REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Domieszki do betonów zwykłych

Zadaniem domieszek stosowanych do mieszanek betonowych jest zmiana właściwości mieszanki. Wzbogacając mieszanki betonowe o różne domieszki możemy wydłużyć czas wiązania betonu, obniżyć temperaturę wiązania, zmniejszyć nasiąkliwość betonu lub zwiększyć jego wytrzymałość. Zobacz jakie właściwości nadają betonom poszczególne domieszki.

Umowy budowlane – rodzaje

Aby wszystko było zgodne z prawem, roboty budowlane powinny być wykonywane wyłącznie na podstawie umów zawartych pomiędzy inwestorem a wykonawcą.

Kosztorysowanie – rodzaje kosztorysów

Wg przepisów prawnych w zależności od przeznaczenia, wyróżnia się cztery rodzaje kosztorysów: kosztorys inwestorski, kosztorys ofertowy, kosztorys zamienni oraz kosztorys powykonawczy. Czym się charakteryzują?

Odpowiedzialność karna w budownictwie

Potrzeba wsparcia prawa administracyjnego, prawem karnym pojawiła się aby zaostrzyć sankcje za popełnienie samowoli budowlanych (art. 48 i 50) w wyniku słabej egzekucji administracyjnej. Zostało to ujęte w zapisie art. 90 Ustawy „Prawo Budowlane”, gdzie przewiduje to nałożenie kary do 2 lat pozbawiania wolności lub nałożenia grzywny na osoby, które wykonują prace a przy tym łamią przepisy.

REKLAMA

Tynki mineralne – rodzaje. Jaki tynk stosować do wewnątrz, a jaki na zewnątrz budynku?

Tynk jest rodzajem powłoki wykończeniowej, której zadaniem jest wyrównanie powierzchni ściany. Na runku dostępne są różne rodzaje tynków: cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, wapienne, gipsowo-wapienne, polimerowe , cementowo-polimerowe oraz strukturalne. Czym się różnią? Gdzie można je stosować. Zobacz przewodnik po tynkach mineralnych.

Fundamenty głębokie – pale gotowe i monolityczne

Pale gotowe i pale monolityczne można wykonywać z różnych materiałów np. z drewna, stali, betonu, żelbetu lub betonu sprężonego. Zobacz, w jakich sytuacjach wykonuje się fundamenty palowe oraz na co należy zwrócić uwagę podczas ich wykonywania.

Zmiany w instalacjach w domu jednorodzinnym. Na jakim etapie je podejmować

Zmian w instalacjach w domu jednorodzinnym nie da się przeprowadzić na każdym etapie budowy lub po jej zakończeniu, a jeśli jest to możliwe, wówczas wiąże się z wysokimi kosztami. Kiedy wobec tego możemy przeprowadzić zmiany w instalacjach? Jakie zmiany będziemy w stanie wdrożyć na różnych etapach budowy?

Projekt łazienki. Zakup kabiny prysznicowej. Poradnik

Zanim zdecydujemy się na zakup kabiny prysznicowej, warto zastanowić się, jak duża kabina zmieści się w naszej łazience oraz jakie drzwi będą najodpowiedniejsze dla naszych potrzeb i powierzchni łazienki. Jak wybrać najlepszą kabinę prysznicową? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Jak odpowiednio zamontować kabinę prysznicową w swojej łazience?

REKLAMA

Oświetlenie stołu w jadalni. Poradnik

Oświetlenie stołu w jadalni jest bardzo ważne ze względu na to, że przy stole zarówno spędzamy czas z bliskimi przy jedzeniu, jak i pracujemy. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia do jadalni? Jakie lampy zamontować aby pasowały do całego wystroju i dawały światło sprzyjające pracy i wypoczynkowi? Jaka instalacja będzie odpowiednia do jadalni?

Ogrzewanie domu gazem. Poradnik

Zanim zdecydujemy się na podłączenie gazu w swoim domu, warto pomyśleć o kosztach przyłączenia i kosztach samego ogrzewania gazowego. W jaki sposób załatwić formalności związane z przyłączeniem domu do sieci gazowej? Jakie będą opłaty za ogrzewanie domu gazem? Jak długo należy czekać na decyzję w sprawie przyłączenia?

