REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Roto Azuro – poddasze z magią atelier

Subskrybuj nas na Youtube
Okno. Fot. Roto
Okno. Fot. Roto
Roto

REKLAMA

REKLAMA

Panoramiczne okno dachowe Azuro stwarza niepowtarzalną atmosferę miejsca, nadaje wyjątkowy klimat spotkaniom w towarzystwie słońca i gwiazd w prywatnym atelier, zimowym ogrodzie bądź salonie kąpielowym. Panoramiczne okno dachowe Roto Azuro otwiera nieograniczone możliwości aranżacji poddasza i jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących rozkoszować się widokiem nieba w domowym zaciszu.

Fot. Roto

REKLAMA

Rekordowy rozmiar

Roto Azuro – panoramiczne okno dachowe wyróżnia się niespotykaną powierzchnią otwarcia 2,60 x 1,70 m, tworząc tym samym doskonałe warunki do podziwiania krajobrazów. W przeciwieństwie do tradycyjnych balkonów Roto Azuro nie zabiera części pomieszczenia, a swoją powierzchnią pozwala zaprosić do mieszkania świat zewnętrzny.

Fot. Roto

Wyrafinowane rozwiązania technologiczne

Roto Azuro oprócz cudownych zmysłowych doznań proponuje także wyrafinowane rozwiązania techniczne. Jeden przycisk uruchamia cały mechanizm, dzięki któremu skrzydła zaczynają się poruszać, by ostatecznie zniknąć w „nadachowym” zasobniku znajdującym się na zewnątrz, tuż obok okna. Zasobnik można umieścić po lewej lub po prawej stronie, w zależności od usytuowania na dachu. Chowanie skrzydeł okna oddzielających od obcowania z naturą tylko za pomocą jednego przycisku daje szansę na cieszenie się własnym kawałkiem nieba w każdej chwili. Roto Azuro wyposażone jest w energooszczędny i bezpieczny pakiet szklenia Roto blueLine Plus (Ug = 1,0 W/m2K) z warstwą termoizolacyjną, który zapobiega utratom ciepła z pomieszczenia w zimie i redukuje przegrzanie latem. Szkło bezpieczne klejone od wewnątrz zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkownikom poddasza. Na życzenie dostępne jest również szklenie niskoemisyjne Roto blueLine NE Plus (Ug = 0,5 W/m2K), złożone z potrójnego energooszczędnego pakietu szybowego chroniącego dodatkowo przed hałasem. W obu przypadkach szyba zewnętrzna pokryta jest powłoką Aquaclear, która pozwala utrzymać okno w nienagannej czystości przez długi czas.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Roto

Zaprojektowane z największą starannością

Kolejnym aspektem będącym wyrazem dbałości o bezpieczeństwo jest wyposażenie okna panoramicznego Roto Azuro w fotokomórkę, która zatrzyma zamykanie, jeśli w świetle okna pojawi się przeszkoda. W przypadku opadów okno zostanie automatycznie zamknięte dzięki czujnikowi deszczu, który reaguje na złe warunki atmosferyczne. W sytuacji chwilowego odcięcia zasilania Roto Azuro można z łatwością zamknąć ręcznie. Niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem jest funkcja „wyczepiania” skrzydeł, która umożliwia ustawienie skrzydeł okna w pozycji, która pozwala na ich bezproblemowe umycie. Trzy główne elementy okna wykonane zostały od zewnątrz ze stali szlachetnej, natomiast kolorystyka kołnierzy uszczelniających oraz zasobnika może zostać dowolnie dopasowana do pokrycia dachowego dzięki szerokiej palecie kolorów RAL do wyboru. Na potrzeby łatwiejszego montażu część komponentów (w tym zasobnik) dostarczana jest jako elementy gotowe do zainstalowania na dachu.

Fot. Roto

Idealne dopełnienie

Dopełnieniem dla całego okna od zewnątrz jest markiza zewnętrzna, która zapewnia ochronę przed upałem i przed nadmiarem promieni słonecznych, zapewniając mieszkańcom poddasza przyjemny klimat. Markiza wykonana jest z włókna szklanego i zatrzymuje do 95% promieniowania cieplnego. Bez problemu udowadnia swoją funkcjonalność również przy otwartym oknie i jest bardzo łatwa w obsłudze. Można nią sterować na dwa sposoby – za pomocą przełącznika lub pilota. Natomiast wewnętrznym dodatkiem do okna jest maskownica, która zapewnia harmonijne i estetyczne wykończenie, a także roleta plisowana, obsługiwana manualnie, która pełni funkcję przeciwsłoneczną oraz dekoracyjną. Roleta prowadzona jest bezstopniowo i pozwala na ustawienie na dowolnej wysokości.

Fot. Roto

www.roto.pl

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA