REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak podłączyć kominek gazowy?

Redakcja Dom
Kominek.
Kominek.
baybymoose.pl

REKLAMA

REKLAMA

Kominek gazowy to bardzo ciekawe rozwiązanie, kiedy nie mamy w domu standardowego kominka. Kominek gazowy poza tym, że ozdabia pomieszczenie, także je ogrzewa. Podpowiadamy w jaki sposób podłączyć kominek gazowy w domu lub mieszkaniu.

Instalację gazową pod kominek gazowy należy przygotowywać bardzo dokładnie i z dużą precyzją. Podłączenia kominka gazowego powinna dokonywać osoba do tego uprawniona, która posiada stosowne kompetencje. Tylko taka osoba ma możliwość przeprowadzenia próby szczelności instalacji zaraz po przeprowadzonym montażu. Samodzielne podłączanie kominka gazowego, mogłoby się okazać się dość niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia.

REKLAMA

Parametry gazu, a wymogi kominka

Każdy producent kominka gazowego podaje wymagania co do ciśnienia gazu dostarczanego do kominka. Dlatego też zanim kominek zostanie zamontowany, dokładnie zapoznajmy się z jego instrukcją, a także sprawdźmy jaki typ gazu jest w naszym przyłączu oraz sprawdźmy też, jakie gaz ma ciśnienie. Informację tę możemy uzyskać w najbliższym oddziale lokalnego dostawcy gazu.

Podłączanie kominka gazowego – instalacja

REKLAMA

Przewody doprowadzające gaz do kominka powinny być odkryte. Można je poprowadzić w ścianie lub podłodze, ale w takim przypadku należy pamiętać, aby w razie potrzeby mieć do nich łatwy dostęp. Rury biegnące wzdłuż ściany można np. obudować płytą kartonowo-gipsową w taki sposób, aby w razie potrzeby łatwo można było ją zdemontować.

Pod żadnym pozorem, rur doprowadzających gaz do kominka gazowego nie można całkowicie zabudować w ścianie bez możliwości dostępu, tym bardzie w sposób, który w przyszłości może wymacać kucia (np. pokryć warstwą betonu).

Zobacz także: Jak prowadzić rury instalacji gazowej?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rury prowadzone w podłodze

Jeśli zdecydujemy się przyłącze do kominka gazowego poprowadzić w podłodze, najlepiej przykryć je specjalną kratką, która zapewni nam do niego łatwy dostęp.

Pomieszczenie, w którym zamierzamy montować kominek gazowy powinno mieć przynajmniej 2,20 m wysokości oraz kubaturę nie mniejszą niż 7 m3, a przy systemie z zamkniętą komorą spalania oraz  przy kominku otwartym ok. 8 m3.

Pomieszczenie, w którym znajduje się kominek gazowy musi posiadać kratkę wywiewną o umieszczoną pod sufitem oraz niezamykany otwór nawiewny bezpośrednio z zewnątrz. Jeśli kominek gazowy znajduje się w pomieszczeniu wewnątrz budynku, w którym ma ściany zewnętrznej, można wykonać jeden otwór nawiewny do sąsiedniego pomieszczenia, a następnie drugi otwór, z tego pomieszczenia – na zewnątrz.

W przypadku kominków gazowych nie powinniśmy pod żadnym pozorem stosować jakichkolwiek redukcji systemu odprowadzania spalin.

Zobacz także: Jak powinna wyglądać bezpieczna instalacja gazowa?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA