REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Upał. Fot. Fotolia.
Upał. Fot. Fotolia.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Sposoby na walkę z upałem są różne. Możemy zainwestować w odpowiednie rolety, wiatraki elektryczne, klimatyzację albo spróbować zmniejszenia skutków upału za pomocą wyłączania urządzeń elektrycznych. Sprawdź, który z wymienionych sposobów jest najlepszy na upał w mieszkaniu.

Gorące dni i wysokie temperatury utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dlatego warto zastanowić się nad różnymi sposobami na upał w mieszkaniu.

REKLAMA

Zobacz także: Powietrze wentylacyjne – jak je oczyścić?

Zasłaniamy okna

Jednym ze sposobów na upał jest zasłanianie okien. Bardzo dużo ciepła dostaje się do mieszkania przez odsłonięte okna. Możemy temu zapobiegać za pomocą zasłon, żaluzji albo różnokolorowych rolet. Najbardziej skuteczną są te rolety, montowane na zewnątrz budynku. Chronią one przed promieniami słonecznymi i zatrzymują ciepło na zewnątrz mieszkania. Dodatkowo wewnątrz można zainstalować żaluzje albo rolety ze specjalną powłoką pochłaniającą promieniowanie i odbijającą promienie słoneczne. Dzięki temu unikniemy wysokiej temperatury w mieszkaniu a zacienione pomieszczenie pozostanie przyjemnie chłodne.

Wiatraki i wiatraczki elektryczne

Popularnym sposobem na zmniejszenie skutków upału jest też zakup wiatraka elektrycznego. Jest to jedno z tańszych rozwiązań dostępnych na rynku. W sklepach dostępne są wiatraki o różnych wymiarach i mocy – to, który wybierzemy zależy tylko od nas. Takie rozwiązanie ma też i wady –wiatraki mają dość mały zasięg chłodzenia, poza tym wiatraki elektryczne potrzebują do zasilania dużej ilości energii elektrycznej co wiąże się bezpośrednio ze zwiększeniem rachunków za prąd. Oprócz tego nieregularny, zimny strumień powietrza może spowodować zaziębienie, zapalenie ucha albo ból głowy.

Zobacz także: Klimatyzator w mieszkaniu: koszty zakupu i utrzymania

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Klimatyzacja

Jednym z lepszych sposobów na walkę z upałem jest zamontowanie klimatyzacji. Jednak jest to rozwiązanie dość drogie. Montaż klimatyzatora wraz z jego użytkowaniem w sezonie może przekroczyć kwotę 13 tys. zł. Dodatkowo, przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu nie do końca sprzyja naszemu zdrowiu (nieregularne podmuchy zimnego powietrza mogą sprzyjać przeziębieniom, bólom głowy i zapaleniom ucha).

Zobacz także: Na czym polega dobór klimatyzatora?

Wyłącz urządzenia elektryczne

REKLAMA

Z gorącem można też walczyć ograniczając wykorzystanie urządzeń elektrycznych, szczególnie podczas upału. Najwięcej ciepła wytwarza lodówka, telewizor i kuchenka mikrofalowa. Oszczędniejsze wykorzystanie nie dość, że zmniejszy rachunki za prąd, to jeszcze przyczyni się do niższej temperatury w pomieszczeniu. Przeciętnie można przyjąć, że włączenie wszystkich podstawowych urządzeń elektrycznych na godzinę spowoduje wytworzenie takiej ilości ciepła, jaka dostanie się w południe w ciągu 45 minut przez okna 50-metrowego lokalu, usytuowanego od strony południowej.

Dzięki powyższym propozycjom możemy zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniach i w komfortowy sposób przetrwać letnie upały. Dodatkowo powrót do chłodnego mieszkaniu po ciężkim dniu pracy stanie się przyjemnością.

Zobacz także: Wszystko o klimatyzacji

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA