy właściciel ma oddzielne wejście do mieszkania i wyjście na ogródek, a mieszkania na piętrach indywidualną klatkę schodową. Nie ma, więc części wspólnych, tym samym mieszkańcy nie będą zrzeszeni we wspólnocie, jak jest to konieczne w klasycznych budynkach wielorodzinnych.

Zobacz także: Jak uniknąć strat przy odbiorze mieszkania od dewelopera?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W efekcie mieszkańcy nie będą musieli ponosić kosztów administracji, funduszu remontowego, kosztów sprzątania, konserwacji windy czy oświetlenia klatki schodowej. Nie będzie opłat za zarządzanie nieruchomością, czyli czynszu. Właściciel mieszkania sam będzie kontrolował wydatki i decydował o kosztach eksploatacji.

„Nasze inwestycje to propozycja dla tych rodzin, które marzą o posiadaniu domu, ale mniejszego i tańszego. Połączyliśmy te dwa wymagania” - powiedział w czasie oficjalnej inauguracji budowy prezes zarządu firmy Dolcan, Sławomir Burzyński.

Niższe koszty i lepsza kontrola

Mieszkańcy płacić będą jedynie koszty faktycznie zużytych mediów jak energia elektryczna, woda czy gaz. A samodzielny piec grzewczy w każdym mieszkaniu dawać będzie możliwość indywidualnego decydowania o temperaturze ciepłej wody i ogrzewania. To niższe koszty także w czasie, gdy domownicy wyjadą na urlop czy dłuższy wypoczynek – nie płacą ani za czynsz, ani za media.

Kameralna zabudowa osiedli daje komfort odpoczynku i miłej atmosfery. Osoby, które zamieszkają w inwestycjach bezczynszowych Dolcan będą mieć jedynie trzech, a nie kilkudziesięciu sąsiadów w swoim budynku. To wygoda także w kwestii wszelkich uzgodnień. Koszty ewentualnych wydatków czy remontów w przyszłości mieszkańcy będę musieli uzgadniać tylko z jednym sąsiadem.

Zakup mieszkania bezczynszowego nie wiąże się też z koniecznością zakupu garażu czy miejsca postojowego na samochód. Każde z mieszkań ma wydzielone miejsce parkingowe przed budynkiem lub na wjeździe na działkę.

Dla kogo jest przeznaczona oferta?

Mieszkania bezczynszowe to inwestycje realizowane w spokojnych okolicach z zabudową jednorodzinną. Budzą zainteresowanie wśród klientów, którzy cenią sobie ciszę i chcą po pracy uciec od zgiełku miasta.

Osiedla z racji na przynależne ogródki i fakt, że są dostępne w programie „Rodzina na Swoim” cieszą się dużym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi. Firma Dolcan we współpracy z osobami niepełnosprawnymi przygotowała specjalną ofertę także dla nich. Mieszkanie na parterze z ogródkiem jest idealnie dostosowane do osób na wózkach lub rodzin, w których żyją starsze osoby.

Zobacz także: Pierwsze oznaki wiosny widoczne na budowach

Atrakcyjna cena od 5.500 zł/m2 wraz z działką czyli 275.000 zł za 50-metrowe mieszkanie sprawia, że oferta staje się dostępna dla wielu klientów. Także tych, którzy planują zakup mieszkania jako inwestycję lub pod wynajem. Dla nich brak czynszów jest dużym atutem, gdyż nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Niskie koszty utrzymania mieszkań podnoszą także zdolność kredytową, co szczególnie ważne dla osób planujących zakup swojego pierwszego własnego M.

Nowatorska idea mieszkań bezczynszowych doceniona została już nie tylko przez klientów, ale i branżę. Firma Dolcan otrzymała nagrodę Najlepszy Produkt branży nieruchomości 2011 przyznaną przez miesięcznik Builder.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA