Pościel z wełny wielbłąda
REKLAMA
Właściwości pościeli z wełny wielbłąda
Pościel z wełny wielbłąda, tak jak pościel z wełny Merynosa, posiada szereg właściwości, które są korzystne dla naszego organizmu. Przede wszystkim, przykrywając się taką kołdrą od razu czujemy przyjemne ciepło. Nie musimy czekać, aż temperatura naszego ciała ogrzeje pościel. Ponadto, wełna ma właściwości termoregulacyjne – utrzymuje stałą temperaturę ciała. Zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu, jak i poceniu. Wielbłądzia wełna wchłania nawet 30% wilgoci swojej masy. Z taką kołdrą ani nie zmarzniesz, ani się nie przegrzejesz.
REKLAMA
Wełna wielbłądzia a zdrowie
Wełna z wielbłąda wspomaga leczenie w dolegliwościach reumatycznych, bólach kręgosłupa, chorobach zwyrodnieniowych, zaburzeniach krzepnięcia, schorzeniach nerek, nerwobólach, w stanach zapalnych i innych.
Dlaczego akurat pościel z wełny wielbłąda?
REKLAMA
Każda wełna, zarówno z Merymosa, owcza czy też z wielbłąda, posiada podobne właściwości zdrowotne. Każda z nich pomaga w zwalczaniu dolegliwości reumatycznych i nadaje się dla alergików, gdyż nie tworzy sprzyjającego środowiska dla brudu i roztoczy. Co więc kryje się takiego w wielbłądziej wełnie? Na początek uwagę zwraca cena. Pościel z wełny wielbłąda jest najdroższa. Wiąże się to z jakością wykonania i eleganckim wyglądem. Wełna wielbłądzia jest znacznie gładsza i nie posiada specyficznego zapachu, którym obdarzona jest wełna z Merymosa.
Jeżeli zależy nam jedynie na względach zdrowotnych, możemy sięgnąć po pościel z wełny Merymosa lub wełny owczej, które są odpowiednio tańsze. Warto jednak pamiętać, aby przed zakupem sprawdzić czy dana pościel posiada odpowiednie atesty i czy została uznana jako produkt medyczny.
Jak dbać o pościel wełnianą?
Pościel wełnianą, ze względu na to, że nie powinniśmy jej prać częściej niż dwa razy w roku, warto oblec cienką bawełnianą poszewką. Wszelkie właściwości zdrowotne zostaną przy tym zachowane, a my będziemy mogli cieszyć się przyjemnym ciepłem i czystością.
Na co dzień pościel wełnianą wystarczy trzepać i wietrzyć.
Jeżeli pościel wełnianą musimy wyprać, to należy użyć do tego celu płynu z dodatkiem lanoliny i wybrać pranie ręczne w niskiej temperaturze – do 30 stopni Celsjusza. Pościeli nie należy mocno szorować – wystarczy ją powygniatać. Suszenie powinno odbywać się w ciepłym, zacienionym miejscu – najlepiej na ciepłym powietrzu latem. Pościel wełnianą można również oddać do pralni, która zajmuje się czyszczeniem produktów z wełny. Jest to korzystne rozwiązanie dla osób, które nie mają odpowiednich warunków do prania w ten sposób dużej pościeli – na przykład, mieszkają w bloku.
Pościel z wełny wielbłąda można dodatkowo wyczesać.
Zobacz także: Pościel z wełny owczej
Zobacz także: Pościel z wełny merynosa
Zobacz także: Mata gorczycowa – na wiele dolegliwości
REKLAMA
REKLAMA