REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Budowa i remont

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rolety zewnętrzne – ochrona przed słońcem

Rolety zewnętrzne poza tym, że chronią nas przed Słońcem, zapewniają nam prywatność i bezpieczeństwo, a także chronią pomieszczenie przed znacznym nagrzaniem w okresie letnim. Nieważne, czy budujemy dom, czy szukamy rozwiązania chroniącego przed Słońcem do domu już wybudowanego. Rolety zewnętrzna można zamontować w każdym dowolnym momencie.

Kolorowe posadzki żywiczne – wytrzymałe i designerskie

Posadzki żywiczne kojarzą się głównie z dużymi przestrzeniami przemysłowymi. Posadzki żywiczne można stosować także wnętrzach prywatnych. W związku z tym, na rynku pojawiły się kolorowe posadzki żywiczne.

Taras w domu jednorodzinnym – jak go dobrze zaprojektować?

Dobrze zagospodarowany taras, poza swoją główną funkcją może pełnić też funkcję np. salonu lub gabinetu. O tym, jak zaprojektować wymarzony taras, aby cieszyć się jego urokiem i opowiada architekt Mariusz Jaworski z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

Wymiana wanny – metoda wanna na wannę

Wymiana wanny nie musi być skomplikowana. Na rynku pojawiło się nowe rozwiązanie, które może oszczędzić sporo czasu. Zobacz jak odnowić wannę metodą „wanna na wannę”.

REKLAMA

System kominowy w domu jednorodzinnym – czy warto?

Stalowe systemy coraz częściej stosuje się zarówno w nowym budownictwie, jak i w domach starszej generacji. Wysoka bezawaryjność systemów kominowych, ich nowoczesność i długi okres eksploatacji to tylko niektóre z zalet tego typu przewodów kominowych. Zobacz, czy warto stosować systemy kominowe w domach jednorodzinnych?

Krok po kroku: Jak powstaje cement?

Cement jest jednym ze składników stosowanym przy produkcji betonu. To hydrauliczne spoiwo, które dzięki swoim właściwościom wiąże ze sobą wszystkie składniki wchodzące w skład różnych mieszanek betonowych lub zapraw murarskich. Warto więc wiedzieć jak powstaje materiał, tak powszechny w budownictwie.

Ekspert radzi: Jak pielęgnować świeży beton?

Kiedy świeży beton zostanie wylany, należy chronić go przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Właściwa pielęgnacja „młodego” betonu polega na stworzeniu odpowiednich warunków cieplno-wilgotnościowych w dojrzewającym betonie i tym samym wspomaganie przebiegu hydratacji cementu. Wszystkie procesy związane z pielęgnacją betonu polegają na ochronie świeżo wykonanego betonu przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, wiatru, opadów atmosferycznych, a także wysokich lub niskich temperatur. W zależności od pory roku, pielęgnacja betonu wygląda zupełnie inaczej.

Jaki garaż wybrać – w budynku, wolnostojący czy wiatę?

Wybór garażu to kłopotliwe zadanie. Szukając najlepszego rozwiązania, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań - czy ma to być garaż wolnostojący, wkomponowany w bryłę domu, czy też wiata? Czy potrzebujemy garaż na jeden, czy więcej samochodów? Ile bram wjazdowych powinien mieć garaż? Jak zaprojektować garaż, aby w przyszłości cieszyć się wszystkimi jego zaletami opowiada arch. Anna Prokopowicz z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

REKLAMA

Cegła klinkierowa – materiał do wykończenia wnętrz oraz elewacji

Duży wybór cegieł klinkierowych o różnych kolorach i fakturze sprawia, że jest to materiał coraz częściej wykorzystywany do wykańczania elewacji budynków oraz znajdujących się w budynku pomieszczeń. Problem może stanowić jedynie wybór jej koloru cegły, których to na rynku jest wybór ogromny.

Podział budynków na kategorie zagrożenia ludzi

Podział budynków do kategorii zagrożenia ludzi znajdziemy w § 2 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 3 listopada 1992 r. Wg przyjętego podziału budynki, ich części i pomieszczenia przyporządkowano do kategorii zagrożenia ludzi.

Budowa domu z pustaków styropianowych

Budowa domu z pustaków styropianowych często nazywana jest także budową w systemie szalunku traconego. To prosty sposób budowy domu, który możemy wykonać samemu. Dom z pustaków styropianowych można postawić w przeciągu 30 dni od dnia rozpoczęcia budowy.

Okno energooszczędne – czy to tylko hasło reklamowe?

Tym razem hasło reklamowe jest jak najbardziej praktycznym i ważnym parametrem okna!

Ognie św. Elma – niewielkie wyładowania podczas burzy

Ognie św. Elma zwane też ogniami Bartłomieja, Kastora lub Polluksa to niewielkie wyładowania elektryczne występujące na różnych powierzchniach. Ognie św. Elma można zaobserwować np. tuż przed burzą.

Co zrobić kiedy zaskoczy nas burza?

Burza może być dość niebezpieczna. Kiedy tylko widzimy, że nadchodzi czym prędzej powinniśmy znaleźć schronienie. Niestety czasami zdarza się, że nie zdążymy się schronić. Zobacz, co należy zrobić kiedy zaskoczy nas burza?

Jak uchronić się przed uderzeniem pioruna?

Porażenia piorunem można uniknąć stosując kilka podstawowych zasad. Burza w okresie letnim to dość powszechne zjawisko. O ile po upalnym dniu, deszcz przynosi nam chwilę wytchnienia, burza może być dość niebezpieczna. Uderzenie pioruna może okazać się nawet śmiertelne. Nie ważne czy jesteśmy na wycieczce w górach, czy na nizinach. Są pewne zasady, według których należy postępować, żeby uchronić się przed uderzeniem pioruna. Zobacz jak uchronić się przed uderzeniem pioruna.

Okno uchylno-wysokoosiowe Designo R8

Roto Designo R8 to nowoczesne wzornictwo oblachowania zewnętrznego w wyjątkowej kolorystyce antracyt metallic.

Okno wysokoosiowe Designo R7

Designo R7 to oryginalne rozwiązanie Roto. Dzięki umieszczeniu osi obrotu w ¾ wysokości pozwala na nieograniczone i bezpieczne użytkowanie otwartego okna w pozycji wyprostowanej. Otwarte skrzydło znajduje się na bezpiecznej dla użytkownika wysokości.

Jak postępować podczas pożaru w budynku mieszkalnym?

Pożar w budynku mieszkalnym może pojawić się w pomieszczeniach mieszkalnych takich jak piwnice, poddasza, zsypy, piony instalacyjne np. elektryczne, a także w innych instalacjach ocieplanych materiałami palnym. Podpowiadamy, co należy zrobić podczas pożaru w budynku mieszkalnym.

Gęstość obciążenia ogniowego

Gęstość obciążenia ogniowego to parametr oceny zagrożenia pożarowego w obiektach przemysłowo-magazynowych (PM).

Wymagania przeciwpożarowe dla garaży

Garaż bardzo często jest integralną częścią budynku. Nawet jeśli garaż nie znajduje się w bryle obiektu, często jest tuż obok. Z tego właśnie powodu, dla garaży tak samo jak budynków mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej, przewidziano specjalne wymagania przeciwpożarowe. Zobacz wg jakich zasad powinny być budowane garaże zamknięte i garaże otwarte.

Darmowe porady budowlane – porady Ekspertów

Darmowe porady budowlane. Zapytaj naszych Ekspertów o projekt, ściany i stropy, materiały izolacyjne, materiały wykończeniowe, okna i drzwi, dachy, bramy i ogrodzenia, a także o formalności związane z budową domu. Nasi Eksperci doradzą Wam jak wyremontować dom lub mieszkanie. Wyjaśnią też zagadnienia z zakresu instalacji: elektrycznych, wodnych, gazowych, wod.-kan., wentylacji i bezpieczeństwa. Zapytaj naszego Eksperta o radę.

Zasady prowadzenia przewodów: dymowych, spalinowych i wentylacyjnych

Zasady prowadzenia przewodów: dymowych, spalinowych i wentylacyjnych określają normy, w których znajdziemy informacje jakie przekroje powinny mieć przewody kominowe, z jakich materiałów się je wykonuje oraz jak wysoko powinny być wyprowadzone powyżej poziomu dachu.

Jak zabezpieczyć dom przed burzą?

Zabezpieczenie dachu przed burzą w dużej mierze opiera się na ochronie odgromowej budynku. Z racji tego, że uderzenie pioruna może pozbawić nas domu, warto pomyśleć o montażu tego typu instalacji.

Zmiana wysokości ścianki kolankowej – jak tego dokonać?

Ścianka kolankowa – to niewielka ścianka znajdująca się na poddaszu, na której za pośrednictwem murłaty opiera się cała konstrukcja dachu. Często, chcąc zaaranżować zbyt niskie poddasze do celów mieszkalnych, rozważamy dobudowę ścianki kolankowej z jednoczesnym podniesieniem dachu. Podpowiadamy, jak tego dokonać.

Jak zlikwidować skutki zawilgotnienia łazienki – rybiki i grzyb?

Skutkami zawilgotnienia są pojawiające się rybiki oraz grzyb pomiędzy płytkami. Sprawdź, jak możesz zlikwidować skutki zawilgotnienia łazienki.

7 sposobów na wykończenie ścian w kuchni

Możliwości wykończania ścian w kuchni jest wiele. Możemy pomalować ściany specjalną farbą do kuchni, położyć na ścianie płytki ceramiczne, wykończyć ściany specjalnym szkłem, tapetą lub tworzywem sztucznym. Zobacz, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Gruntowanie podłoża pod tynk gipsowy lub gładź

Gruntowanie podłoża pod tynk gipsowy lub gładź zapewni właściwą przyczepność zaprawy oraz jej równomierne wysychanie. Sprawdź, jakie preparaty są wskazane do gruntowania gładkich i porowatych powierzchni.

Zakup styropianu – podpowiadamy jak wybrać najlepszy

Styropiany na rynku są różne. Pozornie tak samo wyglądające dwa styropiany, mogą mieć różne odmienne właściwości. To jakie właściwości ma dany styropian możemy odczytać z etykiety znajdującej się na opakowaniu. Eksperci Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS) podpowiadają, na które z parametrów powinniśmy zwracać uwagę, wybierając styropian do ocieplenia budynku oraz jak sprawdzić, czy wyrób spełnia zadeklarowane przez producenta parametry.

Panele laminowane – jak wybrać te najlepsze?

Panele laminowane są dobrym sposobem na odnowienie podłogi. Przy wyborze konkretnych paneli poza walorami estetycznymi, warto zwrócić uwagę także na ich walory użytkowe.

Jak sprawić, by nasz kocioł był bardziej ekologiczny?

Gdy zastanawiamy się nad wyborem rozwiązania dotyczącego ogrzewania domu, zwykle pod uwagę bierzemy dwa czynniki – koszt oraz komfort użytkowania. Jednakże w niedalekiej przyszłości równie ważne będzie to, na ile nasz wybór jest przyjazny dla środowiska.

Wybór i montaż grzejników płytowych – krok po kroku

Stalowe grzejniki płytowe to najczęściej stosowane współcześnie urządzenia grzewcze. Wybór jest ogromny, ale nie zawsze łatwy. Choć montaż grzejników płytowych niestety nie należy do najłatwiejszych, podpowiadamy, jak to zrobić.

Grzejniki płytowe – jak działają?

Grzejniki płytowe, to najpowszechniej spotykany dziś rodzaj urządzenia grzewczego w pomieszczeniach mieszkalnych. Przyzwyczailiśmy się już do najprostszej jego wersji – grzejnika profilowanego z widocznymi kanałami (“pofalowanego”). Obecnie na rynku dostępne są już urządzenia z bardziej dekoracyjnymi płytami frontowymi, które nie wymagają już wykonywania dodatkowych osłon.

Sposoby na upał

Sposoby na walkę z upałem są różne. Możemy zainwestować w odpowiednie rolety, wiatraki elektryczne, klimatyzację albo spróbować zmniejszenia skutków upału za pomocą wyłączania urządzeń elektrycznych. Sprawdź, który z wymienionych sposobów jest najlepszy na upał w mieszkaniu.

Budować energooszczędnie – co to znaczy?

Budując energooszczędnie możemy zapobiec utracie nawet 30% ciepła z budynku. Według norm wartość współczynnika U dla ścian zewnętrznych w budynku energooszczędnym powinna wynosić ok. 0,30 W/(m2K). Istotny jest także właściwy wybór materiałów.

Samodzielne lakierowanie parkietu – szybko i bez oparów rozpuszczalnika

Lakierowanie podłogi nie musi trwać 3 dni, nie musimy też wdychać oparów rozpuszczalnika. Coraz to nowocześniejsze rozwiązania na rynku umożliwiają szybkie lakierowanie podłogi, które w dodatku możemy wykonać samodzielnie.

Cegła rozbiórkowa – wszechstronny materiał z odzysku

Cegła rozbiórkowa to materiał, który o ile mamy trochę szczęście można zdobyć za darmo. Bardzo często podczas burzenia starych budynków z cegły, wielu inwestorów ma problem, co zrobić z tzw. „gruzem”. Nie ma lepszej okazji do zdobycia tego materiału za darmo, wystarczy tylko pojawić się w odpowiednim czasie na właściwym miejscu.

Roto Azuro – poddasze z magią atelier

Panoramiczne okno dachowe Azuro stwarza niepowtarzalną atmosferę miejsca, nadaje wyjątkowy klimat spotkaniom w towarzystwie słońca i gwiazd w prywatnym atelier, zimowym ogrodzie bądź salonie kąpielowym. Panoramiczne okno dachowe Roto Azuro otwiera nieograniczone możliwości aranżacji poddasza i jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących rozkoszować się widokiem nieba w domowym zaciszu.

Legalizacja samowoli budowlanej – krok po kroku

Chcąc rozpocząć większość prac budowlanych musimy zdobyć pozwolenie na budowę lub chociaż zgłosić zamiar ich wykonania. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy postawiliśmy budynek a nie dopełniliśmy wszystkich potrzebnych formalności? Podpowiadamy, jak zalegalizować samowole budowlaną.

Domofon czy wideodomofon. Co wybrać?

Domofony oraz wideodomofony najczęściej stosuje się w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych i biurach. Coraz częściej instaluje się także w domach jednorodzinnych. Domofony i wideodomofony to bardzo wygodny sposób porozumiewania się na nie zbyt duże odległości. Domofony oraz wideodomofony to także sposób na zwiększenie własnego bezpieczeństwa.

Okna dachowe z termo-blokiem WD

W praktyce termo-blok WD dla użytkownika poddasza oznacza dużą oszczędność energii cieplnej, a w konsekwencji niskie koszty ogrzewania. Sama temperatura miejsca połączenia ramy z wnęką wewnątrzokienną jest wyższa o około 5°C.

Klasy bezpieczeństwa sejfów

Klasy bezpieczeństwa sejfów mówią nam o tym, jak wytrzymały jest dany sejf. Znając klasę odporności sejfu możemy określić też jaką ilość pieniędzy będziemy mogli przechowywać w konkretnym sejfie.

Zakup sejfu – na co zwrócić uwagę?

Sejf to świetne rozwiązanie, jeżeli zamierzamy przechowywać w domu cenne i wartościowe przedmioty. Jednak, kupno sejfu może okazać się nie lada wyzwaniem. Wybierając odpowiedni sejf powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Głównym kryterium wyboru konkretnego sejfu jest jego wielkość. Wielkość sejfu jest ściśle związana z tym, co zamierzamy w nim przechowywać. Jeśli będą to np. pieniądze lub dokumenty – wystarczy nam mały sejf. Przy większych przedmiotach – przyda się szafa pancerna.

Tapety z motywem roślinnym – ponadczasowe rozwiązanie

Tapety z motywem roślinnym w ostatnim czasie stały się dość popularne. Stylizowane na starych wzorach, nowoczesne tapety pasują praktycznie do każdego wnętrza. Zobaczcie jedne z modniejszych wzorów tapet.

Pigmenty do farb

Pigmenty do farb to specjalny rodzaj barwnika powszechnie stosowany do barwienia farb. Planując zakup farby możemy kupić gotową – fabrycznie barwioną lub kupić białą i nadać jej kolor stosując do tego celu właściwy pigment. Sprawdź, jak wybór pigmentu wpłynie na barwę Twoich wnętrz.

Tapety w kwiaty w odcieniach niebieskiego

Tapety w kwiaty stały się ostatnio dość modne. Kwiatowe wzory pasują zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz. Zobacz, jak tapety w kwiaty mogą prezentować się w Twoim wnętrzu.

Niebanalny sposób na ozdobę balkonu

Balkon został ozdobiony szklanymi kulkami. Projekt zrealizowało Biuro projektów Rick Mulligan. Zobaczcie, jak niewielkim kosztem można wykonać ciekawą osłonę balkonową.

Jaki klimatyzator wybrać? Urządzenia, które najczęściej kupują Polacy

W związku ze spadkiem cen klimatyzatorów, coraz więcej Polaków decyduje się na ich zakup. Klimatyzatory coraz częściej pojawiają się w polskich domach i mieszkaniach. Przeciętni Inwestorzy najczęściej kupują klimatyzatory do ochłodzenia powierzchni mniejszej niż 25 m2. Najczęściej wybierane są klimatyzatory przenośne.

Łazienka na poddaszu – jak ją dobrze zaprojektować

Jak urządzić łazienkę na poddaszu, aby była wygodna i funkcjonalna? Poddasze może być dość kłopotliwym pomieszczeniami do aranżacji. Skosy mogą w znacznym stopniu utrudniać funkcjonalne rozplanowanie łazienki. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę aranżując łazienkę na poddaszu.

Jak sprawdzić, czy okno jest energooszczędne?

Decydując się na zakup okien, często zdajemy się jedynie na to, co radzi sprzedawca. Zanim odwiedzisz salon sprzedaży okien, sprawdź czym charakteryzuje się stolarka energooszczędna. Nie bądź zdany tylko na to, co mówi sprzedawca.

Gaśnice – przegląd techniczny i zasady ich rozmieszczania

Zasady rozmieszczania gaśnic w budynku reguluje rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków z dn. 7 czerwca 2010 r.

REKLAMA