REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Roto Azuro – poddasze z magią atelier

Subskrybuj nas na Youtube
Okno. Fot. Roto
Okno. Fot. Roto
Roto

REKLAMA

REKLAMA

Panoramiczne okno dachowe Azuro stwarza niepowtarzalną atmosferę miejsca, nadaje wyjątkowy klimat spotkaniom w towarzystwie słońca i gwiazd w prywatnym atelier, zimowym ogrodzie bądź salonie kąpielowym. Panoramiczne okno dachowe Roto Azuro otwiera nieograniczone możliwości aranżacji poddasza i jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących rozkoszować się widokiem nieba w domowym zaciszu.

Fot. Roto

REKLAMA

Rekordowy rozmiar

Roto Azuro – panoramiczne okno dachowe wyróżnia się niespotykaną powierzchnią otwarcia 2,60 x 1,70 m, tworząc tym samym doskonałe warunki do podziwiania krajobrazów. W przeciwieństwie do tradycyjnych balkonów Roto Azuro nie zabiera części pomieszczenia, a swoją powierzchnią pozwala zaprosić do mieszkania świat zewnętrzny.

Fot. Roto

Wyrafinowane rozwiązania technologiczne

Roto Azuro oprócz cudownych zmysłowych doznań proponuje także wyrafinowane rozwiązania techniczne. Jeden przycisk uruchamia cały mechanizm, dzięki któremu skrzydła zaczynają się poruszać, by ostatecznie zniknąć w „nadachowym” zasobniku znajdującym się na zewnątrz, tuż obok okna. Zasobnik można umieścić po lewej lub po prawej stronie, w zależności od usytuowania na dachu. Chowanie skrzydeł okna oddzielających od obcowania z naturą tylko za pomocą jednego przycisku daje szansę na cieszenie się własnym kawałkiem nieba w każdej chwili. Roto Azuro wyposażone jest w energooszczędny i bezpieczny pakiet szklenia Roto blueLine Plus (Ug = 1,0 W/m2K) z warstwą termoizolacyjną, który zapobiega utratom ciepła z pomieszczenia w zimie i redukuje przegrzanie latem. Szkło bezpieczne klejone od wewnątrz zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkownikom poddasza. Na życzenie dostępne jest również szklenie niskoemisyjne Roto blueLine NE Plus (Ug = 0,5 W/m2K), złożone z potrójnego energooszczędnego pakietu szybowego chroniącego dodatkowo przed hałasem. W obu przypadkach szyba zewnętrzna pokryta jest powłoką Aquaclear, która pozwala utrzymać okno w nienagannej czystości przez długi czas.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Roto

Zaprojektowane z największą starannością

Kolejnym aspektem będącym wyrazem dbałości o bezpieczeństwo jest wyposażenie okna panoramicznego Roto Azuro w fotokomórkę, która zatrzyma zamykanie, jeśli w świetle okna pojawi się przeszkoda. W przypadku opadów okno zostanie automatycznie zamknięte dzięki czujnikowi deszczu, który reaguje na złe warunki atmosferyczne. W sytuacji chwilowego odcięcia zasilania Roto Azuro można z łatwością zamknąć ręcznie. Niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem jest funkcja „wyczepiania” skrzydeł, która umożliwia ustawienie skrzydeł okna w pozycji, która pozwala na ich bezproblemowe umycie. Trzy główne elementy okna wykonane zostały od zewnątrz ze stali szlachetnej, natomiast kolorystyka kołnierzy uszczelniających oraz zasobnika może zostać dowolnie dopasowana do pokrycia dachowego dzięki szerokiej palecie kolorów RAL do wyboru. Na potrzeby łatwiejszego montażu część komponentów (w tym zasobnik) dostarczana jest jako elementy gotowe do zainstalowania na dachu.

Fot. Roto

Idealne dopełnienie

Dopełnieniem dla całego okna od zewnątrz jest markiza zewnętrzna, która zapewnia ochronę przed upałem i przed nadmiarem promieni słonecznych, zapewniając mieszkańcom poddasza przyjemny klimat. Markiza wykonana jest z włókna szklanego i zatrzymuje do 95% promieniowania cieplnego. Bez problemu udowadnia swoją funkcjonalność również przy otwartym oknie i jest bardzo łatwa w obsłudze. Można nią sterować na dwa sposoby – za pomocą przełącznika lub pilota. Natomiast wewnętrznym dodatkiem do okna jest maskownica, która zapewnia harmonijne i estetyczne wykończenie, a także roleta plisowana, obsługiwana manualnie, która pełni funkcję przeciwsłoneczną oraz dekoracyjną. Roleta prowadzona jest bezstopniowo i pozwala na ustawienie na dowolnej wysokości.

Fot. Roto

www.roto.pl

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA