REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

7 sposobów na wykończenie ścian w kuchni

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Redakcja Dom
Kuchnia Fot. Fotolia
Kuchnia Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Możliwości wykończania ścian w kuchni jest wiele. Możemy pomalować ściany specjalną farbą do kuchni, położyć na ścianie płytki ceramiczne, wykończyć ściany specjalnym szkłem, tapetą lub tworzywem sztucznym. Zobacz, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór materiałów przeznaczonych do wykończania wnętrz. Producenci prześcigają się w wytwarzaniu coraz to nowszych wyrobów, które nie tylko dobrze wyglądają, lecz także mają właściwości, które umożliwiają nam ich stosowanie w praktycznie każdych warunkach np. w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka.

REKLAMA

Okres wakacyjny to czas, kiedy wiele osób decyduje się na przeprowadzenie remontu. Jedną z opcji jest remont kuchni. Kuchnia, tak samo jak łazienka to pomieszczenia dość specyficzne. Z uwagi na to, że panuje w nich trochę inny mikroklimat niż w salonie czy sypialni (w łazience – duża wilgoć, w kuchni – opary z gotowania), wybierając materiał wykończeniowy, powinniśmy sprawdzić czy nadaje się on do tego typu pomieszczeń.

    Zobacz najnowsze GALERIE na serwisie Infor.pl

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy nawet kilka godzin dziennie przygotowując posiłki. Dlatego też, planując remont kuchni i wybierając materiały do jej wykończenia, staramy się, żeby były nie tylko ładne ,lecz także praktyczne. Wybierając materiał do wykończenia ścian w kuchni, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby był on odporny m.in. na zabrudzenia oraz opary, które powstają podczas gotowania. Choć mogłoby się wydawać, że nie mamy zbyt dużego wyboru szukając materiału do wykończenia ścian w  kuchni, to jednak na rynku jest tak wiele produktów, z pośród których możemy wybierać, że ograniczeniem może być chyba tylko cena.

Płytki ceramiczne

Najbardziej popularnym i chyba najczęściej stosowanym materiałem do wykończania ścian w kuchni są płytki ceramiczne. Jest to sposób sprawdzony i tani. Płytki ceramiczne są odporne na zabrudzenia powstające podczas gotowania, a nawet jeśli już się zabrudzą, można je w prosty sposób wyczyścić. Para, która osiada na płytkach podczas gotowania w żaden sposób nie wpływa na ich właściwości. Na rynku wybór płytek jest tak ogromny, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Możemy wybierać z płytek o różnych formatach, wzorach i kolorach. To, które wybierzemy zależy tylko od nas.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecany produkt:  Testamenty, spadki, darowizny - PDF

Polecany produkt: Związki partnerskie - prawa, majątek, podatki - PDF

Polecany produkt: 30 pomysłów na zarabianie w domu

Ściany w kuchni wykończone płytkami ceramicznymi.

Zobacz także: Jak ułożyć ciekawą mozaikę?

Farba

Farba, to kolejny, najczęściej wybieramy materiał do wykończania ścian w kuchni. W wielu sklepach malarskich możemy kupić specjalne farby, dedykowane właśnie do takich pomieszczeń jak kuchnia i łazienka. Farby te różnią się nieco od standardowych farb, przeznaczonych do malowania reszty pomieszczeń. Najczęściej są to farby wodoodporne i zmywalne. Farby to produkty tanie i ogólnie dostępne. Poza tym malowanie ścian możemy wykonać samemu – nawet jeśli nie bardzo się na tym znamy, istnieje małe ryzyko, że coś pójdzie nie po naszej myśli. Na rynku dostępnych jest wiele farb w różnych kolorach, dlatego też na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Ściany w kuchni wykończone farbą.

Zobacz także: Jaką farbą pomalować ściany w kuchni?


