REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Roto Azuro – poddasze z magią atelier

Okno. Fot. Roto
Okno. Fot. Roto
Roto

REKLAMA

REKLAMA

Panoramiczne okno dachowe Azuro stwarza niepowtarzalną atmosferę miejsca, nadaje wyjątkowy klimat spotkaniom w towarzystwie słońca i gwiazd w prywatnym atelier, zimowym ogrodzie bądź salonie kąpielowym. Panoramiczne okno dachowe Roto Azuro otwiera nieograniczone możliwości aranżacji poddasza i jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących rozkoszować się widokiem nieba w domowym zaciszu.

Fot. Roto

REKLAMA

Rekordowy rozmiar

Roto Azuro – panoramiczne okno dachowe wyróżnia się niespotykaną powierzchnią otwarcia 2,60 x 1,70 m, tworząc tym samym doskonałe warunki do podziwiania krajobrazów. W przeciwieństwie do tradycyjnych balkonów Roto Azuro nie zabiera części pomieszczenia, a swoją powierzchnią pozwala zaprosić do mieszkania świat zewnętrzny.

Fot. Roto

Wyrafinowane rozwiązania technologiczne

Roto Azuro oprócz cudownych zmysłowych doznań proponuje także wyrafinowane rozwiązania techniczne. Jeden przycisk uruchamia cały mechanizm, dzięki któremu skrzydła zaczynają się poruszać, by ostatecznie zniknąć w „nadachowym” zasobniku znajdującym się na zewnątrz, tuż obok okna. Zasobnik można umieścić po lewej lub po prawej stronie, w zależności od usytuowania na dachu. Chowanie skrzydeł okna oddzielających od obcowania z naturą tylko za pomocą jednego przycisku daje szansę na cieszenie się własnym kawałkiem nieba w każdej chwili. Roto Azuro wyposażone jest w energooszczędny i bezpieczny pakiet szklenia Roto blueLine Plus (Ug = 1,0 W/m2K) z warstwą termoizolacyjną, który zapobiega utratom ciepła z pomieszczenia w zimie i redukuje przegrzanie latem. Szkło bezpieczne klejone od wewnątrz zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkownikom poddasza. Na życzenie dostępne jest również szklenie niskoemisyjne Roto blueLine NE Plus (Ug = 0,5 W/m2K), złożone z potrójnego energooszczędnego pakietu szybowego chroniącego dodatkowo przed hałasem. W obu przypadkach szyba zewnętrzna pokryta jest powłoką Aquaclear, która pozwala utrzymać okno w nienagannej czystości przez długi czas.

Fot. Roto

Zaprojektowane z największą starannością

Kolejnym aspektem będącym wyrazem dbałości o bezpieczeństwo jest wyposażenie okna panoramicznego Roto Azuro w fotokomórkę, która zatrzyma zamykanie, jeśli w świetle okna pojawi się przeszkoda. W przypadku opadów okno zostanie automatycznie zamknięte dzięki czujnikowi deszczu, który reaguje na złe warunki atmosferyczne. W sytuacji chwilowego odcięcia zasilania Roto Azuro można z łatwością zamknąć ręcznie. Niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem jest funkcja „wyczepiania” skrzydeł, która umożliwia ustawienie skrzydeł okna w pozycji, która pozwala na ich bezproblemowe umycie. Trzy główne elementy okna wykonane zostały od zewnątrz ze stali szlachetnej, natomiast kolorystyka kołnierzy uszczelniających oraz zasobnika może zostać dowolnie dopasowana do pokrycia dachowego dzięki szerokiej palecie kolorów RAL do wyboru. Na potrzeby łatwiejszego montażu część komponentów (w tym zasobnik) dostarczana jest jako elementy gotowe do zainstalowania na dachu.

Fot. Roto

Idealne dopełnienie

Dopełnieniem dla całego okna od zewnątrz jest markiza zewnętrzna, która zapewnia ochronę przed upałem i przed nadmiarem promieni słonecznych, zapewniając mieszkańcom poddasza przyjemny klimat. Markiza wykonana jest z włókna szklanego i zatrzymuje do 95% promieniowania cieplnego. Bez problemu udowadnia swoją funkcjonalność również przy otwartym oknie i jest bardzo łatwa w obsłudze. Można nią sterować na dwa sposoby – za pomocą przełącznika lub pilota. Natomiast wewnętrznym dodatkiem do okna jest maskownica, która zapewnia harmonijne i estetyczne wykończenie, a także roleta plisowana, obsługiwana manualnie, która pełni funkcję przeciwsłoneczną oraz dekoracyjną. Roleta prowadzona jest bezstopniowo i pozwala na ustawienie na dowolnej wysokości.

Fot. Roto

www.roto.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Frankowicze znów triumfują. Co oznacza wyrok TSUE?

    Frankowicze znów mają powody do radości. TUSE w czwartek orzekł, że sądy krajowe mają obowiązek zbadać z urzędu, czy postanowienia umowy mają nieuczciwy charakter i, dokonawszy takiego badania, mają obowiązek wyłączyć stosowanie nieuczciwych warunków umownych tak, aby nie wywierały one skutków wobec konsumenta.

    Bezpieczny Kredyt 2% - czy w 2024 roku nadal będzie można skorzystać z dopłat do kredytu?

    Już od początku lipca 2023 r. osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mogą być beneficjentami rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Kilka dni temu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zwiększeniu środków na Bezpieczny Kredyt 2% o blisko 4,8 mld zł. To wstępne ustalenia, które muszą jeszcze przejść ścieżkę legislacyjną. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, w 2024 roku z programu będzie mogło skorzystać kolejne 35 tys. osób.

    Jaki metraż mają największe mieszkania deweloperskie i ile kosztują?

    Jak duże mieszkania można znaleźć u deweloperów? W których inwestycjach? Ile kosztują? Sprawdzamy!

    Frankowicze nie odpuszczają. Przyszły rok będzie podobny? [KOMENTARZ]

    Według najnowszych statystyk, od początku br. do końca trzeciego kwartału do sądów okręgowych w całym kraju wpłynęło o jedną trzecią więcej spraw frankowych niż rok wcześniej. Skala tak dużego wzrostu jest zrozumiała. Wielu kredytobiorców zachęciła do złożenia pozwu korzystna dla nich decyzja TSUE. Przekonujące były też zwycięskie batalie sądowe innych frankowiczów. Ponadto rosnąca świadomość prawna konsumentów i aktywne działania informacyjne różnych organizacji oraz kancelarii prawnych dały zapalniki do walki w sądach. Skutkiem tego niektóre z nich odnotowały nawet blisko 200-procentowe wzrosty liczby spraw frankowych. A to jeszcze nie koniec dodatnich wyników, choć kolejne skoki mogą być już nieco słabsze. Banki już powinny rozważać bardziej korzystne ugodowe rozwiązania konfliktów.

    REKLAMA

    Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

    W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

    Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

    Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    REKLAMA

    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    REKLAMA