Żaluzje i rolety do pomieszczeń biurowych, łazienki i okien dachowych

Co wybrać żaluzje czy rolety? Jak wybrać najlepsze żaluzje do pomieszczeń biurowych, łazienki lub n poddasze? Czy rolety przyklejane – czy są trwałe? Jak czyścić tkaniny, z których rolety są wykonane? Zobacz poradnik.

Jesienne dodatki wnętrzarskie do pokoju dziennego i sypialni

Jesień to dobry czas na metamorfozę wnętrza. Kiedy za oknem robi się coraz chłodniej, nasze wnętrza robią się coraz bardziej przytulne. Chętnie otaczamy się kocami, a także innymi przytulnymi tkaninami przyjemnymi w dotyku. Zobacz jesienne inspiracje od KiK.

Stolarka okienna: Etykiety energetyczne – dlaczego warto je czytać?

Etykiety energetyczne możemy spotkać na coraz większej ilości produktów. Niegdyś spotykaliśmy je głównie na sprzęcie agd (pralkach, lodówkach), teraz etykiety energetyczne możemy spotkać także na kupowanych oknach. Zobacz, co oznaczają poszczególne oznaczenia na etykiecie oraz jak czytać etykietę energetyczną.

Zakup nieruchomości – jak sprawdzić jakość postawionego budynku?

Jeśli decydujemy się na zakup domu od dewelopera, budynek będziemy mogli prawdopodobnie zobaczyć na różnych etapach prowadzonych prac. Najważniejsze jest jednak skontrolowanie stanu i jakości budynku w trakcie jego oddawania do użytku. Nie bójmy się zmierzyć pomieszczeń czy sprawdzić jakości okien – mamy do tego pełne prawo – wszystko powinno się zgadzać z projektem całego budynku.

Premia kompensacyjna

Premia kompensacyjna jest premią przyznawaną w celu rekompensaty strat jakie ponieśli właściciele budynków mieszkalnych ze względu na obowiązujące w latach 1994–2005 zasady ustalania czynszów za wynajem. Kto może się starać o premię kompensacyjną? Jaka jest wysokość premii kompensacyjnej? Jakich dokumentów potrzebujemy aby złożyć wniosek o premię kompensacyjną?

Piękny zapach w każdym zakątku domu

Sprzątając dom, staramy się dotrzeć do każdego, nawet najmniejszego miejsca. Wycieramy, polerujemy, porządkujemy, układamy, przestawiamy – na zakończenie dobrze byłoby wykończyć efekt pięknym zapachem. Używamy odświeżaczy do wnętrz, często pachnących elementów do szaf, a co z miejscem, z którego wydobywa się najwięcej brzydkich zapachów? Kosz na śmieci to miejsce, które szczególnie potrzebuje zapachowego wsparcia.

Jak obliczyć koszty ogrzewania domu?

Gdy kupujemy nowy dom, zastanawiamy się, jakie będą jego koszty utrzymania – w tym koszty ogrzewania. Jak prawidłowo obliczyć koszty ogrzewania domu? Co to jest wskaźnik EK i do czego będzie nam potrzebny przy obliczeniach? Na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu obliczeń dotyczących kosztu ogrzewania domu?

Premia remontowa – dofinansowanie na remont budynku

Premia remontowa to premia przyznawana wtedy, kiedy przedmiotem przedsięwzięcia remontowego jest budynek wielorodzinny. Czym dokładnie jest premia remontowa? Komu może zostać przyznana premia remontowa? Jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać premię? Jaka jest wysokość premii remontowej?

Obowiązki wspólnoty mieszkaniowej wobec urzędu skarbowego

Wspólnota mieszkaniowa powinna się rozliczać z urzędem skarbowym danego miasta czy gminy. Do płacenia jakiego rodzaju podatków zobowiązana jest wspólnota mieszkaniowa? Czy wspólnotę mieszkaniową traktuje się jako pracodawcę? Kto ze wspólnoty mieszkaniowej odpowiada za uregulowanie kwestii finansowych związanych z urzędem skarbowym?

Przeniesienie własności mieszkania z wspólnego na własność (do majątku osobistego)

Co zrobić jeśli chcielibyśmy przenieść mieszkanie z majątku wspólnego – ze współmałżonkiem na własność – do majątku osobistego? Czy takie przeniesienie w ogóle jest możliwe w trakcie trwania wspólności majątkowej? Jakich formalności należy dopełnić aby dokonać przeniesienia własności nieruchomości?

