Rolety zewnętrzne – ochrona przed słońcem
REKLAMA
REKLAMA
Rolety zewnętrzne są coraz bardziej popularne. Rozwiązanie to jest wybierane przez coraz większą liczbę osób ma bowiem wiele zalet.
REKLAMA
Poduszka powietrzna, która wytwarza się pomiędzy oknem a roletą zewnętrzną staje się swojego rodzaju izolacją termiczną, dzięki której wnętrze domu nie nagrzewa się i panuje w nim przyjazny, chłodny mikroklimat. Ponadto rolety zewnętrzne poza ochroną przed promieniami słonecznymi, zabezpieczają konstrukcję okien przed takimi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, czy wiatr, a także zmiennymi temperaturami wpływającymi szczególnie niekorzystnie na okna PVC. Rolety zewnętrzne dobrze tłumią też hałas pochodzący z zewnątrz.
Zobacz także: Okiennice, rolety czy daszki nadokienne – co wybrać?
Rolety zewnętrzne można instalować w trakcie budowy domu, na tynku dostępne są także rolety, które będziemy mogli zainstalować w już istniejącym budynku.
Rolety zewnętrzne. Fot. Aluprof
– Istnieją różne możliwości instalacji rolet zewnętrznych. W zależności od budynku i naszych upodobań możemy wybrać system nadprożowy, adaptacyjny, podtynkowy lub rolety nadstawne – mówi Zdzisław Morzyński, Dyrektor Sprzedaży Rolet w firmie Aluprof. – Zróżnicowane obudowy oraz szeroka paleta kolorystyczna umożliwi nam zamontowanie rolet w taki sposób, aby były niemal niewidoczne lub wprost przeciwnie – aby nadawały budynkowi niepowtarzalnego charakteru.
Zobacz także: Jak prawidłowo zamontować rolety wewnętrzne?
System nadprożowy
System nadprożowy to gotowe rozwiązanie stosowane w nowo wznoszonych budynkach. Kaseta, w której znajduje się roleta umieszcza się pod elewacją sprawiając, że staje się one niewidoczna dla oka. Zastosowanie w jego konstrukcji tzw. „twardego styropianu” pozwala na osiągnięcie niezwykle wysokiego stopnia izolacji termicznej.
System podtynkowy
System podtynkowy możemy stosować zarówno w zarówno w budynkach dopiero co wznoszonych, jak i gotowych. Ich montaż nie ingeruje w nadproże, a po otynkowaniu skrzynka idealnie dopasowuje się do konstrukcji budynku. Ponadto, stanowią one również doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną.
Rolety nadstawne
REKLAMA
Dla już istniejących budynków najczęściej stosuje sie rolety nadstawne. Stanowią one jednocześnie element dekoracyjny domu, dzięki zróżnicowanym projektom eleganckich skrzynek aluminiowych. Zaokrąglone kształty doskonale prezentują się zarówno na elewacji, jak i we wnękach okiennych.
Rolety zewnętrzne nie są trudne w obsłudze. Sterowanie radiowe pozwala obsługiwać je przy pomocy pilota, bez wstawania z fotela. Dzięki bogatej ofercie rolet na rynku, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki roletom zewnętrznym nasze wnętrze latem zawsze będzie przyjemnie chłodne i z przyjemnością wracać do chłodnego domu w upalne dni.
Zobacz także: Jak sprawdzić, czy okno jest energooszczędne?
REKLAMA
REKLAMA