W jaki sposób działają rolety zewnętrzne?
REKLAMA
REKLAMA
Rola rolet zewnętrznych
REKLAMA
Podstawową rolą rolet zewnętrznych jest ochrona przed kradzieżą. Dzięki swej budowie i odporności na uszkodzenia są elementem, który może zniechęcić złodzieja do próby kradzieży, bądź wydłuży czas jego wtargnięcia do naszego domu – nie możemy się łudzić że istnieją systemy idealne chroniące nas w 100% przed kradzieżą. Rolety mogą być też wentylowane, co pozwala np. na spokojniejszy sen przy otwartym oknie. Kolejną zaletą rolet zewnętrznych jest ich ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Rolety skutecznie niwelują straty ciepła z budynku zimą, a latem chronią nas przed przegrzaniem pomieszczeń.
Budowa i praca rolet zewnętrznych
Rolety zewnętrzne składają się z paru bardzo istotnych elementów, od których zależy ich jakość oraz komfort użytkowania. Roleta składa się z połączonych ze sobą profili tworząc w ten sposób kurtynę. Rolety mogą być wykonywane z PVC, aluminium oraz drewna. Warto zastanowić się nad rodzajem materiału z którego będzie wykonana nasza roleta, ponieważ jakość i sztywność materiału będzie miała znaczący wpływ na poziom ochrony przed włamaniem. Praca rolet polega na przesuwaniu się poziomych profili po pionowych prowadnicach. Prowadnice mają zapobiec wypadnięciu rolety z szyn a także zabezpieczają m.in. przed podważeniem profili z boku. Na samej górze znajduje się skrzynka z mechanizmem zwijającym, jest ona montowana albo do ściany albo do ramy okiennej.
Roleta zewnętrzna może być zwijana za pomocą korby lub silnika elektrycznego.
Zalety rolet zewnętrznych
Zaletą rolet z silnikami elektrycznymi jest możliwość podłączenia do nich dodatkowych czujników sterujących. Dzięki nim, możemy zaprogramować dowolny czas rozwinięcia i zwinięcia rolet. System ten pozwala zaprogramować rolety w taki sposób, że będą się one rozwijały kiedy wchodzi słońce i zwijały, kiedy będzie zachodzić.
REKLAMA
REKLAMA