Nielegalny wynajem mieszkania – konsekwencje i kary

Ze względu na wysokość czynszu i możliwość dodatkowych nieopodatkowanych dochodów często decydujemy się na wynajem mieszkania nie zgłaszając tego faktu do urzędu skarbowego. Jakie konsekwencje grożą nam w sytuacji nielegalnego wynajmu mieszkania? Z jakimi karami należy się liczyć? Kto i ile zapłaci za nielegalny wynajem?

Zakup domu jednorodzinnego – na co zwrócić uwagę oglądając okolicę?

Zanim przystąpimy do zakupu domu jednorodzinnego czy to od dewelopera, czy od osoby prywatnej, warto najpierw rozejrzeć się po okolicy, w której stoi. Krytyczne spojrzenie na okolicę może pozwolić nam uniknąć niepotrzebnych problemów. Na co zwracać uwagę oglądając okolicę domu do kupienia? Kiedy rozpocząć starania o kredyt?

Budowa ściany z pustaków szklanych. Poradnik

Ściany ze szklanych pustaków nazywanych także luksferami mogą być funkcjonalnymi i dekoracyjnymi elementami wystroju wnętrz. W jaki sposób prawidłowo wybudować ścianę ze szklanych pustaków? Jakie są najczęściej popełniane błędy przy wznoszeniu ściany z luksferów? W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się szklane ściany?

Zakup domu w zabudowie szeregowej. Segment skrajny czy środkowy – który wybrać. Poradnik

Zanim zdecydujemy się na zakup domu w zabudowie szeregowej, warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie wybór segmentu skrajnego, czy środkowego. Jakie zalety ma mieszkanie w domu szeregowym? Co może się okazać największą wadą? Na jakie elementy projektu zwrócić uwagę przy kupowaniu domu w zabudowie szeregowej?

Zabudowy balkonów i loggi. System ramowy i bezramowy, który wybrać?

Coraz częściej decydujemy się na zabudowę balkonu czy loggi aby dzięki temu uzyskać dodatkową przestrzeń, którą możemy użytkować przez cały rok. Do zabudowy wykorzystujemy systemy ramowe i bezramowe. Który system będzie korzystniejszy w przypadku zabudowy loggi, a który sprawdzi się przy balkonach? Na co zwrócić uwagę podczas montażu zabudowy?

Rodzaje umów najmu mieszkania

Zanim zdecydujemy się na wynajem mieszkania, przeczytajmy dokładnie umowę z wynajmującym. Mieszkanie możemy wynająć na czas oznaczony lub nieoznaczony, co określa umowa najmu. Właśnie w zależności od tego czynnika dzielimy umowy najmu. Dodatkowo istnieje również umowa najmu okazjonalnego. Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy najmu?

Prawo pierwokupu mieszkania (nieruchomości)

Prawo pierwokupu to prawo określające kto ma pierwszeństwo kupna nieruchomości przed innymi potencjalnymi klientami. Kiedy mamy prawo do pierwokupu mieszkania? Jakich formalności związanych z pierwokupem należy dopełnić? Czy prawo pierwokupu można scedować? Na jakiej podstawie określa się prawo pierwokupu?

Kupno domu w zabudowie bliźniaczej – na co zwracać uwagę

Zanim kupimy dom w zabudowie bliźniaczej warto się zastanowić, na co tak naprawdę należy zwrócić uwagę przy wyborze takiego rodzaju domu. Jakie elementy mogą mieć wpływ na komfort życia w bliźniaku? Jak rozpoznać dobrze wykonany projekt domu w zabudowie bliźniaczej? Czym różni się zabudowa bliźniacza od szeregowej?

Jak usytuować dom na działce względem stron świata?

Zanim kupimy projekt architektoniczny wymarzonego domu, zastanówmy się, jak usytuować dom na działce względem stron świata. Odpowiednie położenie sprawi, że wszystkie pomieszczenia będą dobrze doświetlone, co pozwoli nam na ograniczenie zużycia energii. Weźmy także pod uwagę, w których pomieszczeniach potrzebujemy więcej światła, a w których wystarczy go niewiele w ciągu dnia.

Ekogroszek – najpopularniejszy materiał na opał

Jeden z serwisów internetowych przeprowadził badanie, jaki rodzaj opału najczęściej stosują Polacy. Z przeprowadzonych badań wynika, że jest nim ekogroszek, który wybiera 37% badanych, zaraz za nim znajduje się drewno (24,8%) i węgiel kamienny (16,5%).

Jak przygotować mieszkanie na wynajem? Poradnik

Planujesz wynajem mieszkania? Zobacz, jak przygotować mieszkanie pod wynajem. Nie musisz urządzać mieszkania w wysokim standardzie, dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie standardu i stopnia wyposażenia, do przyszłych mieszkańców. Zobacz, jak tego dokonać!

Wspólnota mieszkaniowa – ocieplanie budynku. Poradnik

Wg przepisów prawa budowlanego, każdy właściciel budynku, w tym również wspólnoty, mają obowiązek spełnienia wymogów ochrony cieplnej budynków wielorodzinnych (zamieszkania zbiorowego). Choć prawo nie przewiduje kar za nie spełnienie warunków, administratorzy powinni zadbać o prawidłowe ocieplenie budynku także ze względów ekonomicznych. Niska izolacyjność cieplna przy rosnących cenach za energię podnosi bowiem koszty związane z eksploatacją oraz ogrzewaniem budynku.

Ogród zimowy – budowa i formalności

Ogród zimowy może być ciekawym i funkcjonalnym dodatkiem do budynku jednorodzinnego. Ogród zimowy możemy wybudować łącząc go z istniejącym budynkiem lub postawić jako obiekt wolnostojący. Zobacz, jakich formalności należy dopełnić, aby wybudować ogród zimowy? Jak wybrać najlepsze miejsce na jego budowę oraz jakie materiały należy zastosować?

Szkło – nowoczesny materiał aranżacyjny do wykańczania wnętrz

Szkoło coraz częściej wykorzystuje się w aranżacji wnętrz. Wraz z rozwojem materiałów zmieniają się też jego właściwości. Coraz częściej szkło jest odporne na wilgoć, promienie UV i wysoką temperaturę – możne je stosować praktycznie w każdym pomieszczeniu, w tym także w kuchniach oraz w łazienkach.

Sufity tekstylne we wnętrzach komercyjnych – barwne, ulotne… jak żagle

Sufity podwieszane coraz częściej można spotkać w wnętrzach użyteczności publicznej. Pojawiające się w rożnych kolorach są ciekawą ozdobą wnętrza . Ten ciekawy efekt uzyskuje się m.in. przy pomocy paneli tekstylnych.

Warsaw Spire – zakończenie budowy budynku B

W kompleksie obiektów Warsaw Spire zakończyła się budowa jednego z budynków. Zakończony budynek oznaczony jako „B” od nowego roku stanie się siedzibą europejskiej agencji Frontex.

Sprzedaż mieszkań – czas sprzedaży na rynku znacznie się wydłużył

Czas sprzedaży mieszkań na polskim rynku wydłuża się. Sprzedającym jest coraz trudniej sprzedać mieszkanie. Choć kredyty na zakup mieszkań są niskooprocentowane, bardzo często od momentu podpisania umowy do sprzedaży mieszkania mijają ponad cztery miesiące.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – tylko do końca 2013 roku

O kredyt hipoteczny bez wkładu własnego możemy ubiegać się tylko do końca tego roku. Od 2014 roku kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości będą pokrywać tylko 95% ceny mieszkania.

Kupujesz mieszkanie? Sprawdź dewelopera!

Zakup domu lub mieszkania to jedna ważniejszych decyzji w życiu człowieka. Decyzja związana z zakupem nieruchomości to deklaracja na wiele lat. Ale co, jeśli nasze wymarzone mieszkanie lub dom jest jeszcze w trakcie budowy. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę zanim podpiszemy umowę z deweloperem?

Pochłaniacz pyłu – pomocny podczas wiercenia otworów

Kiedy wiercimy otwory w ścianie powstaje mnóstwo pyłu, który osiada na wszystkim, na meblach, na podłodze, a także unosi się w powietrzu. Stosując pochłaniacz pływu podczas wiercenia, osiadającego pyłu będzie znacznie mniej.

Bambusowe naczynia i akcesoria kuchenne z motywem owoców

Bambusowe naczynia ze sprasowanego bambusa charakteryzują się tym, że są jednocześnie lekkie i trwałe. Nie musimy obawiać się, że się potłuką w związku z czym świetnie nadają się na pikniki i dłuższe wyjazdy.

Sufit inspirowany morzem autorstwa Ralfa Kürbitza i Kerstin Heyroth

W bistro o nazwie Asia Cocos znajdującym się w designerskim outlecie w austriackim Parndorf wykonano spektakularny sufit inspirowanym morzem. Konstrukcję wykonano z blachy aluminiowej wzbogacając ją oświetleniem LED. Autorem projektu są architekci Ralf Kürbitz i Kerstin Heyroth.

Meble do siedzenia autorstwa Oscara Maschery

Zjawiskowe siedziska projektu Oscara Maschery wykonane są na bazie metalowego stelaża obitego skórą lub tkaninami. Autor projektując meble dużą wagę przykładał do stosowanych materiałów. Do wykonania siedzisk wykorzystał naturalną skórę barwioną roślinnymi barwnikami. Meble można wykorzystywać jako stołki, stoliki, podnóżki, gazetowniki lub jako nowoczesną wersję konia na biegunach.

Odnawianie drewnianych drzwi i okien

Drzwi i okna zewnętrzne to wizytówka naszego domu. Muszą więc nie tylko być wytrzymałe, by zapewniać domownikom bezpieczeństwo oraz chronić przed zimnem i wilgocią, ale również cieszyć oko – w końcu będziemy na nie patrzeć przez wiele lat. Warunki te pomogą spełnić środki ochronno- dekoracyjne przeznaczone właśnie do stolarki otworowej.

Legalizacja samowoli budowlanej – dokumenty i koszty

Za samowolę budowlaną uznaje się postawienie budynku mieszkalnego, gospodarczego, użyteczności publicznej czy nawet altany powyżej 25m2 bez wcześniejszego uzyskania pozwolenia na budowę. Jak wobec tego zalegalizować samowolę budowlaną? Z jakimi kosztami legalizacji powinniśmy się liczyć? Jakich dokumentów potrzebujemy aby starać się o legalizację?

Zakup materiałów budowlanych – Poradnik Inwestora

Materiały budowlane oferują nam obecnie składy budowlane, hipermarkety a nawet sklepy internetowe. Gdzie wobec tego najlepiej kupować materiały budowlane? Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów budowlanych? Kiedy i z jakiego powodu ceny materiałów budowlanych spadają? Przeczytaj o tym w naszym Poradniku Inwestora!

Kolektory słoneczne – rodzaje, zasada działania, montaż

Kolektory słoneczne stają się coraz popularniejszym źródłem energii. Z uwagi na klimat panujący w Polsce mogą stanowić tylko uzupełnienie energii cieplnej, ale mimo to decydujemy się na ich instalację. Jakie są rodzaje kolektorów słonecznych? W jaki sposób działają kolektory i gdzie najlepiej je zainstalować?

Ubezpieczenie domu jednorodzinnego – jak wybrać najlepszą polisę?

Coraz częściej ubezpieczamy nasz dom od pożaru, uderzenia pojazdu, zalania czy gradu. Dzięki temu czujemy, że polisa ubezpieczeniowa pomoże nam w likwidacji poniesionych szkód. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze polisy? Jakie minimalne zabezpieczenia musimy posiadać żeby ubiegać się o polisę? Co to znaczy home assistance? Jak zmniejszyć wysokość składek na ubezpieczenie domu jednorodzinnego?

Garaż gotowy – budowa i formalności

Garaż gotowy to znaczne ułatwienie dla tych z nas, którzy nie chcą tuż po ukończeniu domu rozpoczynać kolejnej budowy. Gotowe garaże nie wymagają murowania, wystarczy złożyć dostarczone nam przez producenta elementy. Do wyboru mamy garaże gotowe drewniane, blaszane a także z garaże betonowe. Jak wygląda postawienie garażu gotowego i na jakie formalności powinniśmy być przygotowani?

Remont – formalności. Zgłoszenie czy pozwolenie na budowę

Remont kojarzy nam się głównie z malowaniem ścian, jednak niektórzy za remont uznają na przykład dobudowę schodów zewnętrznych. Kiedy tak naprawdę mamy do czynienia z remontem, a kiedy z przebudową? Jakie prace remontowe należy zgłaszać do urzędu? W jakich sytuacjach będzie nam potrzebne pozwolenie na budowę?

REKLAMA