Pościel z wełny merynosa
REKLAMA
Pościel z wełny merynosa ogrzewa nawet wtedy, gdy ogień w kominku już wygaśnie. Otuleni nią możemy spać spokojnie. Nasza skóra będzie mogła swobodnie oddychać, nie będzie się pociła i wywoływała nieprzyjemnego uczucia zimna. Co więcej, pościel z wełny merynosa doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu. Dobierając odpowiedni dla siebie wzór możemy wzbogacić sypialnię o nietuzinkową dekorację. Jakie są właściwości wełny z merynosa? Jak należy pielęgnować tego typu pościel?
REKLAMA
Właściwości wełny Merynosa
REKLAMA
Wełna merynosa to rozwiązanie dla tych, którzy się pocą i odkrywają w nocy. Może to prowadzić do chorób reumatycznych. Pościel z wełny merynosa posiada właściwości termoregulacyjne, co pozwala zachować stałą temperaturę ciała. Co więcej wełna ta wchłania wilgoć, chroniąc przed uczuciem chłodu i zimna. Dzięki temu sprawdza się zarówno w okresie zimowym – ogrzewa, jak i letnim – odprowadza nadmiar ciepła. Temperatura ciała jest utrzymywana na stałym poziomie. Nie pocimy się, nie wyziębiamy.
Wełna z merynosa zapobiega przenikaniu kurzu do wnętrza i zawiera naturalny tłuszcz zwierzęcy – lanolinę. Dzięki temu nie tworzy korzystnych warunków dla roztoczy. Dlatego może być dobrym rozwiązaniem dla alergików. Pod warunkiem, że nie są oni uczuleni na samą wełnę.
Wełna z merynosa – dla zdrowia
Pościel i koce z wełny merynosa wspomagają leczenie: bóli kręgosłupa, zaburzeń krążenia, nerwobóli, odleżyn, schorzeń nerek, bóli stawów i kończyn, zaburzeń termoregulacji. Zapobiega również nadmiernej potliwości podczas spania.
Wełna z merynosa eliminuje również z powietrza jony dodatnie, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Jony dodatnie zmniejszają naszą odporność, powodują nadpobudliwość i ogólnie złe samopoczucie. Wełna, tak samo jak rośliny, zastępuje jony dodatnie, jonami ujemnymi.
Jak czyścić pościel z wełny merynosa?
Pościel z wełny merynosa pierzemy najwyżej raz na pół roku. Częściej należy ją jedynie po prostu wytrzepać i wywietrzyć. W przypadku wszystkich produktów wełnianych zaleca się szybkie pranie ręczne, bez namaczania, w 30°C, korzystając z środków piorących zawierających lanolinę. Po upraniu należy dobrze odsączyć wodę – nie należy do tego celu korzystać z pralki, rozwiesić pościel w zaciemnionym i przewiewnym miejscu. Można również poddać pościel z wełny praniu chemicznemu.
Zobacz także: Mata gorczycowa – na wiele dolegliwości
REKLAMA
REKLAMA