REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Upał. Fot. Fotolia.
Upał. Fot. Fotolia.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Sposoby na walkę z upałem są różne. Możemy zainwestować w odpowiednie rolety, wiatraki elektryczne, klimatyzację albo spróbować zmniejszenia skutków upału za pomocą wyłączania urządzeń elektrycznych. Sprawdź, który z wymienionych sposobów jest najlepszy na upał w mieszkaniu.

Gorące dni i wysokie temperatury utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dlatego warto zastanowić się nad różnymi sposobami na upał w mieszkaniu.

REKLAMA

Zobacz także: Powietrze wentylacyjne – jak je oczyścić?

Zasłaniamy okna

Jednym ze sposobów na upał jest zasłanianie okien. Bardzo dużo ciepła dostaje się do mieszkania przez odsłonięte okna. Możemy temu zapobiegać za pomocą zasłon, żaluzji albo różnokolorowych rolet. Najbardziej skuteczną są te rolety, montowane na zewnątrz budynku. Chronią one przed promieniami słonecznymi i zatrzymują ciepło na zewnątrz mieszkania. Dodatkowo wewnątrz można zainstalować żaluzje albo rolety ze specjalną powłoką pochłaniającą promieniowanie i odbijającą promienie słoneczne. Dzięki temu unikniemy wysokiej temperatury w mieszkaniu a zacienione pomieszczenie pozostanie przyjemnie chłodne.

Wiatraki i wiatraczki elektryczne

Popularnym sposobem na zmniejszenie skutków upału jest też zakup wiatraka elektrycznego. Jest to jedno z tańszych rozwiązań dostępnych na rynku. W sklepach dostępne są wiatraki o różnych wymiarach i mocy – to, który wybierzemy zależy tylko od nas. Takie rozwiązanie ma też i wady –wiatraki mają dość mały zasięg chłodzenia, poza tym wiatraki elektryczne potrzebują do zasilania dużej ilości energii elektrycznej co wiąże się bezpośrednio ze zwiększeniem rachunków za prąd. Oprócz tego nieregularny, zimny strumień powietrza może spowodować zaziębienie, zapalenie ucha albo ból głowy.

Zobacz także: Klimatyzator w mieszkaniu: koszty zakupu i utrzymania

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Klimatyzacja

Jednym z lepszych sposobów na walkę z upałem jest zamontowanie klimatyzacji. Jednak jest to rozwiązanie dość drogie. Montaż klimatyzatora wraz z jego użytkowaniem w sezonie może przekroczyć kwotę 13 tys. zł. Dodatkowo, przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu nie do końca sprzyja naszemu zdrowiu (nieregularne podmuchy zimnego powietrza mogą sprzyjać przeziębieniom, bólom głowy i zapaleniom ucha).

Zobacz także: Na czym polega dobór klimatyzatora?

Wyłącz urządzenia elektryczne

REKLAMA

Z gorącem można też walczyć ograniczając wykorzystanie urządzeń elektrycznych, szczególnie podczas upału. Najwięcej ciepła wytwarza lodówka, telewizor i kuchenka mikrofalowa. Oszczędniejsze wykorzystanie nie dość, że zmniejszy rachunki za prąd, to jeszcze przyczyni się do niższej temperatury w pomieszczeniu. Przeciętnie można przyjąć, że włączenie wszystkich podstawowych urządzeń elektrycznych na godzinę spowoduje wytworzenie takiej ilości ciepła, jaka dostanie się w południe w ciągu 45 minut przez okna 50-metrowego lokalu, usytuowanego od strony południowej.

Dzięki powyższym propozycjom możemy zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniach i w komfortowy sposób przetrwać letnie upały. Dodatkowo powrót do chłodnego mieszkaniu po ciężkim dniu pracy stanie się przyjemnością.

Zobacz także: Wszystko o klimatyzacji

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Świąteczne promocje u deweloperów. Można liczyć na duże rabaty i atrakcyjne bonusy przy zakupie mieszkania

Świąteczne promocje u deweloperów. Jakie bonusy przygotowali deweloperzy dla swoich klientów? Czy kupując mieszkanie na koniec roku można liczyć na duży rabat? Duża podaż mieszkań to szansa na atrakcyjny zakup. 

Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

REKLAMA

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

REKLAMA

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

REKLAMA