Szkło

Coraz częściej stosowanym materiałem do wykończania wnętrz jest szkło. Wielu inwestorów stosuje szkło w różnej postaci, są to m.in. różnego rodzaju przeszklenia, luksfery  oraz różne szklane gadżety dekoratorskie. Jedną z możliwości zastosowania szkła w aranżacji wnętrza, a dokładniej – aranżacji kuchni jest wykończenie ścian szkłem, najlepiej szkłem hartowanym.  Takie szkło jest odporne na uszkodzenia i zabrudzenia. Na rynku możemy dostać zarówno szkło przezroczyste, jak i barwione. Za szkłem przeźroczystym będziemy mogli np. umieścić np. ulubione zdjęcia lub często wykorzystywane przepisy kulinarne. Tafle szkła można przymocować do każdej ściany, nawet tej z cegły – da to bardzo ciekawy efekt. Na rynku dostępne są także szklane płytki, które można ułożyć w postać kolorowej mozaiki.

Ściany w kuchni wykończone szkłem kolorowym.

Ściany w kuchni wykończone szkłem bezbarwnym.

Zobacz także: Moda na szklane umywalki


Tapeta

Tapeta w kuchni to dość nowatorskie rozwiązanie, ale możliwe. Obecnie w sklepach dostępny jest bardzo duży wybór różnego rodzaju tapet wodoodpornych. Są one bardziej trwałe, niż standardowe tapety stosowane w pokojach. Tapety wodoodporne są odporne na działanie wilgoci, poza tym można je czyścić w taki sam sposób, jak płytki ceramiczne. Z pośród wszystkich tapet wodoodpornych, najlepiej wybierać jest tapety spieniane. Swoją strukturą przypominają one piankę, mają też matową powierzchnię. W kuchni bardzo dobrze sprawdzą się także tapety winylowe o błyszczącej powierzchni – ich ogromną zaletą jest to, że można je dostać w postaci fototapety.

Ściany w kuchni wykończone tapetą.

Zobacz także: Tapety z motywem roślinnym – ponadczasowe rozwiązanie

Aluminiowa blacha

W wielu projektach nowoczesnych kuchni możemy spotkać się ze ścianami, wykończonym metalicznym materiałem. Jest to nic innego jak blacha aluminiowa, gładka lub ryflowana. Blacha aluminiowa jest odporna na zabrudzenia i świetnie sprawdzi się w kuchni, zwłaszcza w kuchni o nowoczesnym designie. Żeby pomieszczenie nie sprawiało wrażania przytłaczającego, najlepiej jest zastosować tylko ją w obrębie kuchenki i zlewu.

Ściany w kuchni wykończone aluminium.


Tworzywo sztuczne

Tworzywo sztuczne często też nazywane konglomeratem, to kolejny sposób na wykończenie ścian w kuchni. Konglomerat to rodzaj kamienia sztucznego, najczęściej wykonanego z różnego rodzaju żywic syntetycznych. Konglomerat jest tworzywem wytrzymałym i opornym na działanie wysokich temperatur. Dostępny jest w wielu kolorach, zarówno intensywnych, jak i imitujących kamień naturalny.

Ściany w kuchni wykończone konglomeratem.

Kompozyty

Kompozyt to jednorodny materiał powstający z mieszaniny dwóch lub większej ilości składników. Kompozyt jest materiałem, który możemy nabyć w postać plastycznej masy łatwej do formowania. Przyjemny w dotyku kompozyt daje się łatwo nakładać na ścianę i szczelnie ukrywać miejsca połączeń. Niestety tego rodzaju produkt jest dość drogi. Cena 1m2 wynosi ok. 1000 zł.

Ściana (po lewej) wykończona kompozytem.

Zobacz także: Jak niedrogo i efektownie wykończyć ścianę w kuchni?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kolorowanki wielkanocne do druku pdf: jajka, zajączek, koszyczek

Pobierz kolorowanki wielkanocne do druku w formacie pdf. Dostępne wzory to jajka, zajączek, uszy zajączka i koszyczek wielkanocny.

Pierwsze klucze: będą jednak dopłaty z budżetu państwa dla kupujących nowe mieszkania, ale tylko z budownictwa społecznego

Dopłata do kredytu? Jeśli na mieszkanie, które jest nowe, to tylko w spółdzielni, SIM lub TBS. Nie przewiduje się dopłat do kupna nowych mieszkań budowanych przez komercyjnych deweloperów. Ale mieszkania z budownictwa społecznego mogą być z docelową opcją własności.

Rewolucja w najmie krótkoterminowym w Europie. Nowe przepisy zmieniają krajobraz turystyki

Od tętniących życiem ulic Barcelony po historyczne centrum Budapesztu, europejskie miasta mierzą się z nową rzeczywistością. Najem krótkoterminowy, który zrewolucjonizował sposób podróżowania, stał się jednym z kluczowych wyzwań dla lokalnych społeczności. Jak pogodzić korzyści płynące z turystyki z potrzebami mieszkańców? To pytanie staje się coraz bardziej palące, a odpowiedź na nie kształtują nowe regulacje, które zmieniają krajobraz europejskiego rynku najmu.

Ceny działek 2025. Można kupić nawet pod dużym miastem i zbudować dom taniej niż mieszkanie w centrum

Nie tylko w Warszawie, ale i w Krakowie czy we Wrocławiu ceny działek są na rekordowych poziomach. Ale wciąż można znaleźć plac po okazyjnej cenie pod metropolią i zbudować na nim dom w kosztach zamykając się w cenie niższej niż trzypokojowe mieszkanie w centrum miasta.

REKLAMA

Decyzja lokalizacyjna dla CPK. Co dalej z odszkodowaniem?

Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości objętych wnioskiem o wydanie na podstawie decyzji lokalizacyjnej dla CPK z dniem doręczenia zawiadomienia nabywają prawo do odszkodowania z tytułu wywłaszczenia nieruchomości. W zawiadomieniu znajdą również termin wydania nieruchomości i informację o uprawnieniu do powiększenia wysokości odszkodowania.

Truskawki w ogrodzie – czym i jak nawozić na wiosnę?

Truskawki w ogrodzie - za ich smak odpowiada nie tylko odmiana, ale i odpowiednie nawożenie. Kiedy, czym i jak nawozić truskawki? Czy kwiecień to dobry moment na sadzenie truskawek?

Klej na mszyce i mrówki – niezawodny i szybki sposób zwalczania. Kiedy stosować?

Klej entomologiczny na mszyce i mrówki czyli niezawodny i szybki sposób zwalczania szkodników w ogrodzie. Już w kwietniu widać pierwsze mszyce i mrówki na porzeczkach i agreście. Jak zastosować klej na mszyce i mrówki na drzewach i krzewach? Oto wskazówki.

REIT-y a przyszłość rynku mieszkaniowego. Jakie zmiany nas czekają?

Wprowadzenie REIT-ów rodzi pytania wpływ na sektor PRS (Private Rented Sector) w Polsce. Czy inwestycje w wynajem mieszkań przez REIT-y rzeczywiście przyspieszą rozwój tego segmentu? Jak szybko możemy spodziewać się wzrostu liczby mieszkań na wynajem? I jakie plany mają deweloperzy w kontekście rozwoju sektora PRS? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Coraz łatwiej kupić mieszkanie w okazyjnej cenie, ale będzie jeszcze taniej: prawda czy fałsz

Transakcje po okazyjnej cenie słabo wpływają na statystyki. Na szczęście okazja ma też to do siebie, że jest jednostkowa i wyjątkowa. Są też okresy, dłuższe lub krótsze, które okazjom sprzyjają lub nie. Jak jest teraz?

Wywłaszczenie gruntu pod drogę w trybie specustawy – kwestie związane z odszkodowaniem

Czym jest wywłaszczenie gruntu na cele drogowe? Jaka jest podstawa do wywłaszczenia i jak przebiega cała procedura? Co z odszkodowaniem za wywłaszczenie?

REKLAMA