REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak podłączyć kominek gazowy?

Redakcja Dom
Kominek.
Kominek.
baybymoose.pl

REKLAMA

REKLAMA

Kominek gazowy to bardzo ciekawe rozwiązanie, kiedy nie mamy w domu standardowego kominka. Kominek gazowy poza tym, że ozdabia pomieszczenie, także je ogrzewa. Podpowiadamy w jaki sposób podłączyć kominek gazowy w domu lub mieszkaniu.

Instalację gazową pod kominek gazowy należy przygotowywać bardzo dokładnie i z dużą precyzją. Podłączenia kominka gazowego powinna dokonywać osoba do tego uprawniona, która posiada stosowne kompetencje. Tylko taka osoba ma możliwość przeprowadzenia próby szczelności instalacji zaraz po przeprowadzonym montażu. Samodzielne podłączanie kominka gazowego, mogłoby się okazać się dość niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia.

REKLAMA

Parametry gazu, a wymogi kominka

Każdy producent kominka gazowego podaje wymagania co do ciśnienia gazu dostarczanego do kominka. Dlatego też zanim kominek zostanie zamontowany, dokładnie zapoznajmy się z jego instrukcją, a także sprawdźmy jaki typ gazu jest w naszym przyłączu oraz sprawdźmy też, jakie gaz ma ciśnienie. Informację tę możemy uzyskać w najbliższym oddziale lokalnego dostawcy gazu.

Podłączanie kominka gazowego – instalacja

REKLAMA

Przewody doprowadzające gaz do kominka powinny być odkryte. Można je poprowadzić w ścianie lub podłodze, ale w takim przypadku należy pamiętać, aby w razie potrzeby mieć do nich łatwy dostęp. Rury biegnące wzdłuż ściany można np. obudować płytą kartonowo-gipsową w taki sposób, aby w razie potrzeby łatwo można było ją zdemontować.

Pod żadnym pozorem, rur doprowadzających gaz do kominka gazowego nie można całkowicie zabudować w ścianie bez możliwości dostępu, tym bardzie w sposób, który w przyszłości może wymacać kucia (np. pokryć warstwą betonu).

Zobacz także: Jak prowadzić rury instalacji gazowej?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rury prowadzone w podłodze

Jeśli zdecydujemy się przyłącze do kominka gazowego poprowadzić w podłodze, najlepiej przykryć je specjalną kratką, która zapewni nam do niego łatwy dostęp.

Pomieszczenie, w którym zamierzamy montować kominek gazowy powinno mieć przynajmniej 2,20 m wysokości oraz kubaturę nie mniejszą niż 7 m3, a przy systemie z zamkniętą komorą spalania oraz  przy kominku otwartym ok. 8 m3.

Pomieszczenie, w którym znajduje się kominek gazowy musi posiadać kratkę wywiewną o umieszczoną pod sufitem oraz niezamykany otwór nawiewny bezpośrednio z zewnątrz. Jeśli kominek gazowy znajduje się w pomieszczeniu wewnątrz budynku, w którym ma ściany zewnętrznej, można wykonać jeden otwór nawiewny do sąsiedniego pomieszczenia, a następnie drugi otwór, z tego pomieszczenia – na zewnątrz.

W przypadku kominków gazowych nie powinniśmy pod żadnym pozorem stosować jakichkolwiek redukcji systemu odprowadzania spalin.

Zobacz także: Jak powinna wyglądać bezpieczna instalacja gazowa?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Odbudowa szkół w Ukrainie na nieokupowanych terenach. Jest specjalny projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach. Specjalnie powołany zespół zaprojektował rozwiązania architektoniczne, które pozwolą przekształcić placówki oświatowe w obiekty na miarę europejskich standardów. Inicjatywa realizowana jest przy wsparciu firm z sektora publicznego i prywatnego.

Co najczęściej finansował „Bezpieczny Kredyt 2%”? Mieszkania na rynku wtórnym, pierwotnym, budowę domu?

Z programu "Bezpieczny Kredyt 2%" skorzystało około 90 tys. gospodarstw domowych. Jakie mieszkania były kupowane częściej? Z rynku wtórnego czy pierwotnego? 

Czy przepisy, które zaczną obowiązywać od 1 sierpnia przyczynią się do wzrostu cen mieszkań?

Plac zabaw w każdej inwestycji i bardziej rozrzedzona zabudowa. Czy nowe regulacje wpłyną na ceny mieszkań? Przepisy zaczną obowiązywać od 1 sierpnia 2024 r. 

Co lepsze: mieszkanie lokatorskie w spółdzielni, czy w TBS? Koszty, czynsze, prawa lokatorów, różnice i podobieństwa

Czym są mieszkania lokatorskie w spółdzielniach, a czym TBS? Czy te podmioty funkcjonują w taki sam sposób? Bardzo często obie struktury są ze sobą mylone, błędnie interpretowane oraz określane mianem “wytworu PRL”. W artykule obalamy mity i przedstawiamy ich aktualny status. 

REKLAMA

Teraz materiały budowlane znów zaczną drożeć, skoro popyt na nie wciąż rośnie, podobnie jak koszty związane z uwolnieniem cen energii

Głównym impulsem do podwyżki cen materiałów budowlanych miało być uruchomienie programu dopłat do mieszkań – #naStart. Wiadomo już, że zostało ono przesunięte o co najmniej pół roku. Czy to oznacza, że korekta w dół  cen materiałów budowlanych jeszcze potrwa?

Kredyt mieszkaniowy o stopie 0%, 0,5%, czy 1% od 2025 roku. Dla kogo? Kredyt #naStart - nowy, skomplikowany program dopłat do rat

W dniu 16 lipca 2024 r. opublikowana została nowa wersja projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym #naStart. Ten nowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych ma zastąpić od przyszłego roku bezpieczne kredyty 2% i rodzinne kredyty mieszkaniowe. Większa pomoc ma być zaadresowana do wieloosobowych gospodarstw domowych, w szczególności rodzin z dziećmi. Minister Rozwoju i Technologii (autor projektu) i rząd planują, że ta ustawa wejdzie w życie z dniem 15 stycznia 2025 r. Zasady udzielania kredytu #naStart a zwłaszcza przepisy określające wysokość dopłat są niezwykle skomplikowane. Przewidziane jest m.in. kryterium dochodowe i powierzchniowe.

Program #naStart odłożony na 2025 rok, czy teraz o mieszkanie będzie łatwiej lub trudniej. Co z cenami

Deweloperzy ze spokojem przyjęli informację, iż nowy rządowy program wsparcia dla nabywców mieszkań nie ruszy w lipcu. Przesunięcie dopłat na 2025 rok w ocenie większości nie zmieni planów firm deweloperskich. A czy wpłynie na podaż mieszkań i ich ceny?

Sprzedaż mieszkań wyhamowała, czy można liczyć na spadek cen. Nie, bo deweloperzy natychmiast zmniejszyli podaż

W drugim kwartale 2024 roku skurczył się popyt na nowe mieszkania, na co deweloperzy zareagowali zmniejszeniem ich podaży. Mimo to mieszkań w ich ofercie przybyło. Tyle, że coraz droższych. A jak jest ze sprzedażą nowych mieszkań?

REKLAMA

Taylor Swift w Warszawie 1-3 sierpnia 2024 r. 200% wzrost cen noclegów już teraz. Co będzie za niecałe 3 tygodnie?

Wpływ trasy koncertowej Taylor Swift na amerykański rynek najmu krótkoterminowego szacuje się na dodatkowy przychód w wysokości 27,3 miliona dolarów. Ta niezwykle dziś popularna na całym świecie piosenkarka zaśpiewa w dniach 1-3 sierpnia na 3 koncertach na PGE Narodowym. Właściciele apartamentów już teraz zacierają ręce na myśl o zyskach wyższych o 200% w porównaniu do standardowych okresów. Jak wygląda najem krótkoterminowy w Warszawie między 1 a 3 sierpnia?

Jak zabezpieczyć dom i urządzenia przed burzą i piorunami? Wyjęcie wtyczki z gniazdka to nie wszystko

Kulminacja sezonu burzowego w Polsce przypada na miesiące letnie. Od czerwca do sierpnia 2023 roku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zaobserwował ponad 460 burz na wybranych stacjach w całym kraju. Wyładowania atmosferyczne stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia i życia ludzi, mogą spowodować również uszkodzenia sprzętu, instalacji elektrycznych, a nawet prowadzić do pożarów. Jak wskazuje ekspert firmy Eaton, skuteczna ochrona budynku przed uderzeniem pioruna to więcej niż tylko wyjęcie wtyczki z gniazdka.

REKLAMA