REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Roto Azuro – poddasze z magią atelier

Okno. Fot. Roto
Okno. Fot. Roto
Roto

REKLAMA

REKLAMA

Panoramiczne okno dachowe Azuro stwarza niepowtarzalną atmosferę miejsca, nadaje wyjątkowy klimat spotkaniom w towarzystwie słońca i gwiazd w prywatnym atelier, zimowym ogrodzie bądź salonie kąpielowym. Panoramiczne okno dachowe Roto Azuro otwiera nieograniczone możliwości aranżacji poddasza i jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących rozkoszować się widokiem nieba w domowym zaciszu.

Fot. Roto

REKLAMA

Rekordowy rozmiar

Roto Azuro – panoramiczne okno dachowe wyróżnia się niespotykaną powierzchnią otwarcia 2,60 x 1,70 m, tworząc tym samym doskonałe warunki do podziwiania krajobrazów. W przeciwieństwie do tradycyjnych balkonów Roto Azuro nie zabiera części pomieszczenia, a swoją powierzchnią pozwala zaprosić do mieszkania świat zewnętrzny.

Fot. Roto

Wyrafinowane rozwiązania technologiczne

Roto Azuro oprócz cudownych zmysłowych doznań proponuje także wyrafinowane rozwiązania techniczne. Jeden przycisk uruchamia cały mechanizm, dzięki któremu skrzydła zaczynają się poruszać, by ostatecznie zniknąć w „nadachowym” zasobniku znajdującym się na zewnątrz, tuż obok okna. Zasobnik można umieścić po lewej lub po prawej stronie, w zależności od usytuowania na dachu. Chowanie skrzydeł okna oddzielających od obcowania z naturą tylko za pomocą jednego przycisku daje szansę na cieszenie się własnym kawałkiem nieba w każdej chwili. Roto Azuro wyposażone jest w energooszczędny i bezpieczny pakiet szklenia Roto blueLine Plus (Ug = 1,0 W/m2K) z warstwą termoizolacyjną, który zapobiega utratom ciepła z pomieszczenia w zimie i redukuje przegrzanie latem. Szkło bezpieczne klejone od wewnątrz zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkownikom poddasza. Na życzenie dostępne jest również szklenie niskoemisyjne Roto blueLine NE Plus (Ug = 0,5 W/m2K), złożone z potrójnego energooszczędnego pakietu szybowego chroniącego dodatkowo przed hałasem. W obu przypadkach szyba zewnętrzna pokryta jest powłoką Aquaclear, która pozwala utrzymać okno w nienagannej czystości przez długi czas.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Roto

Zaprojektowane z największą starannością

Kolejnym aspektem będącym wyrazem dbałości o bezpieczeństwo jest wyposażenie okna panoramicznego Roto Azuro w fotokomórkę, która zatrzyma zamykanie, jeśli w świetle okna pojawi się przeszkoda. W przypadku opadów okno zostanie automatycznie zamknięte dzięki czujnikowi deszczu, który reaguje na złe warunki atmosferyczne. W sytuacji chwilowego odcięcia zasilania Roto Azuro można z łatwością zamknąć ręcznie. Niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem jest funkcja „wyczepiania” skrzydeł, która umożliwia ustawienie skrzydeł okna w pozycji, która pozwala na ich bezproblemowe umycie. Trzy główne elementy okna wykonane zostały od zewnątrz ze stali szlachetnej, natomiast kolorystyka kołnierzy uszczelniających oraz zasobnika może zostać dowolnie dopasowana do pokrycia dachowego dzięki szerokiej palecie kolorów RAL do wyboru. Na potrzeby łatwiejszego montażu część komponentów (w tym zasobnik) dostarczana jest jako elementy gotowe do zainstalowania na dachu.

Fot. Roto

Idealne dopełnienie

Dopełnieniem dla całego okna od zewnątrz jest markiza zewnętrzna, która zapewnia ochronę przed upałem i przed nadmiarem promieni słonecznych, zapewniając mieszkańcom poddasza przyjemny klimat. Markiza wykonana jest z włókna szklanego i zatrzymuje do 95% promieniowania cieplnego. Bez problemu udowadnia swoją funkcjonalność również przy otwartym oknie i jest bardzo łatwa w obsłudze. Można nią sterować na dwa sposoby – za pomocą przełącznika lub pilota. Natomiast wewnętrznym dodatkiem do okna jest maskownica, która zapewnia harmonijne i estetyczne wykończenie, a także roleta plisowana, obsługiwana manualnie, która pełni funkcję przeciwsłoneczną oraz dekoracyjną. Roleta prowadzona jest bezstopniowo i pozwala na ustawienie na dowolnej wysokości.

Fot. Roto

www.roto.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA